Събиране в подкрепа на протестите в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от NightMartini »

survivor написа:Такова политическо безочие не трябва да минава. Ако сега протестите секнат и това правителство остане на власт, вече никаква надежда не виждам за България. Нека поне се знае от бъдещите политици на България, че има някаква граница, зад която не трябва да преминават, че има някакво наказание. Че изнаглеят ли много, могат да загубят властта. Че не управляват животни, а хора, които си знаят правата и с които трябва да се съобразяват. Имаше една приказка, че мъж, дете и прасе както ги свикнеш. За мъжете и прасетата не знам, ама при политиците е така. Както ги свикнеш. Докъдето им позволиш. Успяха да си прокарат правителството по този скандален начин, мина без протести и веднага след това - хоп - назначиха Дон Корлеоне за шеф на ФБР. Понеже предишното им изнудване мина, понеже досега винаги е минавало. Логично действат хората, така ги бяхме свикнали. Това за мен е големият смисъл от протеста.
Който не иска, няма да му се сърдим :D Причини да не се дойде много, знаем ги всичките :) И няма нужда да обяснявате защо няма да дойдете, просто игнорирайте съобщението. А който иска да дойде, може да каже и на други българи. :y:
Искам да те поздравя с една песен. Надявам се да не те натъжа.
http://www.youtube.com/watch?v=cxF9IXONp8k"
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от balbi »

Не се интересувам от политика, но се зачетох в темата и имам едно питане... Да речем, че правителството падне - имате ли някаква алтернатива, защото според мен всички свалени ще са пак на следващите избори, де с еднакви, де с различни имена...
Аз алтернатива не виждам...за съжаление...
Та както каза Бистра, с малко перифразиране - късмет на протестиращите и виждащите смисъл.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от krimon »

balbi :) липсата на политическа класа и алтернатива в България не те прави по-малко горд, че си българин, нали ;)

Тези протести са най-малкото, което може да направи един самоуважаващ се човек. Другата страна на монетата е скотска - не само игнор-Волен, но и игнор-достойството си българин, който се примирява с тези, които се подиграват с управлението.

Трябва нов политически и социален договор в обществото, който би могъл да се осъществи само с политически активни граждани.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ablood »

drifter написа:
ablood написа:Да изляза да протестирам срещу току що демократично избрано управление ми изглежда като да ругая мнозинството от електората, които са ги избрали.

Странното е, че част от същите тези избиратели сега недоволстват от избранниците си. Все едно да вляза в магазин по мой избор и да почна да недоволствам от обслужването, цените и стоките, без да не ходя при конкуренцията.
Като си купиш салам в магазина и той се окаже вмирисан - ядеш ли го само защото си си го купил или го връщаш?
Категорично не подкрепям позицията, че щом сме/са ги избрали трябва да ги търпим/ят.
Това че правителството е избрано демократично не означава, че може да си разиграва коня следващите четири години и никой няма право да недоволства. Една част от демократично избраните въобще не влизат в парламента. Друга част са изцяло зависими от човек със болна психика демонстративно носещ оръжие. Вярно е че няма голяма алтернатива, но моята надежда е че едни нови избори поне ще извадят Болен от парламента и ще позволят държавата отново да има що годе работещи институции.
А?!?
Не знаехме, че червеният салам е вмирисан? 70 години не го усетихме? Още една Виденова зима ли ни трябва за да се сетим кой ни измъкна от дъното?
За 15 години на сцената си мислехме, че Волен е луд, ама ние ще ядем зелника?
За 24 години не поемахме обрязан турски салам?
Всички протести в момента трупат кредит единствено за Бойко.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

krimon написа:Тези протести са най-малкото, което може да направи един самоуважаващ се човек. Другата страна на монетата е скотска - не само игнор-Волен, но и игнор-достойството си българин, който се примирява с тези, които се подиграват с управлението.
А аз достойнството съм си го запазила, бъди сигурна, чрез пълен и тотален игнор на такива като вас...Как смяташ, че ще протестираме рамо до рамо?...Волен Сидеров няма нищо общо.Не го изкарвайте на преден план! Бойко Борисов не е алтернативата за България! Казвала съм го преди и няма да се уморя да го повтарям. Давайте следващия физкултурник, та да гледаме сеир отдалеч! Тоя си е изпял песента! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от balbi »

krimon написа:balbi :) липсата на политическа класа и алтернатива в България не те прави по-малко горд, че си българин, нали ;)

Тези протести са най-малкото, което може да направи един самоуважаващ се човек. Другата страна на монетата е скотска - не само игнор-Волен, но и игнор-достойството си българин, който се примирява с тези, които се подиграват с управлението.

Трябва нов политически и социален договор в обществото, който би могъл да се осъществи само с политически активни граждани.
krimon, ако трябва да определям по сегашното (разбирай последните 15 години) положение дали съм горд или не трябва да изтрия този надпис. Друго ме прави горд, но то не е темата на сегашната "дискусия" ;)
Както написах и в предния пост - бих протестирал, ако има за какво. В случая няма . Протестираш за нещо - например сега има правителство, искаш да се махне и да дойде другоТО, но да имаш идея кое да е другото? Както и да гледам и да се оглеждам няма кой. Всички ги видяхме що за хора и стока са.
Още повече аз напълно подкрепям това, че след като година не си живял в страната не трябва да имаш правото да гласуваш по простата причина, че колкото и да се интересуваме с медии и тн няма как да усетиш какво точно е положението на място. Преди последните избори говорих с няша сънародничка, която ми каза, че трябва да ходи да гласува и после добави: "не, че знам кой кой е, но нали имаме право на глас - да го ползвам"
Та така де! Подкрепям пак казвам хората, които виждат и знаят за какво да протестират и да се борят...аз за себе си в текущото положение не виждам смисъла, а за алтернатива не говоря - както вече споменах за мен такава поне за момента няма!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Koko »

Според мене ако сегашното правителство се задържи на власт - България я чака нещо сходно на Жан Виденовата икономическа катастрофа. Новините от днес са че щели да увеличават бюджетния дефицит с 1 милиард без дори да обясняват за какво точно мислят да ги похарчат тези пари. Кадровите им гафове и чистката на неудобните кадри от предишния кабинет даже не ми се коментират.
Пред такава преспектива мисля че нови избори на есен не са толкова лоша идея, все пак да не забравяме че БСП въпреки всичко не успя да спечели последните избори и сегашното правителство е една изключително безпринципна коалиция, чиято единствена цел е да си напълни собствените джобове за сметка на обедняването на народа - виждали сме го и преди и не виждам нещо да се е променило съществено в това отношение.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ablood »

Аз мисля, че реакцията срещу Пеевски беше детинска, ръководена от физическа антипатия и завист.

Какво като семейството му върти солидна част от икономиката? Значи са способни да го правят. Нима ако назначат новоизлюпен кариерист, той ще защитава народните интереси и ще управлява по-кадърно от професионален индустриалец?

Не напразно развития свят бива управляван от могъщи и способни семейства (еврейски, или не).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

Истината е, че и предишното, и сегашното правителства не струват, но просто няма други и те на това разчитат...А-блъд, спри се, че ми докарваш лудешки смях! :D
Аз протестите ги възприемам не толкова като реставрация на Бойко, колкото желание на БСП да се оттърват от болният си партньор...Затова съм за това той да си остане до тях....Като си подлагаш д***то, трябва да си и изтърпиш последствията! Все пак това е цената окончателно да свалят Костов от политическата сцена. Да си я плащат!...Жалко за народа. Много лесно манипуларуем, много лесно! :(
Коко, защо смяташ, че катастрофата ще бъде продукт на това точно правителство?
Аз смятам, че беззаконията и кражбите са почнали по-рано. Вчера разбрах от свекърва ми, че акции и реституирани имоти -нейни и на нейни близки са били тайно апроприирани още при предишното управление. Ние на това тук му викаме кражба...Там обаче му викат грешка. Сега има 2 варианта:
- Ходиш да се бориш в на практика несъществуващата съдебна система
- Пиеш една студена вода.
Склонна съм да повярвам във второто. И аз какво? Да ходя да уреждам тотото на някой си...Ако плати ще го уреждам, ако не плати...да си го урежда сам!...Аз моето съм си го уредила. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Аз мисля, че реакцията срещу Пеевски беше детинска, ръководена от физическа антипатия и завист.

Какво като семейството му върти солидна част от икономиката? Значи са способни да го правят. Нима ако назначат новоизлюпен кариерист, той ще защитава народните интереси и ще управлява по-кадърно от професионален индустриалец?

Не напразно развития свят бива управляван от могъщи и способни семейства (еврейски, или не).
Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от the_coach »

ablood написа:Аз мисля, че реакцията срещу Пеевски беше детинска, ръководена от физическа антипатия и завист.

Какво като семейството му върти солидна част от икономиката? Значи са способни да го правят.
Защото това са хора, водени единствено от алчността. Човешката алчност не знае граници, не знае морални ценности. И не случайно тоя младеж прилича на свинче ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ablood »

Естествено. Няма честен политик. Никъде по света. Важни са само личните интереси и тези на спонсорите.

Така, че аз отдавна надраснах определянето на политиците като добри/лоши, симпатични/антипатични.

Важното е докато крадат да свършат някаква работа, а не да оплескат още повече нещата.

Затова смятам, че "дебелата свиня" би свършил много повече за България (покрай себе си), отколкото някой новоизлюпен некадърник, който никога не се е занимавал с управление и бизнес (камо ли успешен).

Та не мисля, че Царя и Виденов бяха с нещо по-лоши от Костов. Просто бяха некадърници. Зад Костов също стояха спонсори и кукловоди, ама човека знаеше какво прави - извади ни от блатото, стабилизира икономиката, легализира мутрите, прокара кандидатурата ни в ЕС...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от emilcho »

Ablood, пишеш невероятни глупости. Поставянето на Пеевски начело на ДАНС е абсолютна гавра с демокрацията. Освен всичко друго "Дебелата свиня" не е постигнал нищо сам в живота си - всичко идва от дъртата свиня - майка и от Доган и авери. Така че, Пеевски със сигурност не е нито могъщ, нито способен. Как мислиш, дали такъв гений би бил независим? Сигурно никой от тези, които го издигнаха няма да иска нищо от него? Да не споменавам фактите, че е разследвам за престъпления, уволнен като зам министър от Станишев и т.н.
Абсолютно съм съгласен с Drifter и Krimon - едни нови избори дават някакъв шанс за промяна към по-добро. Оставането на сегашната нагла и безпринципна етно-национал-социалистическа паплач на власт е обида за здравия разум.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от crusader »

ablood написа:Да изляза да протестирам срещу току що демократично избрано управление ми изглежда като да ругая мнозинството от електората, които са ги избрали.

Странното е, че част от същите тези избиратели сега недоволстват от избранниците си. Все едно да вляза в магазин по мой избор и да почна да недоволствам от обслужването, цените и стоките, без да не ходя при конкуренцията.
Ако следиш световните новини ще видиш много примери на законно избрани и (не)законно нежелани правителства - Турция, Египет, Бразилия ...Голямо "ругаене" пада там.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от survivor »

NightMartiniр прекрасна песен! Благодаря ти, развълнува ме!
Балби, аз вече казах по-рано аз за какво го правя. За да разберат всички политици в България, също като кучето на Павлов да разберат, че като изнаглеят много, ще ги накарат да си платят. Не само това правителство, а цялата политическа класа в България. Да гледат, да помнят, да им държи влага. Ето това е. И ако този протест се провали, вече нищо няма да ги спре. Ще знаят, че кучето лае, но не хапе и ще си разиграват коня както и досега не сме виждали. Затова моментът е решаващ. И според мен не е толкова важно коя точно партия ще дойде на власт, партиите се сменят, а е важно всички политици да знаят какво ги чака, ако изнаглеят съвсем. Те на тоя етап вече дори не си правят труда да си прикриват мръсните сделки.
Не искам повече да споря, не искам да убеждавам никого. Аблъд, поиска ми обяснения с думите, че можем да се окажем съмишленици, но мисля, че от самото начало си искал само да спориш и да ми обясняваш защо няма смисъл да се ходи. Твоя си работа, изобщо не бих разбрала дали ще дойдеш или няма да дойдеш. Хората там с работа, с деца, вече 19 дни ходят в дъжд и в жега и стоят там с часове. Всеки ден. От работа направо на площада. И съм им толкова благодарна, че го правят, и толкова съжалявам, че не мога с нищо да им помогна. Ще се опитам до неделя повече да не влизам тук, че от спорове няма смисъл, само хабим ценна енергия. (А тя може да бъде използвана за измисляне на лозунги например ;) ) Информацията е предадена, който има интерес, да я използва. Приятна вечер на всички :hai:
Заключено