Събиране в подкрепа на протестите в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от survivor »

Здравейте, копирам съобщението от Фейсбук страницата на групата на българите в Монреал:

"Здравейте, опитваме се няколко души да организираме събиране на българите в Монреал в подкрепа на протестите в България. Предполагам, че сте виждали във Фейсбук снимки на българи в различни градове по света, които се събират със знамена и лозунги. Такива снимки се разпространяват по Фейсбук и от хората в България и мисля, че не е без значение за тях. Засега се разбрахме да се видим на 7 юли в неделя в 12 часа в парка Лафонтен до езерото от страната на бул. Шербрук. Има ли и други желаещи? Имате ли други предложения за час и място?"

https://www.facebook.com/groups/2987202 ... tif_t=like"

Тук едва ли ще се обсъжда дали часът и мястото са добри. Все за някой няма да са добри, това е нормално. Поздрави! :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ablood »

Поредният хейтърски протест, или този път по изключение знаете какво искате?
Ако знаете, ще споделите ли? Така може и да се окажем съмишленици.
Да не се окаже, че протестът е в подкрепа на някоя кауза, дето...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от survivor »

Представям си го така:
"

Това дава ли представа? В подкрепа на протестите в България за свалянето на правителството, с искане за свалянето на правителството и за нови избори. Неформално събиране, както става и в България. Точка.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Mark_2013 »

survivor написа:Представям си го така:
"

Това дава ли представа? В подкрепа на протестите в България за свалянето на правителството, с искане за свалянето на правителството и за нови избори. Неформално събиране, както става и в България. Точка.
Абе България не беше ли с демократично избрано правителство и не беше ли демокрация от повече от 20 години ?

И на мен не ми харесва турци да управляват, но това е гласът на Българина и правителството там е законно избрано. над 40% не са гласували въобще.

Но ако всяка тълпа имаше право да сваля правителства без законни основания, по-добре да я закриват тази държава :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от krimon »

да, така е, не е улицата тази, която трябва да свали властта, тя е коректива, който показва, че има сериозен проблем.
И да, не става въпрос за "турци", а за неофашисти.

Естествено, че едно събиране в Монреал няма да помогне на протестиращите, освен в морален аспект, а освен това и имигрантите могат да изкажат мнението си.

И въпреки че България е пълна с пенсионери, цигани и прости хора, да не се забравя какво е казал Алберт Камю: La démocratie, ce n'est pas la loi de la majorité, mais la protection de la minorité.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

Аз съм съгласна да присъствам единствено след присъединяване към исканията на моят скромен протест... А той е срещу забраната за консумация над клавиатурата на служебния компютър на...захарен памук. Толкова ме травмира, че не мога да си намеря място!!!...Първоначално смятах да издигна и други протести като видна представителка на амишката общност: За забраняване на научно техническият прогрес, копчетата върху роклите и МПС-тата (къде по-вълнуващо е да яздиш магаре), но после се усетих, че няма да мога да си прокламирам исканията (без компютър, де)...Та се ограничих само до горното. :angel:
...
Сега сериозно. Не виждам смисъл да си губя времето. Смисъл имаше преди 10-тина години, когато българинът еуфорично избра цар за министър - председател...Оттогава е само местене (с извинение) от единия крачол та в другия. Успех ви желая, де! Дерзайте! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от NightMartini »

Bistra написа:Аз съм съгласна да присъствам единствено след присъединяване към исканията на моят скромен протест... А той е срещу забраната за консумация над клавиатурата на служебния компютър на...захарен памук. Толкова ме травмира, че не мога да си намеря място!!!...Първоначално смятах да издигна и други протести като видна представителка на амишката общност: За забраняване на научно техническият прогрес, копчетата върху роклите и МПС-тата (къде по-вълнуващо е да яздиш магаре), но после се усетих, че няма да мога да си прокламирам исканията (без компютър, де)...Та се ограничих само до горното. :angel:
...
Сега сериозно. Не виждам смисъл да си губя времето. Смисъл имаше преди 10-тина години, когато българинът еуфорично избра цар за министър - председател...Оттогава е само местене (с извинение) от единия крачол та в другия. Успех ви желая, де! Дерзайте! :y:
За мъртвата душа е трудно да намери смисъл. В това изолирано интернет пространство се срещат все по-малко хора и все повече диагнози.
Аз милея за родината.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

NightMartini написа:За мъртвата душа е трудно да намери смисъл. В това изолирано интернет пространство се срещат все по-малко хора и все повече диагнози.
Аз милея за родината.
Интернет пространството не е никак изолирано. Вие и на това разчитате, предполагам, не ли? Да се щракнете за спомен и афиширате в същото това пространство. Иначе, благодаря ти...за диагнозата. Аз също милея, но не по този начин.Успех, все пак! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ablood »

Да изляза да протестирам срещу току що демократично избрано управление ми изглежда като да ругая мнозинството от електората, които са ги избрали.

Странното е, че част от същите тези избиратели сега недоволстват от избранниците си. Все едно да вляза в магазин по мой избор и да почна да недоволствам от обслужването, цените и стоките, без да не ходя при конкуренцията.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Mark_2013 »

NightMartini написа:...
... все повече диагнози.
Аз милея за родината.
Tо да милее всеки може ;)

Отивай в родината и протестирай, кво си губиш времету тук с такива дето не ти разбират каузата :rofl:
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от drifter »

ablood написа:Да изляза да протестирам срещу току що демократично избрано управление ми изглежда като да ругая мнозинството от електората, които са ги избрали.

Странното е, че част от същите тези избиратели сега недоволстват от избранниците си. Все едно да вляза в магазин по мой избор и да почна да недоволствам от обслужването, цените и стоките, без да не ходя при конкуренцията.
Като си купиш салам в магазина и той се окаже вмирисан - ядеш ли го само защото си си го купил или го връщаш?
Категорично не подкрепям позицията, че щом сме/са ги избрали трябва да ги търпим/ят.
Това че правителството е избрано демократично не означава, че може да си разиграва коня следващите четири години и никой няма право да недоволства. Една част от демократично избраните въобще не влизат в парламента. Друга част са изцяло зависими от човек със болна психика демонстративно носещ оръжие. Вярно е че няма голяма алтернатива, но моята надежда е че едни нови избори поне ще извадят Болен от парламента и ще позволят държавата отново да има що годе работещи институции.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от survivor »

Вие не сте ли разбрали защо това правителство е на власт? Не, няма нищо общо с демокрацията и правото. Защото 20-те депутати от Атака не се регистрираха в парламента в деня, в който се гласуваше за правителство, така че в този момент БСП и ДПС получиха необходимите им гласове. Иначе ги нямаха. Забравили са атакистите, нали? Разсеяли са се нещо цялата им парламентарна група. И за награда сега Волен Сидеров е шеф на Комисията за борба с корупцията. Това дори задкулисна сделка не е, това е чудовищно явна гавра, и понеже и тя мина, решиха да продължават да пробват докъде могат да стигнат.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от NightMartini »

survivor написа:Вие не сте ли разбрали защо това правителство е на власт? Не, няма нищо общо с демокрацията и правото. Защото 20-те депутати от Атака не се регистрираха в парламента в деня, в който се гласуваше за правителство, така че в този момент БСП и ДПС получиха необходимите им гласове. Иначе ги нямаха. Забравили са атакистите, нали? Разсеяли са се нещо цялата им парламентарна група. И за награда сега Волен Сидеров е шеф на Комисията за борба с корупцията. Това дори задкулисна сделка не е, това е чудовищно явна гавра, и понеже и тя мина, решиха да продължават да пробват докъде могат да стигнат.
Цялото название е - Председател на парламентарната комисия за борба с корупцията, конфликт на интереси и парламентарна етика. А номинираният и избран за шеф на ДАНС Делян Пеевски на 20 години беше назначен за шеф на борда на пристанище Варна.
По-лошото е, че световните учени ще излязат прави - навлизаме в епоха на "глобално застудяване".
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

survivor написа:Вие не сте ли разбрали защо това правителство е на власт? Не, няма нищо общо с демокрацията и правото. Защото 20-те депутати от Атака не се регистрираха в парламента в деня, в който се гласуваше за правителство, така че в този момент БСП и ДПС получиха необходимите им гласове. Иначе ги нямаха. Забравили са атакистите, нали? Разсеяли са се нещо цялата им парламентарна група. И за награда сега Волен Сидеров е шеф на Комисията за борба с корупцията. Това дори задкулисна сделка не е, това е чудовищно явна гавра, и понеже и тя мина, решиха да продължават да пробват докъде могат да стигнат.
20-те депутати от Атака са избрани от български гласоподаватели. Няколко месеца преди...да припомним хронологията на събитията: Точно в този форум Розоцветната и мистър Бъз(ик) II ни убеждаваха как циганите и турците ще влизат по домовете ни, изнасилват и убиват. Те предполагам не са били единствените. Е, резултатът е, че много хора се повлияха и гласуваха за националистите, т. е. купиха салама или дадоха им власт...Сега саламът бил вмирисан...Ами то се мисли овреме, Дами и Господа! Преди пазаруването се помирисва или дегустира(както ви харесва). И на следващите избори какво очаквате да се случи, моля?
Да се появи партия -фантом, която да измести Атака?...Може би някой друг физкултурник? Тя - Илиана Раева, гледам нещо се е засилила...Ще има да си разменяме топки и ленти в ансамблово съчетание. Аз - бездушната така ги виждам нещата, сори!...Нямам емоции за хабене, за да уреждам политическата кариера на поредната изцепка!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от survivor »

Такова политическо безочие не трябва да минава. Ако сега протестите секнат и това правителство остане на власт, вече никаква надежда не виждам за България. Нека поне се знае от бъдещите политици на България, че има някаква граница, зад която не трябва да преминават, че има някакво наказание. Че изнаглеят ли много, могат да загубят властта. Че не управляват животни, а хора, които си знаят правата и с които трябва да се съобразяват. Имаше една приказка, че мъж, дете и прасе както ги свикнеш. За мъжете и прасетата не знам, ама при политиците е така. Както ги свикнеш. Докъдето им позволиш. Успяха да си прокарат правителството по този скандален начин, мина без протести и веднага след това - хоп - назначиха Дон Корлеоне за шеф на ФБР. Понеже предишното им изнудване мина, понеже досега винаги е минавало. Логично действат хората, така ги бяхме свикнали. Това за мен е големият смисъл от протеста.
Който не иска, няма да му се сърдим :D Причини да не се дойде много, знаем ги всичките :) И няма нужда да обяснявате защо няма да дойдете, просто игнорирайте съобщението. А който иска да дойде, може да каже и на други българи. :y:
Заключено