IGA orders employees to speak French only

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от Kan_Tangra »

Quebec uses a federal income tax abatement, which reduces the taxes paid to the federal government as a part of their transfer payment agreement. Some provinces use a surtax, and additional rate that is applied to specified brackets, in addition to the regular income tax. Provincial surtaxes are included in the calculations of the Canada Tax Calculator.
Може би това е причината ... :angel:
Квебек си приспада парите, дето прибира от другите провинции.
А другите провинции обратно. Надписват данъците.
:D

Изводът е, че цялата държава плаща на парти кебекуа. Не само Квебек. :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от yahoo »

Другия съществен извод е че от средната за Канада заплата нагоре в Квебек получаваш най-малко чисти пари от всички провинции. Колкото по-голяма ти е заплатата в толкова по-голям донор се превръщаш. Нелоша стартова провинция за емиграция и не толкова добра като за финал в кариерата.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от Mark_2013 »

yahoo написа:...Нелоша стартова провинция за емиграция и не толкова добра като за финал в кариерата.
Изображение

Финал на кариерата ... :) само за кариеристите, другите си живеят живота цял живот и не чакат финала ;)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от yahoo »

Друго исках да кажа, но и това също е вярно :D
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от vankata_vd »

Kpetrov написа:
Bistra написа:Ми, да, правилно! Шефът ти как да разбере, дали по време на почивката не го псуваш на английски, като той през живота си не е говорил друг език освен френския, ама-ха! :D
То хубаво да беше френски... ама не е баш френски!
:rofl: :rofl: :rofl:
:y:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от tochica »

мароа наскоро пътуваше за някъде на летището с един куп охранители . един колега случайно попаднал в същия асансьор с нея и най - сърдечно се обърнал с :" oh hi , how are you ?" .
разбира се , не е получил отговор .
иначе по темата - намирам за правилно ако в един малък офис има хора от различни националности или етнически произход , да се говори един език, разбираем за всички -английски или френски .
при нас е такова положението - и всички ползват английски . имам колеги българи , с които дори за обикновени теми ползваме английски - мисля , че показва уважение към останалите , които са наблизо и слушат , даже без да искат.
когато няма никой или сме в почивка - ползваме български.
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от Mark_2013 »

tochica написа:мароа наскоро пътуваше за някъде на летището с един куп охранители . един колега случайно попаднал в същия асансьор с нея и най - сърдечно се обърнал с :" oh hi , how are you ?" .
разбира се , не е получил отговор .
иначе по темата - намирам за правилно ако в един малък офис има хора от различни националности или етнически произход , да се говори един език, разбираем за всички -английски или френски .
при нас е такова положението - и всички ползват английски . имам колеги българи , с които дори за обикновени теми ползваме английски - мисля , че показва уважение към останалите , които са наблизо и слушат , даже без да искат.
когато няма никой или сме в почивка - ползваме български.
Едно е да го правиш защото така ти преценяш, друго е да бъде наложено, особено в неработно време.

Аз лично когато комуникирам с българи на работа и наоколо няма други националности които да ме гледат в очите, си говоря на Български.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от ivandaman »

Хайде и аз да се изкажа..

Има известна логика да се окуражават служителите да комуникират на някакъв общ език за да се избегнат неловки ситуации.
В случая любопитното е, че се забранява да се говори на единият от официалните езици на държавата и то в свободното време... което е абсурд..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от 7George »

umeiko написа:Става дума за забрана на работното място, не в градинката пред парламента.
По принцип и аз бях за това всеки да може да си бъбре на своя си език, ама когато работиш в офис с 4-5 различни националности, и всеки си бъбри на своя си език, в офиса......и ти не разбираш нищо.....някак си си сменяш мнението на 180, и почваш да ставаш подръжник на идеята: ЕДИН ОФИС ЕДИН ЕЗИК.
А ти се замисли що избират шеф дето говори само 1 език. Да си наеме преводачи, ако иска да подслушва.
Embrace your climate change!
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от Chomsky »

Стига сте лющили семки :-).
Тая така си е била и такава ще бъде, защото имигрантите са прости.
Защото са мощна електорална сила, ама се оставят да ги водят където си искат властите на санджака. Пък като не ви е кеф не пазарувайте от ИГА, обявете бойкот. Пазарувайте от имигрантските вериги - кеф ти Адонис, кеф ти Сами фрутз, и кво ли още няма вече.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от yahoo »

И без това масата от емигранти по съвсем други съображения са обявили бойкот на по-скъпите магазини за хранителни стоки та на какъв език си говорели там някъде където не ходят не ги и бърка :)
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: IGA orders employees to speak French only

Мнение от Chomsky »

yahoo написа:И без това масата от емигранти по съвсем други съображения са обявили бойкот на по-скъпите магазини за хранителни стоки та на какъв език си говорели там някъде където не ходят не ги и бърка :)
...'ма хич! през оная работа им е. Гледайте сеира само и се подхилквайте, кво се нервите :).

А ако искате елате при мен, в мо ята фирма се поощрява говоренето на много езици. колкото повече толкова по-добре. не само това, ами и (гледай ся прецедент) и акъл се позволява повече от базовото ниво, даже колкото повече, толкова по-добре, може дори да се къпете по повече от 2 пъти месечно и пр. нечувани слободии.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор