Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от ablood »

Тази сутрин TekSavvy ме изненадаха, вдигайки ми цената с $12 + таксите. Това става 2 месеца след като минах към тях.
We are writing to inform you that as a result of recent changes to the network and new CBB rates set by the CRTC, your internet package with TekSavvy is changing.
Аз да си бях останал към Bell егати!


BTW, понякога си мисля, че модераторите имат квота за заключване на теми, или имат за задача да лимитират активността във форума.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от Mark_2013 »

ablood написа:Тази сутрин TekSavvy ме изненадаха, вдигайки ми цената с $12 + таксите. Това става 2 месеца след като минах към тях.
We are writing to inform you that as a result of recent changes to the network and new CBB rates set by the CRTC, your internet package with TekSavvy is changing.
Аз да си бях останал към Bell егати!


BTW, понякога си мисля, че модераторите имат квота за заключване на теми, или имат за задача да лимитират активността във форума.
Какато казват, трябва да се благодари на CRTC, цените за крайния клиент са зависими от тях, а този път Белл и другите големи печелят, а не тексави, тези увеличени такси отиват при Бел и Видеотрон.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от Omega3 »

Не сьм в Монреал, но препорьчвам Видеотрон. Само хубаво за тях, да чукна на дьрво така и да остане. От 5 години сьм с тях.

Преди имах авантюри с Бел и с един друг измлислен дистрибутор.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от Mark_2013 »

Omega3 написа:Не сьм в Монреал, но препорьчвам Видеотрон. Само хубаво за тях, да чукна на дьрво така и да остане. От 5 години сьм с тях.

Преди имах авантюри с Бел и с един друг измлислен дистрибутор.
Ползвайки кабелния интернет на Teksavvy, техник от Видеотрон дойде да ми направи инсталацията и услугата е реално от тях. Само дето цената е по-ниска и трябва или да се купи модем или да се ползва един от одобрените, купен втора ръка.

от опит мога да кажа : Тексави = Видеотрон за качеството на услугата.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от Omega3 »

Mark_2013 написа:
Omega3 написа:Не сьм в Монреал, но препорьчвам Видеотрон. Само хубаво за тях, да чукна на дьрво така и да остане. От 5 години сьм с тях.

Преди имах авантюри с Бел и с един друг измлислен дистрибутор.
Ползвайки кабелния интернет на Teksavvy, техник от Видеотрон дойде да ми направи инсталацията и услугата е реално от тях. Само дето цената е по-ниска и трябва или да се купи модем или да се ползва един от одобрените, купен втора ръка.

от опит мога да кажа : Тексави = Видеотрон за качеството на услугата.
Сьгласен сьм с това, но аз имам и Илико и домашен телефон с тях, което в крайна сметка е изгодно. Има и сумати куп други услуги които Видеотрон ти предлагат ако си с тях с комбо, някои безплатни други не.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от Kpetrov »

Днес ми дойде фактурата 413.22 за годината. Една стотинка не са вдигнали... толкова ми е и фактурата и от миналата година. Доставчика е VIF през кабела на видеотрон.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от Pointzero »

ablood написа:Тази сутрин TekSavvy ме изненадаха, вдигайки ми цената с $12 + таксите. Това става 2 месеца след като минах към тях.
Че те имат ли право, или ти нямаш договор?
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от ablood »

Нямам договор. Още утре мога да се откажа.

Не знам дали го е имало до сега, но открих в лимитираните им планове, че нощем (2-8h) трафика не се отчита. Другия месец ще видя дали мога да се вместя в 300ГБ с таймер на торентите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от umeiko »

ablood написа:Нямам договор. Още утре мога да се откажа.

Не знам дали го е имало до сега, но открих в лимитираните им планове, че нощем (2-8h) трафика не се отчита. Другия месец ще видя дали мога да се вместя в 300ГБ с таймер на торентите.
Ква ти е скоростта че успяваш да изтеглиш толкова много??? Аз на 25МБС/5МБС не мога ги направя, освен ако не точа денонощно......то не че и има чак толкова много за точене де :)
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от Mark_2013 »

umeiko написа:
ablood написа:Нямам договор. Още утре мога да се откажа.

Не знам дали го е имало до сега, но открих в лимитираните им планове, че нощем (2-8h) трафика не се отчита. Другия месец ще видя дали мога да се вместя в 300ГБ с таймер на торентите.
Ква ти е скоростта че успяваш да изтеглиш толкова много??? Аз на 25МБС/5МБС не мога ги направя, освен ако не точа денонощно......то не че и има чак толкова много за точене де :)
скорост 2 MB/s (20 Mbps) , за 5 часа това са приблизително 36 GB , значи 10 дена по 5 часа и си надхвърлил лимита :)

Ако имаш 60" 3D TV закачено за компютъра и теглиш 3D или HD/BR филми от по минимум 5 ГБ единия (защото обичаш хубавото качество), 300 ГБ ще свършат за по-малко от 10 дена :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от balbi »

ablood написа:Нямам договор. Още утре мога да се откажа.

Не знам дали го е имало до сега, но открих в лимитираните им планове, че нощем (2-8h) трафика не се отчита. Другия месец ще видя дали мога да се вместя в 300ГБ с таймер на торентите.

ablood не знам на какъв план си точно, но аз съм с Тексави от...хмм стана повече от година май... Ползвах им АДСЛ 5Мбпс и ми свалиха с $6 цената. Друг е въпроса, че малко след това смених адрес и "скочих" на 15Мбпс, където цената на услугата е завишена от това, което беше преди.
Относно 300Гб - аз лично макар, че точа от Замунда непрекъснато и жена ми гледа онлайн филми и ТВ-та разни, не съм успял да ги достигна за месец. Чат пат правя и големи Ъплоуди, но не повече от 5Гб на месец.
Докато бях на 5Мбпс мислих да ги сменям или поне да премина на услугата им с кабел, но се сдобих с нов АДСЛ модем и нов рутер та от тогава нямам дерт и нещата си текат. Ако правят пръчки няма да се замисля да ги разкарам де, но цената им сравнена с Бел и Видеотрон е приемлива, като се има предвид, че абонатите на Видеотрон (за Бел не съм запознат) са доста орязани откъм трафик.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от ablood »

В къщи сме петима с 5 компа и се е случвало едновременно всички да гледаме различни филми (монитора на малката е на пода и на него се върти дълъг лист от YouTube клипчета).

Рекордът ни е 470 ГБ,още когато бяхме с тромавия АДСЛ на Бел. Сега сме 20 кабел.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от MrGeek »

Последно предупреждение към analgin и ablood, второ такова няма да има! Форумът не е арена за разрешаване на междуличностните ви проблеми!
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал #2

Мнение от ablood »

ablood написа:В къщи сме петима с 5 компа и се е случвало едновременно всички да гледаме различни филми (монитора на малката е на пода и на него се върти дълъг лист от YouTube клипчета).

Рекордът ни е 470 ГБ,още когато бяхме с тромавия АДСЛ на Бел. Сега сме 20 кабел.
Кабелът се оказа несравнимо по-добър. Вече гледаме всичко на HD.
Консумацията ни за последните 3 месеца е:
1200
1200
1400Гб
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор