Home owners - коя фирма ви застрахова?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

От 3 години (откакто купих къщата) съм с TD Insurance Meloche Monnex. Всяка година се боря с увеличението на премиите им, което правят. Писна ми. :devil:
Може ли да споделите с коя фирма сте застраховали къщата си (става дума за едно фамилна на Южния бряг) и дали сте доволни от тях.
Нямам никакви claims за тези години, и те не могат да ми обяснят, как така нямам клеймове, а пък ми вдигат застраховката без да променят застарахователната сума (т.е. ако съм бил застрахован за (например) 400 000, то си остава 400 000, но премията им се увеличава). И то значително - от 600 на 700, после на 800, после на 900 $ сега ми искат. :devil:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от c200 »

Много просто - наводненията по-миналата година вдигнаха значително премията за наводнения. Откажи се от нея и пак ще плащаш 600. Ако ти стиска де, на Южния бряг няма много къщи на баири.
Иначе 600-800-900 е нормална цена, звъни наред и може да спестиш 100. А може и да не ...
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Mark_2013 »

Пробвай с Desjardins, и си прегледай опциите. 900$ за пълна застраховка на година е горе-долу "нормално", но зависи от оценката и покритието.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

c200 написа:Много просто - наводненията по-миналата година вдигнаха значително премията за наводнения.
Тъпото е, че всъщност наводненията бяха в Монреал, а не на южния бряг. Плюс това, те миналата година си ми сложиха 250 $ за наводнения, след като им се обадих я намалиха на 200 и сега пак искат да я вдигат на 260, без да е имало наводнения.

Ще "пазарувам" за застраховки явно...
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от ablood »

Всички са измамници и кожодери.

1. Desjardines ми обещаха 10% отстъпка от договорената цена, ако се задържа при тях повече от година. После се оказа, че съм получил всички възможни отстъпки, даже ми я вдигнаха.
2. След като отрязах всички излишни екстри и преместих колите в друга фирма спряха да ми увеличават цената (тази година имам $12 увеличение, което едва покрива поскъпването на имотите).
3. Да ти искат $260 за наводнение е наглост. Даже и да се наводнявате катастрофално (!!!) на всеки 20 години пак няма да си избивате парите, да не говорим, че при всяко клаймване ви вдигат застраховката за да си избият щетата. Тоест плащате за нищо.
4. Автоматично ти включват шети по електроуреди и кражба, убеждавайки те колко е хубаво да можеш да си позволиш нов телевижор, ако стария падне от поставката и се счупи. Първо не ти казват, че хладилникът няма как да падне, второ, че даже и да падне, ще ти платят само цената на дътр хладилник, не на новичък. Трято че ти вдигнат цената на полицата.
5. Изрепчих им се защо искат да ме застраховат на база цената на целия имот след като на земята няма какво да и стане. Поисках да ми застраховат само постройката и се завърза спор, защото практиката била да се застрахова на цената на възстановяването с чистак нова постройка, включително основите (!!!). Разбрахме се да ми застраховат горните 2 етажа, без основите и мазето на стойността на чисто нова - $175'000. Тази година си направих пожарогасителна инсталация и много щедро ми вдигнаха тотала на 370'000.

Резултат - $405 + таксите годишно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

ablood написа:Всички са измамници и кожодери.
............
Резултат - $405 + таксите годишно.
Това първото вече и аз го усетих. Ама лошото е, че всичките са маскари. Плюли са си в устите всичките. :devil:
Я сега сподели кой ти е застрахователя, да му посикам една quote пък да видим.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от roumensp »

От 2 години и аз съм с TD, засега се държат прилично. Предните ги отрязах поради причините, изтъкнати от Pointzero.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от analgin »

Застраховката зависи от много фактори!
Аз съм с "Desjardins Insurance" от както съм в Канада и нямам оплаквания - преживях два обира и за всичко което успях да докажа с фактури или други доказателства ми беше изплатена 100% реалната цена, изключение направиха само за колекцията ми от напитки (за тях нямат ценоразпис), но тях ми ги възстановяват след представяне на фактура за покупка. Остава да си набавя още няколко бутилки вино, но съм сигурен, че и тях ще платят.
Ако сумата за застраховка на имота ви е непосилна винаги има решение - най-лесното е да излезете на квартира и когато имате достатъчно доходи да си позволите къща да го направите!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от ablood »

Pointzero написа: Я сега сподели кой ти е застрахователя, да му посикам една quote пък маскари да видим.
Desjardins
Пробвах при 4 други, но не ми дадоха достатъчно добри условия, че да се преместя.
Колите обаче махнах от там след второто поскъпване.

Интересно ако можехме да разберем колко е скочила застраховката на Аналгин в годината след втората щета. Уви, той е тарикат и никога няма да си каже, че се е прецакал и в дългосрочен план е щяло да му е по-евтино сам да си покрие щетите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Kpetrov »

Аз съм с Industrial Alliance. 500$ на година със таксите за 500000 покритие и 5000 deductible. 250000 за къщтата и незнам на какво основание слагат и още толкова за покъщнина и разходи.
Тази година пак вдигнаха малко, но си затраях. Догодина ще ги кастря.
Ако увеличиш deductible-а може да намалиш цената също.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от roumensp »

analgin написа:Ако сумата за застраховка на имота ви е непосилна винаги има решение - най-лесното е да излезете на квартира и когато имате достатъчно доходи да си позволите къща да го направите!
При нас застраховка за къща е по-евтина от застраховка за кола, така че да се говори за непосилност е смешно.
Но когато виждаш как всяка поредна година ти вдигнат цената, без да променят нещо съществено в покритията, позовавайки се на някакви абсурдни оправдания, е дразнещо.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Аз съм с Industrial Alliance. 500$ на година със таксите за 500000 покритие и 5000 deductible. 250000 за къщтата и незнам на какво основание слагат и още толкова за покъщнина и разходи.
Тази година пак вдигнаха малко, но си затраях. Догодина ще ги кастря.
Ако увеличиш deductible-а може да намалиш цената също.
Не ги кастри! Аз до момента съм най-доволна от тях...А ако знаеш колко обезщетения по колите ни изплатиха за 2 години...Свят ще ти се завие! :lol:
На моят мъж му дават някаква премия от Ордера на архитектите по линия на службата му и се беше наточил, че ако тегли калема накрая и излезе повече ще ги сменя...Ама, уви, не могат (за трите неща) да ги бият, така че и тази година оставаме с тях. :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

analgin написа:
ablood написа: Интересно ако можехме да разберем колко е скочила застраховката на Аналгин в годината след втората щета. Уви, той е тарикат и никога няма да си каже, че се е прецакал и в дългосрочен план е щяло да му е по-евтино сам да си покрие щетите.
Здравей "ablood",
Много грубо.
Не размивайте темата.
Относно предното ти изказване - както румен поясни, тук въпроса е принципен - доставят ти една и съща услуга, а от година на година те чарджват все повече. И то значително. Ако някой е мазохист и не му пука, аз не съм, и мисля, че разликата, която искат може да отиде не да им пълня гуште, а на някое по-добро място.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Mark_2013 »

Bistra написа:...Ама, уви, не могат (за трите неща) да ги бият, така че и тази година оставаме с тях. :y:
Така трябва да се прави, всяка година да се "пазарува" и да се сравнява вашата с конкуренцията - опции и цена.

Аз бяах една година с Desjardins, други две с TDCanada Trust, после пак с Desjardins - където цената за същото покритие е по-ниска.

По-нагоре видях нещо за 5 000 deductible ...това си е доста, 5000$ от джоба при всеки claim. Но всеки си знае какво му е изгодно.

Пазаруването е ключа, и ако им споменете при естимацията че търсите нов фирма и за други услуги евентуално, може да ви сложат някакъв специален discount+
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от pumpy »

Pointzero написа:тук въпроса е принципен - доставят ти една и съща услуга, а от година на година те чарджват все повече. И то значително. Ако някой е мазохист и не му пука, аз не съм, и мисля, че разликата, която искат може да отиде не да им пълня гуште, а на някое по-добро място.
Интересен коментар. Защо не се оплакваме като ни вдигат всяка година заплатата - ние, най-вероятно, продължаваме да вършим същата работа, не ли ?
Или пощеснките марки или наема или десетки още неща, които вървят на горе всяка година.....
Публикувай отговор