Home owners - коя фирма ви застрахова?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от ablood »

Това щеше да звучи разумно, ако поскъпването на застрахователите беше пропорционално на поскъпването на имотите. Или ако не товареха старите си клиенти много по-зле от новите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
Pointzero написа:тук въпроса е принципен - доставят ти една и съща услуга, а от година на година те чарджват все повече. И то значително. Ако някой е мазохист и не му пука, аз не съм, и мисля, че разликата, която искат може да отиде не да им пълня гуште, а на някое по-добро място.
Интересен коментар. Защо не се оплакваме като ни вдигат всяка година заплатата - ние, най-вероятно, продължаваме да вършим същата работа, не ли ?
Или пощеснките марки или наема или десетки още неща, които вървят на горе всяка година.....
Защото всеки нормален човек се бори за собствените си интереси, а не за тези на другите ... освен ако не е някакъв специален вид мазохист.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от edin_potrebitel »

Който не иска да му вдигат застраховката всяка година да я направи за 2 години. Освен това местенето по компании води до излишни рискове, като инспекции на къщата, от което не се знае какво пиленце може да изхвръкне. В Квебек специално за къща 300000 цена на построяване към 1000 долара годишно е добра цена, Вклъчваща наводнението, което задължително трябва да включва и преливане на канализацията.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от todor73 »

Снощи видях темата и си дадох сметка че много съм плащал, но нямах много време миналата година и за да минеш пред нотариуса ми трябваше спешно застраховка, пък и честно казано 780 + такси за стойност от 185 000 ми се видя нормално, пък и нали две коли имам с тях викат, ай честито , гуд диил това с Дежарден. Двете коли са за 273 + такси.
Днес говорих пак с Дежарден, викат а не, много ти е добра, смята смята и пак толкова изкара, ама имаме с Персонел за инджинерин, те ще ти дадат по-добра оферта.
Персонел ми дадоха 526 + такси за къщата и 180 + такси за двете коли, после звъннах на ССКю и Алинас-а като им казвах че имам по-добри оферти, и те ми казваха че не могат да ми дадат цената на Персонел, та засега ще съм с тях и 30 $ по-малко на месец.

Разбира се не можах да имам цените на Аблоуда и Кпетров, зависело от много неща, а аз съм в Кебек и уж тук е по-евтино от Монреал, ама се ля ви ...
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от edin_potrebitel »

todor73 написа:Снощи видях темата и си дадох сметка че много съм плащал, но нямах много време миналата година и за да минеш пред нотариуса ми трябваше спешно застраховка,
Разбира се не можах да имам цените на Аблоуда и Кпетров, зависело от много неща, а аз съм в Кебек и уж тук е по-евтино от Монреал, ама се ля ви ...
Ако човек никога преди не е имал застраховка е най-неблагоприятната тарифа. Ако няма ипотека имота е с около 20% по-евтино. Така че ако някой си е изплатил вече къщата да не се сравнява с останалите. Както и алармата дава 20 % отстъпка.
Извинявам се за въпроса, но как точно в Квебек е по-евтино от Монреал, специално за имотни застраховки?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от todor73 »

Там е работата, че не ми беше първа засраховка за къща с Дежарден, от 2007 съм с тях, как да е, ами всичко е по-евтино в Кебек, това данък на кола, застраховка, ако щещ и цена на имот, нали сме на село все пак ...

Явно Аблода има алрмена инсталация, противопожарна писа че сега имал, а това за 20 % не е много сигурно да знаеш, много лъжат, та трябва да се пазариш много.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

pumpy написа:
Pointzero написа:тук въпроса е принципен - доставят ти една и съща услуга, а от година на година те чарджват все повече. И то значително. Ако някой е мазохист и не му пука, аз не съм, и мисля, че разликата, която искат може да отиде не да им пълня гуште, а на някое по-добро място.
Интересен коментар. Защо не се оплакваме като ни вдигат всяка година заплатата - ние, най-вероятно, продължаваме да вършим същата работа, не ли ?
Или пощеснките марки или наема или десетки още неща, които вървят на горе всяка година.....
Всяка година ли вдигат заплатите? Може би, но не навсякъде.
Не знам при теб как е, но при мен, ако си работя едно и също, в еднакъв обем (ли по-малко) въобще дори не си и помислям да се надявам (камо ли да говоря с шефа си) за по висока заплата.
В обратния случай не е така.
И още нещо: ако искаш да си задъжиш работниците, редно е годишно, поне част от инфлацията да покриеш. Защото не вярвам на някой да му е кеф всяка година заплатата му да спада (съответно и стандарта на живот).
Още повече, капитализмът тук си е в пълна сила и експлоатацията е поне 200 %. При мен е 550%. (т.е. на всеки долар, който фирмата ми дава (вкл фирмените разходи, свързани с работника "мен"), фирмата прибира 5.5 пъти повече.

Пощенските марки - ами те за 10 години скочиха поне 3 пъти... Неподходящ пример.
Наемите - ами всяка година се вдигат. Дори и да е с минимума на процента на инфлацията или според Regie de logement (за Квебек). Ти май не живееш в Канада.

Сега, друг е въпроса, че ти, като работодател (вероятно) не ти е изгодно да вдигаш заплатите. Но не забравяй максимата са "доволния" и "недоволния" работник.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

ablood написа:Това щеше да звучи разумно, ако поскъпването на застрахователите беше пропорционално на поскъпването на имотите. Или ако не товареха старите си клиенти много по-зле от новите.
Напълно съм съгласен!
И съм забелязал, че това второто (за старите клиенти) важи не само за застрахователите, но и за други области на услугите.
За нови клиенти - много промоции... а старите - кучета ги яли! Аз затова не обичам договорите - за опеределен срок си "вързан" и не можеш да мърдаш.

Преди година-две четох някъде следния куриоз: някакъв дедо (тук, в Канада) си плащал в продължение на 40 (или 50) години наем на телефонния си апарат от Бел (плюс телефонната си сметка, разбира се). Куриозното е, че апарата му е бил от онези старите ротативни телефони, производство 70-те години. ;(
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

edin_potrebitel написа:Който не иска да му вдигат застраховката всяка година да я направи за 2 години. Освен това местенето по компании води до излишни рискове, като инспекции на къщата, от което не се знае какво пиленце може да изхвръкне.
Ако имат "план" 2 години...
Аз досега нито за колата, нито за къщата са ми правили инспекция.. Това сега го чувам.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от edin_potrebitel »

Pointzero написа:Ако имат "план" 2 години...
Аз досега нито за колата, нито за къщата са ми правили инспекция.. Това сега го чувам.
Доста имат, ама не го предлагат, защото не им е изгодно.
Правят, правят, по-добре, че не си чувал.

todor73 написа:.....ами всичко е по-евтино в Кебек
Мисля, че къщата се застрахова върху определена сума, която евентуално би изпратил застрахователя, за да я построи, ако изгори например. Не ми се вярва да има такава разлика в цената на материалите между Квебек и Монреал. Евентуално цената на труда може да е по-евтина....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от ablood »

Идват на инспекция от банката, когато ти дават моргидж, или от общината, когато искат да ти вдигнат данъците.

Застрахователите приемат всичко на доверие... докато не клаймнеш щета. Тогава почват да те разнищват под лупа дали не си декларирал нещо невярно, та да избягнат плащането.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:
Kpetrov написа:Аз съм с Industrial Alliance. 500$ на година със таксите за 500000 покритие и 5000 deductible. 250000 за къщтата и незнам на какво основание слагат и още толкова за покъщнина и разходи.
Тази година пак вдигнаха малко, но си затраях. Догодина ще ги кастря.
Ако увеличиш deductible-а може да намалиш цената също.
Не ги кастри! Аз до момента съм най-доволна от тях...А ако знаеш колко обезщетения по колите ни изплатиха за 2 години...Свят ще ти се завие! :lol:
Имам в предвид да им окастря застрахователната сума дето я вдигат без да са ме питали, не да ги сменям.
Тодор73 на теб новата ти цена ме бие заедно с колите така че незнам, къде и какво ще гониш. Аз имам и 5000 deductible все пак, което сваля цената. То и за тоя deductible бяха едни разправий. Неможело, незнам си какво. Казах им, че друга компания, която проверявам ми дава това право и да говорят там с мениджърите си или ги сменям. Дадоха най-накрая, но пак свалиха по-малко отколкото на мои познати. Аз не си спомням и какво рязах от наводненията, но мисля премахнах някакви опции.
Някой каза, че 5000 deductible му се виждат много при всеки иск, но аз незнам какви искове бих могъл да имам освен ако изгори, а тогава 5000 ще са ми последната грижа.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от edin_potrebitel »

ablood написа:Застрахователите приемат всичко на доверие... докато не клаймнеш щета. Тогава почват да те разнищват под лупа дали не си декларирал нещо невярно, та да избягнат плащането.
Интересна гледна точка. Базирана на опит от работата ти във всички застрахователни компании ли е? Дръзвам да оспоря. Много къщи се инспектират от застрахователните компании и не се инспектират от банките, като последните инспектират само над определени суми.

Kpetrov обикновено ако къщата изгори до основи дидактибъл не се плаща. Това с 5000 дидактибъл е умно решение. За много хора обаче щета до 5000 си е значителна сума пари.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от ablood »

edin_potrebitel написа:Много къщи се инспектират от застрахователните компании.
Какво значи "много"?
1/1000?
1/5000?
От къде черпиш статистика? От работата ти във всички застрахователни компании ли е?

Защото аз никъде никой застраховател не съм виждал да инспектира това, което застрахова. Дори застрахователните брокери в България, които наистина понякога оглеждат обекта/колата/човека/имуществото, го правят не с цел инспекция, а за да му пробутат по-висока застраховка.

Застрахователите винаги имат за цел да ти продадат максимално висока застраховка и да ти изплатят минимални пари при щета. Това им е бизнеса. За чии да ти пращат инспектор без сигнал/основания, че си рисков клиент?

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от edin_potrebitel »

Статистика не черпя и не вярвам в нея, фактите си набавям от достатъчно достоверни източници. Може би държиш да си винаги и на всяка цена прав, но едва ли си специалист по всички житейски въпроси. Това, че твоята къща не са инспектирали не значи, че това не се прави. Има квартали/райони, в които всяка една къща се инспектира.
Публикувай отговор