Превод на пари от Бг

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
teta beta
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 3:57 pm

Превод на пари от Бг

Мнение от teta beta »

Може ли да споделите как е най изгодно да се изпратят пари от Бг?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от optics »

Да. Най-изгодно е да се дадат на човек на ръка да ги донесе. Изпробвано.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IrinaV
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 6:39 pm

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от IrinaV »

western union
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от ablood »

Western union???

Че има ли по-неизгоден от тях?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от davidT »

teta beta написа:Може ли да споделите как е най изгодно да се изпратят пари от Бг?
зависи от сумата
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от Joya »

Банков превод, таксите са доста по-малки от уестърн или мъни грам, и превода се бави максимум два дена.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от Lira »

Извинявам се, ще използвам тази тема, за да попитам нещо за средствата за установяване.

Знам, че когато не си донесем всичкия багаж с куфарите при първото влизане в страната, на летището се попълва една декларация с опис на вещите, които ще ни пристигнат в рамките на следващите 6 или 12 месеца (не знам точно колко са). Така, когато тези вещи пристигнат на по-късен етап, митничарят ги отмята по тази декларация и те не се обмитяват.

Аналогично, ако не си донеса всичките пари, а вляза само с минимално изискваната сума в брой (която не се облага с данък!), а останалите ми пари са по сметка в бг банка, то мога ли да декларирам (вероятно в същата оная декларация с вещите, или в друга?), че в следващите х месеца ще си преведа от сметката в България в сметката, която ще си открия в Канадска банка, останалите х средства, с които разполагам за установяването си в Канада? И така тези пари също да не бъдат облагани с данък.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от Pointzero »

IrinaV написа:western union
мдам - комисионна м/у 12-20 %
иначе това за "човек на ръка" (ама свой човек) е най-добро.

Интересен случай - досега само "транзакции" в обратно направление съм наблюдавал. :)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от Pointzero »

Lira написа:
Аналогично, ако не си донеса всичките пари, а вляза само с минимално изискваната сума в брой (която не се облага с данък!), а останалите ми пари са по сметка в бг банка, то мога ли да декларирам (вероятно в същата оная декларация с вещите, или в друга?), че в следващите х месеца ще си преведа от сметката в България в сметката, която ще си открия в Канадска банка, останалите х средства, с които разполагам за установяването си в Канада? И така тези пари също да не бъдат облагани с данък.
Не бях чувал още някой да ти облага с данък парите, които си самопревеждаш. Доколкото съм запознат, тук с данък се облагат само "печалбата" от парите ти - например имаш 100 000 на savings account и от лихвата печелиш на година 10 000 (примерно) - е, те тези 10 000 ти се водят доход и трябва да платиш данък общ доход (тя банката си ти издава подходящия формуляр за годишната данъчна декларация)

Накратко - ако сумата не е супер голяма (когато може да те заподозрат за пране на пари), можеш да си превеждаш пари без да информираш никого.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от IRA »

Western Union®* Money TransferTM*
Need a more affordable1 solution for sending smaller amounts of money to family and friends? BMO Bank of Montreal offers Western Union Money Transfers via Interac e-TransferTM, through BMO Online Banking. Available to BMO Bank of Montreal personal account holders, the Western Union Money Transfer service allows you to send money within Canada and abroad to more than 200 countries and territories.

Transfers are sent through BMO Online Banking to a Western Union Agent location for pick-up
Western Union agents in over 200 countries and territories worldwide
Minimum transfer amount of only $10.002
A fee of $9 per transaction plus 1% of the transfer amount*

Tованс BMO.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от ablood »

Pointzero написа:
Lira написа:...
Не бях чувал още някой да ти облага с данък парите, които си самопревеждаш. Доколкото съм запознат, тук с данък се облагат само "печалбата" от парите ти
Бъркаш income с profit. Данъчните не облагат само "печалбата" а всички входящи средства и ползи.
Тях не ги интересува дали парите ти влизат от твоя задгранична сметка, или чужда. Освен ако това не са пари от доход, вече обложен с данък в държава с която Канада има договор за избягване на двойно облагане.

Мисля, че емигрантите трябваше да декларират с какви средства и имоти разполагат в чужбина и има срок да бъдат внесени без данък.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от Lira »

ablood написа:
Мисля, че емигрантите трябваше да декларират с какви средства и имоти разполагат в чужбина и има срок да бъдат внесени без данък.
Именно това имах предвид. Благодаря! :y:

А къде да търся официална информация по въпроса?
В сайта на CIC не можах да открия такава.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от pumpy »

Пробвай това ТУК
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от Pointzero »

ablood написа: Мисля, че емигрантите трябваше да декларират с какви средства и имоти разполагат в чужбина и има срок да бъдат внесени без данък.
Ето какво са длъжни да репортват банките при получаване на суми от чужбина:
http://www.fintrac-canafe.gc.ca/re-ed/fin-eng.asp

Графа "reporting", параграф:
Electronic Funds Transfers
You must report international electronic funds transfers of $10,000 or more that you send or receive. These include the transmission of instructions for a transfer of funds made at the request of a client through any electronic, magnetic or optical device, telephone instrument or computer. In the case of SWIFT messages, only SWIFT MT 103 messages are included.


Явно става дума за суми над 10 000 $
Теоритично, мобжеш да вкараш и 100 000, но на траншове.

Другото, доколкото си спомням в годишната данъчна декларация те питат за чуждестранни assets на сума над 100 000.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Превод на пари от Бг

Мнение от pumpy »

Аз съм получавал превод на повече от 10к и не знам дали банката ги е декларирала на някого, но аз не съм. Не съм се смятал и за длъжен. Длъжен съм да декларирам доходи и чужденстранни а=ктиви за повече от 100к. Всичко останало може да си има съвсем нормалмо обяснение, но до сега никой не ме е питал.
Публикувай отговор