!!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от Ascao »

Aelia написа::^)
Тогава какви са вариантите за друга питейна вода? Бутилираната скъпа ли е?
Между $3,00 - $3,50 за каса от 35 бутилки на Костко. Ние консумираме около 5 каси на месец(4 членно семейство). Така че си е ефтино и не си струва да се трови човек с тази от градската мрежа, да не говорим за отвратителния вкус.
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от seeker »

Говорих с човек, който работи в лаборатрия в Монреал и той ми каза, че лично е проверил, че в неговия квартал нивото на олово в питейната вода е високо, а оловото се натрупва. Това означава, че и в много други квартали положението вероятно е сходно.
Ние не използваме минерална вода поради две причини. Вкусът ѝ не ни харесва, а освен това никой на знае колко престоява по складове в пластмасовите бутилки, които отделят също вредни вещества. В стъклени бутилки не сме пробвали. Тук, обаче, цената е по-висока.
На този етап използваме филтрираща система и пием прецедена чешмяна вода. Системата не е Брита, от която не останахме доволни. Има много нови системи и цените им не са високи. Добре е този, който иска да ползва такава система да се поинтересува по-задълбочено, защото вариантите са много.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от Independent »

yahoo написа:Едва ли трябва да чакаме статистиката след години да покаже ползата или вредата от пиене на вода от чешмата. Качеството и варира непрекъснато и съвсем не случайно преди 5-6 г. започнаха масово да подменят водопроводите в града. Най-разумно е да се избягва по възможност. Дори рибите в аквариума ми не се чувстват добре и от малкото вода от чешмата която доливам когато не ми стигне подготвената престояла 1-2 дена чешмяна вода за да намалее хлора в нея. Бутилирана вода има навсякъде на съвсем достъпни цени. Ние ползваме деминерализирана за да не става прекалено натрупване на минерали. Сменяме често марки и типове вода за разнообразие.
Много ми е интересно как след изпаряване на водата ще намалее концентрацията на примеси.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от yahoo »

Independent написа:Много ми е интересно как след изпаряване на водата ще намалее концентрацията на примеси.
За кое по-точно? Ако е за рибите престоялата вода намаля само съдържанието на хлор, останалото си остава. По същата причина ежедневно добавям хлор в басейна.
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от anitsa »

Преди само я филтрирахме, вкусът наистина се подобрява, но след случката с бактериите продължавам да я преварявам за собствено успокоение. Бутилирана вода без флуор в малки бутилки съм намирала само веднъж в Канадиан тайър, но си мисля че са пропуснали да го споменат :)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от todor73 »

Мисля че е по-трудно да намериш флуорирана вода, поне за тая от чешмата, за Квебек град гарантирам че няма добавен флуор след 2009 :) .

Аз вземам от бутилираната вода ЕСКА, идва от района на Лак-Сен-Жан, най-вече заради вкуса, имам едно изледване на френски, там са сравнени повечето марки води в лаборатория и наистина има разлика, някои са по минерализирани, други са деминерализирани. Тия на Пепси и Кока Кола са обикновенна вода от чешмата, но дообработени, разбирай озонирани, но то в Монреал и тая от чешмата е озонирана и даже мината на УВ мисля, друг е въпроса за мрежата после.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от edin_potrebitel »

ESKA е хубава вода наистина. Пробема е в пластмасовата бутилка обаче. Неведнъж сме ставали свиделели как в Макси например, водата се струпва пред магазина, за да се обяви по-ниската цена, изложена на пълно слънце, което както знаем е абсолютно нежелателно да се прави с пластмасовите бутилки. Да не говорим за замърсяването на природата от самата пластмаса и от процеса на рециклирането й.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от IRA »

Аз точно това щях да каза за палстмасовите бутилки. В стъклени бутилки съм виждала само газирана.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от ablood »

yahoo написа: Дори рибите в аквариума ми не се чувстват добре.
:rofl:

Леле какъв бисер!

Това от личен разговор с рибите ти ли е?
Всичките ти риби ли споделят това мнение?
Само при дишане ли изпитват дискомфорт, или и при плуване и пиене (май не е едно и също, а?).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: !!!Съобщение за преваряване на водата - Монреал

Мнение от yahoo »

Познавам си добре рибите :)
Публикувай отговор