МОБИЛЕН оператор - ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от janyz »

Моля , препоръчайте мобилен оператор с най-добра оферта за разговори без ограничение за Монреал ,най-низка цена и без договор. А може и вариант за едногодишен договор с най-приемлива цена , без ограничение на броя разговори.
Има варианти на Чатър , Публик мобайл ,......, но ще съм благодарен да споделите мнение ако сте доволен и ползвате конкретен мобилен оператор. От Роджерс и Файдо съм разочарован !!!
Благодаря ви предварително.
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Kan_Tangra »

роджърс и файдо рулззз! Особено файдо.

Гадното е, ако настъпиш договорите. Тогава ти го връщат тъпкано.
Значи заради конкуренцията, договорите, които предлагат не са лоши. Но ако по една или друга причина решиш да ги нарушиш, или просто надвишиш лимита си, тогава става много лошо.
Аз лично трябваше да се откача от 3 годишен договор с файдо с дата план. Наложи се доста да платя.


Чатър e маркетингов пакет на роджърс. Т.е. дефакто, а и фактически това си е същата фирма.
Ако условията са по-изгодни, може да го ползвате. Качеството ще е вероятно същото.

Пъблик, мен лично хич не ме кефи. Имал съм тук там познати с пъблик, винаги е адски трудно да ги разбирам, като говорим. А на всичкото отгоре са българи.
Компресията е толкова ужасна, че само някакво далечно ломотене се чува. В крайна сметка евтино, но пък за нищо не става.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от optics »

Сори за офтопика, но всички са един дол дренки.
Затова и аз съм фен на "без договор".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от janyz »

Да, затова и предпочитам БЕЗ договор....Но до момента не разбрах кое е "по-малкото зло"..... :)
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от yahoo »

Когато човек си отговори на въпроса наистина ли има нужда да си разказва филми по мобилния за да са му нужни неограничени минути разговори то въпросите за договор, лимити и доставчици доста се опростяват. Приел съм стриктни мерки никой да не ме търси на мобилния докато някой наистина не умира или е станала голяма беля и така дори не мога да си "изговоря" и към 30-те минути за $10 на месец на Роджърс и се е натрупала вече крупна сума :D

Да говориш неограничено на мобилен са и неизяснени бъдещи вреди за здравето.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от ablood »

Chatr ползват мрежата на Rogers/Fido, но имат неограничени градски разговори + caller ID за $20. Срещу още $15 получаваш неограничени SMS-и, неограничена поща и разговори с цяла Канада.

http://www.chatrwireless.com/web/chatr. ... PlanBrowse

Publicmobile още им се носи славата на кофти обхват, но това днес не зажи за нградовете/предградията. По междуградските шосета обаче още ги няма.
Освен това не позволяват SIM-карта и собствен телефон.
Te обаче бият с неограничени разговори, SMS-и и 3G data за $35.

http://www.publicmobile.ca/pmconsumer/plans?lang=en
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от fandjo »

аз лично ползвам chatr и нямам проблеми с обхвата и качеството в Монреал, Лавал и на южния бряг. Оказа се дори, че в Отава е фри зона за разговори, отделно през първите 8 месеца можеш да получаваш 10 долара бонус, ако заявиш плащане на месечната си такса с кредитна карта и така таксата ти реално става 15 долара за първите 8 месеца. Така, че от мен :y: за чатр.
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от roumensp »

Отскоро в Канада се появиха и Virgin Mobile, които от доста време си предлагат услугите в Щатите и някои европейски държави. Някой има ли впечатления от тях ? Питам, защото напоследък виждам и чувам доста реклами за тях ....
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Дякон Игнатий »

Аз съм с Virgin и съм доста доволен. Набарах миналата година хубав план - цяла Канада -free входящи и изходящи sms -free цял свят, 2 Gb data за 55 $ . Те са собственост на Bell и ползват тяхната мрежа. Работата ми е такава,че ако не говоря по телефона има вероятност да почна да си говоря сам- така,че 9000-10000 мин. месечно и Интернет където и да си в Канада, sms-и с Бг-то с Италя с Испания с Щатите и т.н. за тия пари е доста добра оферта.Гледам сега Видеотрон имат хубава оферта , но не знам как им е покритието.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Omega3 »

чувал сьм за хора много доволни от всички компании и за хора много недоволни от всички компании. Така че трудно мога да ти помогна.

Аз сьм с Роджерс от 2004г и сьм по принцип доволен, но на два пьти имах фантастични сметки от стотици долари.

Едната от тях беше че сьм говорил 2 часа с Бьлгария. Аз им казах че сьм използвал преплатена карта за този разговор което се виждашe в сметката : все едно бях говорил с два номера по едно и сьщо време. В крайна сметка не платих но си трябва време докато си правят разследването кое как е станало. Казаха ми че имали технически проблеми.

Преди година и половина ми изтече 3 годишен договор с Айфон и исках да се преместя с друга компания, но Роджерс блокирали телефона в системата им. Отказаха да ми платят парите за да го деблокирам. Но поне признаха, след оплакване, че телефона след договора е мой, ама не много мой, тоест за да го използвам с друга компания трябва да плащам пари за да го деблокирам които не са предвидени в договора. Спрях да си губя времето все пак по тоя вьпрос.

В момента сьм на месечен договор с тях и имам много добьр план. Доволем сьм. Плащaм 30$ и си говоря в цяла Канада безплатно с 10 номера които мога да ги променям непрекьснато в тяхният сайт и с други номера имам 500 минути на месец.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от optics »

Omega, ама тоя план не включва data ?

Всички са хитри - предлагат първо глас, после текст и после данни - в тоя порядък на оскъпяване на плана.
Студентите ползват почти само текст, но само текстов план няма - щеш не щеш плащаш за глас, въпреки, че не изговаряш минутите. Ако платиш най-много -- дореждаш се и до данни - логиката е ясна - ако предлагаха само данни, всеки щеше да говори през него безплатно и да плаща жълти стинки (но на друг) за текст.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Omega3 »

optics написа:Omega, ама тоя план не включва data ?

Всички са хитри - предлагат първо глас, после текст и после данни - в тоя порядък на оскъпяване на плана.
Студентите ползват почти само текст, но само текстов план няма - щеш не щеш плащаш за глас, въпреки, че не изговаряш минутите. Ако платиш най-много -- дореждаш се и до данни - логиката е ясна - ако предлагаха само данни, всеки щеше да говори през него безплатно и да плаща жълти стинки (но на друг) за текст.
Няма data. В началото ми предложиха в плана и 500 mb of datа, всичкото за 35$, преди таксите както винаги. Това стана преди около 1,5 години след като ми изтече договора за два Айфона единият от които с дата (не моят де) и след разправии защо не мога да си го използвам както си искам.

Аз им казах ок за този план , но си нямах тогава и най малката представа какво значи количеството 500 mb of data. Имам от 2004 интернет в кьщи хай спиид и никога не сьм се интерсувал от разните му там цифри.

Месец след това получавам сметката и виждам че е с около 20$ отгоре и че сьм използвал яко интернет в повече. Обадих им се да го махат моментално. Те искаха да ми намалят сметка с 50%, а аз им казвам че се обаждам за да го махат. Малко бавно загряват като стане вьпрос да махаш услуги. Не ми трябва интернет в автобуса, колата, парка или по време на ваканция.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Omega3 »

Сега даже гледам има и оферти с 100 mb. Пишaт го това 100 mb с едни големи букви та дано да се хване някой. Правят от нищото нещо.

Една реклама с едно кисело мляко, там е най-якото, имало 8 милиарда бактерии в него, казва рекламата.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Omega3 »

.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от nekerman »

Публикувай отговор