МОБИЛЕН оператор - ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Kan_Tangra »

500мб могат да са съвсем достатъчни, ако редовно се включваш към уайърлес мрежи (работа, в къщи) и не даунлоадваш.
И не ползваш целия си интернет през телефона.
Аз имах такъв лимит известно време.
Сега съм с 6 гб и каквото и да правя оставам в лимита.

За заключването, да гадно е. Аз платих 50$ + такси на файдо да ми отключат моя айфон.
Също и като развалях договора един пич ми обеща да е около 200$, а после на следващия ден сметката отиде към 400.
Като се възпротивих, че някой от компанията ми е потвърдил за 200$ и са длъжни да го направят за тая цена, ми поискаха запис на разговора и точно име на служителя. Викам им, ами нали вие си записвате всички разговори?
Както и да е. Както вече казах, тръгнеш ли да разваляш договор, гледат да си избият колкото може повече. Изобщо не се стараят да запазят лице, ако в бъдеще искаш пак да се върнеш при тях.
Всъщност тия 400$ не са чак такъв проблем, защото имах още 2/3 от договора (2 години) и това беше около 2/3 от цената на айфон 4 в момента в който го взех и сключих договора. Така че парите са сравнително справедливи.
Тъпото е, че исках да продължа договора с друг номер, пак на моето име, а упорстваха че е технически невъзможно.
Което ми се струва абсурдно. Принципно могат да ми върнат номера, и да платя неустойката на договора. Могат и да ми запазят договора, и да ми сменят номера с нов, произволен. Но не могат да ми сменят номера с мой друг номер, а предния да ми го дадат и да се запази договора. Договора се бил сключвал с номера ми, а не на името ми. Което ми се струва правен абсурд.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Omega3 »

Kan_Tangra написа:
За заключването, да гадно е. Аз платих 50$ + такси на файдо да ми отключат моя айфон.
Също и като развалях договора един пич ми обеща да е около 200$, а после на следващия ден сметката отиде към 400.
Следващият пьт им искай веднага номера на работника с който говориш. И после ако ти кажат нещo друго им даваш този номер и тогава няма как да се измькнат. Всичко им остава в системата какво се говори. Те са дльжни да ти го дадат. Аз сега винаги го правя най вече с Роджерс.

А това с отключването си е чист обир. Аз бях стигнал с оплакването до един мениджьр в Торонто, ей така за принципа, и той ми аргументира, че ако си купиш Хонда на лизинг след истичването на договора не може да искаш да стане Форд без да си платиш.

Аз му отговорих, че не искам моят Аифон да го правя Блеакбьри, а искам да си остане Айфон ама да мога да си ги използвам в коята система искам в Канада, така както след лизинга мога да си карам Хондата по която магистрала ми скимне, без ограничения.

Ама не ми се губеше времето повече, така или иначе е порочна практика.

Да не говоря, че oщe нямат система да блокират тотално един откраднат телефон като в Европа и на крадците си им е направо рай. Крадат Аифон с Роджерс и го активират в Бел и без най-маилкият проблем.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Mark_2013 »

Omega3 написа:.

Да не говоря, че oщe нямат система да блокират тотално един откраднат телефон като в Европа и на крадците си им е направо рай. Крадат Аифон с Роджерс и го активират в Бел и без най-маилкият проблем.
Роджерс и Белл Айфоните не са съвместими (освен ако не са отключени).

И система за блокиране на откраднати телефони има и частично е в ефект. Телефона отказва да се регистрира в мрежата. Но си става за ПДА.

OTTAWA – November 8, 2012 – The Canadian Wireless Telecommunications Association (CWTA) and Canada’s wireless carriers today announced a plan of action to assist law enforcement agencies with their efforts to combat the theft of wireless devices. By September 30, 2013, the authorization of any GSM or LTE wireless device on any Canadian network will include verification that the IMEI (International Mobile Equipment Identity) number of the device has not been reported lost or stolen on any Canadian network, as well as some international networks that are available in the GSMA IMEI database.

This new device verification process, which will deny service to any device that is on the GSMA “blacklist”, is designed to help eliminate the black market for stolen devices in Canada and abroad by reducing the value of smartphones in the eyes of criminals.
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от valBG »

Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от roumensp »

Ако някой случайно не е чул, след няколко месеца би трябвало да влезе в сила закон, който да елиминира 3-годишните контракти:
New CRTC wireless rules ban contract break fees after 2 years
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Omega3 »

Mark_2013 написа:
Omega3 написа:.

Да не говоря, че oщe нямат система да блокират тотално един откраднат телефон като в Европа и на крадците си им е направо рай. Крадат Аифон с Роджерс и го активират в Бел и без най-маилкият проблем.
Роджерс и Белл Айфоните не са съвместими (освен ако не са отключени).

И система за блокиране на откраднати телефони има и частично е в ефект. Телефона отказва да се регистрира в мрежата. Но си става за ПДА.

OTTAWA – November 8, 2012 – The Canadian Wireless Telecommunications Association (CWTA) and Canada’s wireless carriers today announced a plan of action to assist law enforcement agencies with their efforts to combat the theft of wireless devices. By September 30, 2013, the authorization of any GSM or LTE wireless device on any Canadian network will include verification that the IMEI (International Mobile Equipment Identity) number of the device has not been reported lost or stolen on any Canadian network, as well as some international networks that are available in the GSMA IMEI database.

This new device verification process, which will deny service to any device that is on the GSMA “blacklist”, is designed to help eliminate the black market for stolen devices in Canada and abroad by reducing the value of smartphones in the eyes of criminals.
Хубаво е това, че ще стане най-накрая.

Краден не краден, разбира се, че трябва да го отключиш за да го използваш в друга мрежа.

Според мен най-добрият вариант е да си го купиш от Apple и това ти дава сила при преговарянето на условията, а и не трябва да се обвьрзваш. Идеално. АКо ти правят изцепки, се местиш без проблем.

Като се развали сегашният ми, следващият го купувам директно от Apple.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Mark_2013 »

Omega3 написа:...Според мен най-добрият вариант е да си го купиш от Apple и това ти дава сила при преговарянето на условията, а и не трябва да се обвьрзваш. Идеално. АКо ти правят изцепки, се местиш без проблем.

Като се развали сегашният ми, следващият го купувам директно от Apple.
При настоящите условия за обслужване на ганция, Апъл е номер едно. Гаранцията автоматично започва с първото регистриране на телефона за използване (при първото пускане). Няма нужда от фактури, кутии или аксесоари за гаранцията на айФон.

Имайки впредвид това, е абсолютно изгодно да се купи втора ръка от кижижи. Трябва само да се провери гаранцията по сериен номер в сайта на Апъл.

При купуване от кижижи трябва да се има впредвид обаче, че всички оператори блокират отключването на айФони които са били на акаунти с неплатени сметки.

Допълнителната "AppleCare+" е 100% гаранция за две години, дори покрива 2 смени на телефона за повреди from "handling" срещу 49$.

Много скоро всички оператори ще бъдат задължени да отключват телефони при прости и ясни условия.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Mark_2013 »

Verizon ако влезе в Канада купувайки Wind и Mobilicity, тогава големите 3 ще имат истинска конкуренция и потребителите ще спечелят.

Reports Wednesday said Verizon Wireless parent Verizon Communications Inc. of New York has made a $600 to $800 million tentative offer for Toronto-area based cellular provider Wind Mobile and has had buyout talks with smaller startup Mobilicity.

http://www.thestar.com/business/persona ... obile.html
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от ivandaman »

optics написа:Сори за офтопика, но всички са един дол дренки.
Затова и аз съм фен на "без договор".

И кой ползваш???

Аз сравнявам на ТОЗИ САЙТ

Това което не разбирам е мога ли да си ползвам моят LG Phone който ползвам без проблеми в Европа и Латинкса америка и само да си сложа СИМ чипа?? или трябва да си купя телефон от провайдъра??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от dzverum »

На кое казваш СИМ чипа?
Ако говориш за американските телефони, който нямат сим карти и са предварително забити към дадена мрежа, не съм убеден, че тази конверсия е постижима... Мрежата май работеше на съвсем друга честота.
F*ck Google, ask me!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от ivandaman »

dzverum написа:На кое казваш СИМ чипа?
Ако говориш за американските телефони, който нямат сим карти и са предварително забити към дадена мрежа, не съм убеден, че тази конверсия е постижима... Мрежата май работеше на съвсем друга честота.
Моят LG е купен в Щатите но е "отключен" бил е към Т-mobile щот си пише на него, но мога да го ползвам и в Латинска Америка и в БГ го ползвах също просто си купувам едно чипче дето ми викат СИМ и дейвствам. Този телефон ми го дадоха от работата и за сега съм доволен и не ми трябва друг.

Ако трябва да купувам друг телефон в Канада ще е резил защото на практика нямам нужда ..

А може ли да купя отключен някъде на свободна продажба и сам да си избера провайдъра?? Например Samsung Galaxy 4.. ( и да си избера Fido, Rogers etc) Щот жена ми такъв иска :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от dzverum »

В този случай, нямаш проблем. СИМ чипчето на български му казваме СИМ карта, заради това те попитах какво имаш в предвид. Не помня Verizon или АТ&Т имаха телефони, които са без слот за СИМ карта и са директно забити, като мобифони, най веселото е че си продават Iphone и Galaxy с тази технология :D
F*ck Google, ask me!
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от Mark_2013 »

ivandaman написа:...
А може ли да купя отключен някъде на свободна продажба и сам да си избера провайдъра?? Например Samsung Galaxy 4.. ( и да си избера Fido, Rogers etc) Щот жена ми такъв иска :)
да, стига телефона който имаш да поддържа банда или честотите които провайдера има.

даже някои дават 10% отстъпка от цената на плана, ако си ползваш твоя телефон.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от ivandaman »

Mark_2013 написа:
ivandaman написа:...
А може ли да купя отключен някъде на свободна продажба и сам да си избера провайдъра?? Например Samsung Galaxy 4.. ( и да си избера Fido, Rogers etc) Щот жена ми такъв иска :)
да, стига телефона който имаш да поддържа банда или честотите които провайдера има.

даже някои дават 10% отстъпка от цената на плана, ако си ползваш твоя телефон.

10х Mark,

Значи дявола не е толкова черен, но по всичко личи че ще трябва да се внимава като се взима решение.. Цел номер едно е да не се сключва договор. Дори и да е малко по-скъпо свободата си има цена.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: МОБИЛЕН оператор - ???

Мнение от ablood »

Mark_2013 написа:даже някои дават 10% отстъпка от цената на плана, ако си ползваш твоя телефон.
Това без договор, или...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор