Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
free
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Апр 10, 2005 12:51 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от free »

Здравейте,
Майка ми кандидатства за туристическа виза. Изпратих всички документи онлайн. Бързо отговориха да пратим паспорта и когато накрая си го получихме обратно видяхме, че са й дали двегодишна виза. Това определено ни изненада, защото бяхме чели и чували, че вече не издават еднократни, а само многократни и то за 10 години. Изпратих формуляра IMM5257F. Някой има ли подобен опит или някакво обяснение? Не мисля, че има някакъв смисъл да изпращам запитване до посолството...Визата е вече издадена.
free
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Апр 10, 2005 12:51 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от free »

А и един въпрос относно:

"Услугата wheelchair наистина се предлага и е безплатна, ако някой се притеснява как ще се оправи на летищата родителят, който е вече на години или не е пътувал често"

При чекирането ли трябва да се изиска услугата или по-рано през компанията от която е купен билета.

Благодаря
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Покана за родители - документи

Мнение от arogance »

free написа:Здравейте,
Майка ми кандидатства за туристическа виза. Изпратих всички документи онлайн. Бързо отговориха да пратим паспорта и когато накрая си го получихме обратно видяхме, че са й дали двегодишна виза. Това определено ни изненада, защото бяхме чели и чували, че вече не издават еднократни, а само многократни и то за 10 години. Изпратих формуляра IMM5257F. Някой има ли подобен опит или някакво обяснение? Не мисля, че има някакъв смисъл да изпращам запитване до посолството...Визата е вече издадена.
Визата може би изтича, когато истича стока на паспорта. Проверете си.

Wheelchair съм поръчвала при закупуване на билет.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от lucky_2014 »

Благодаря за поздравленията, Мечтател!

Ние поръчахме услугата wheelchair при чекиране на летище София.

И на мен и направи впечатление, че на бабата в паспорта визата изтича след година. Сега навръзвам нещата, тъй като нейният паспорт изтича тази година - явно наистина зависи от срока на паспорта.

Някой има ли идея какво се случва, ако искаме да дойде отново, но си е сменила паспорта. Наново ли кандидатства? Не направиха ли някакво електронно чекиране само за всички, които веднъж са идвали и имат вадена виза? Нещо ми се върти в главата, че трябваше да влезе в сила от януари тази година?
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Покана за родители - документи

Мнение от arogance »

lucky_2014 написа:Благодаря за поздравленията, Мечтател!

Ние поръчахме услугата wheelchair при чекиране на летище София.

И на мен и направи впечатление, че на бабата в паспорта визата изтича след година. Сега навръзвам нещата, тъй като нейният паспорт изтича тази година - явно наистина зависи от срока на паспорта.

Някой има ли идея какво се случва, ако искаме да дойде отново, но си е сменила паспорта. Наново ли кандидатства? Не направиха ли някакво електронно чекиране само за всички, които веднъж са идвали и имат вадена виза? Нещо ми се върти в главата, че трябваше да влезе в сила от януари тази година?
Трябваше, но не стана. От 15 Март е новото изискване запътуване с Ета.

http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp"
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
franka
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 8:36 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от franka »

когато се прави апликациа онлаин от канада от мен напр. попалва ли се документ от името на поканениа (маика ми ) .
формите ИММ.... подписват ли се?
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Покана за родители - документи

Мнение от grozdan »

franka написа:когато се прави апликациа онлаин от канада от мен напр. попалва ли се документ от името на поканениа (маика ми ) .
формите ИММ.... подписват ли се?
Да - попълваш всичките форми, вкл. тази за представител. Пращаш ги по имейл или поща, подписват се от поканения/те и се връщат обратно. Оттам ги подаваш онлайн, плащаш и чакаш.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Покана за родители - документи

Мнение от tonny »

Вчера изпратих документите за туристическа виза на родител и днес вече искат оригиналния паспорт, светкавично...
Никъде не се изисква ръчен подпис...

Не се пънете да прилагате нот. актове, пенсии и т.н., аз приложих само банково извлечение.
Доп. IMM също не съм попълвал, само задължителните 2.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Покана за родители - документи

Мнение от arogance »

Единствения формуляр, подписан от гостуващия е за преставител(репрезентатив).
Другите са напълно излишно принтиране и сканиране.
То си го пишеше някъде там - понеже попълвате електронно, се прави електронно подписване.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
franka
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 8:36 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от franka »

когато подавате онлаин , фаила с док. ( напр. нот акт, доход на гостуващия ) - в него прилагате ли сканираните ИММ форми.
Файла трябва да е 4МВ - как го намалихте?
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Мечтателят »

Ако някой има информация, след колко време от последното идване родител може да дойде отново в Канада и нужно ли е отново покана при положение, че визата изтича след 2 години.

Благодаря предаврително!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Покана за родители - документи

Мнение от roumensp »

Мечтателят написа: нужно ли е отново покана при положение, че визата изтича след 2 години
Не е нужна покана, докато човек има валидна виза.
Публикувай отговор