Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Покана за родители - документи

Мнение от sisi78 »

Здравейте,
Планувам да поканя родителите ми на гости това лято, но тъй като майка е едноличен търговец и не съм сигурна какви документи за фирмата трябва да приложим. Даначната декларация и документ за актуално състояние на фирма ще бъдат ли достатъчни? И още един въпрос :) Там където трябва да посочим сумата с която ще разполагат може ли да пишем $0 ако идват на наши разноски
Благодаря предварително на всички отзовали се :)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Godis »

???

Никъде няма такова място "където трябва да посочим сумата", поканата е свободен текст.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от hoyden »

Формулярите са сменени от декември 2012 и има графа, в която да се посочи определена сума.
Аз подавах наскоро онлайн и системата не ми даваше да напиша 0$. Избери си някаква разумна сума и я напиши. След като в поканата сте описали, че родителите идват на ваши разноски, смятам, че няма да има проблеми, ако докажете наличието на достатъчно средства.

Успех!

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Pointzero »

Явно става дума за съпровождащия формуляр на правителството, а не за самата покана.
Въпреки, че идват на ваши разноски (за което аз обикновено прилагам канадската ми данъчна декларация и тази на жена ми, за да се види, че имаме с какво да издържаме поканения) е желателно да бъде вписана сума в графата "с какви средства ще влезете в Канада". Може да посочите 200-300 $, може и 1000 $. Досега не съм чул някой да провери гостуващите дали имат сумата. Също така, не е необходимо да представят документ, че притежават сумата.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от sisi78 »

Много ви благодаря за отговорите. Да става въпрос за формуляра не за поканата. Моя грешка :$ При кандидатстване онлайн може ли да се плати с Канадска кредитна карта? Знам че когато сумата се внася по банков път не може да се използва канадска сметка (това го прочетох в сайта на посолството)
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от hoyden »

sisi78 написа:Много ви благодаря за отговорите. Да става въпрос за формуляра не за поканата. Моя грешка :$ При кандидатстване онлайн може ли да се плати с Канадска кредитна карта? Знам че когато сумата се внася по банков път не може да се използва канадска сметка (това го прочетох в сайта на посолството)
Няма никакъв проблем - аз платих онлайн с канадска кредитна карта.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Godis »

Нещо не ви разбирам, 3 - 4 пъти съм пращал покани, никаква онлайн форма не съм попълвал. 2 листа - финансово състояние от работата + поканата свободен текст + 5$ за асерментацията на поканата, това е всичко.
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от sisi78 »

За туристическа виза вече може да се кандидатства онлайн
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

И е невероятно улеснено - създаваш си профил и "качваш" всичко на сайта на CIC. След седмица две получаваш мейл да си пратят паспортите.
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Julia&Joro »

Здравейте! Имам един въпрос по повод покана на родител на наши разноски. Има ли някъде информация какъв трябва да е семйения ни доход, за да можем да издържаме и него? Естествено зависи от това колко време ще стои, но ми се искаше поне нещо примерно да открия, а не успявам.
Благодаря ви предварително!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Покана за родители - документи

Мнение от optics »

Julia&Joro написа:Здравейте! Имам един въпрос по повод покана на родител на наши разноски. Има ли някъде информация какъв трябва да е семйения ни доход, за да можем да издържаме и него? Естествено зависи от това колко време ще стои, но ми се искаше поне нещо примерно да открия, а не успявам.
Благодаря ви предварително!
Няма такава информация. Те си преценят по критерии които не са обявени. Колкото повече, толкова повече (Мечо Пух)
Прочее, ако някой пита за примерен текст на покана, по-рано съм го публикувал във форума.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

Здравейте на всички които са подавали документите за виза за родители от БГ (туристическа) преза сайта на CIC
Имам бърз въпрос: понеже искат служебни бележки за работата и разни извлечения от банкови сметки за доказване на средства, може ли да си направя сам преводите на извадените докс от БГ на EN/FR, или се изисква "по-достоверен" превод от проф.преводач?

Единствения официален коментар във сайта на министерството е този:

Documents traduits
Si vos documents sont dans une autre langue que le français ou l’anglais, vérifiez auprès du bureau des visas afin de savoir si une traduction est requise.

От опит знам че като се обадя и се застраховат и казават като не са сигурни ...ами преведете си ги за по сигурно...

Затова питам как сте се подходили?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

optics написа:.
Прочее, ако някой пита за примерен текст на покана, по-рано съм го публикувал във форума.
Дай линк де??

Аз съм писал доста покани, но винаги е добре да се видят и други..

Аз каня тъщата и балдъзата?? В момента попълвам документите за тъщата там където се изброяват роднините съм посочил че балдъзата ще я придружава до Канада.. Някой беше споменал че имало начин да се прибави "family member" ? Това означава ли че може да се избегне бумащината за балдъзата (например)? И въобще има ли някакъв начи с един апликейшън да поканиш двама или повече членове на фамилията??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

А бе хора използвах online wizard-a на : сайта.

Свалих и попълних Application for Temporary Resident Visa Made Outside of Canada (IMM5257) и още няколко според изискванията (IMM5645, IMM5476 etc) но забелязах че когато направих "validate" нa IMM5257 излезе следното съобщение..


Validation completed successfully

Please Print the entire application and sign and date the last page...

If you are applying online, you do not need to sign your application form by hand. You will be asked to provide an electronic signature once you are ready to transmit your documents to CIC

Аз си го представях че трябва да изпратя документите по имейл те да ги принтират, подпишат, сканират и да ми ги пратят на мен за да ги кача в профила???

Според горното съобщение излиза че направо мога да ги качвам без подпис?? Правилно ли съм разбрал???
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

alkaponbg написа:Здравейте на всички които са подавали документите за виза за родители от БГ (туристическа) преза сайта на CIC
Имам бърз въпрос: понеже искат служебни бележки за работата и разни извлечения от банкови сметки за доказване на средства, може ли да си направя сам преводите на извадените докс от БГ на EN/FR, или се изисква "по-достоверен" превод от проф.преводач?

Единствения официален коментар във сайта на министерството е този:

Documents traduits
Si vos documents sont dans une autre langue que le français ou l’anglais, vérifiez auprès du bureau des visas afin de savoir si une traduction est requise.

От опит знам че като се обадя и се застраховат и казават като не са сигурни ...ами преведете си ги за по сигурно...

Затова питам как сте се подходили?
Относно превода, до сега през годините винаги с майка ми сме си превеждали каквото трябва сами. Къде на френски, къде на наглийски, няма значение. Никога не съм имам проблем с това.
Относно подписа под молбата - няма нужда да се подписват. Аз не бях обърнал внимание на тази подробност и карах нашите да ги подпишат и сканират, но след това не бях в състояние да кача сканираните файлове. Сиситемата разпознава, че са сканирани PDF и не ги приема - иска си валидираните форми :)
Публикувай отговор