Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

Благодаря за отговора Pumpy
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

И аз благодаря

:y:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от emimilanova »

pumpy написа:И е невероятно улеснено - създаваш си профил и "качваш" всичко на сайта на CIC. След седмица две получаваш мейл да си пратят паспортите.
:y:
На 27.02. пуснах молбата он-лайн за моите родители, днес получавам мейл да си пратят паспортите - отне им само 2 работни дни :rofl:
Сега въпросът ми е къде да си пратят паспортите? Според инструкциите в сайта, би трябвало да ги пратят във визовия център в София и да платят 75$/паспорт за transmission .
В същото време, за същата услуга в Букурещ, таксата е 30$/паспорт. И всъщност каква е тази такса и къде се плаща - изобщо не ми е ясно. :^)
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

2 дни отне и при нас за да поискат паспорта да се изпрати..и следвайки съвсем пресен опит на познати които са изпратили паспорта си директно в Румъния и си го получиха с виза , решихме и ние да ги изпратим директно там. Не знам от къде имате тази тарифа за 30$ на паспорт, платихме си само таксата за транспората със Спиди.
Не знам как го измислиха това с посредничеството на визовите центрове, прилича ми на събирачка за пари (между другото даже и в Румъния са направили визов център, въпреки че посолството е там...)
Така или иначе скоро ще разберем, но никъде не видях черно на бяло да пише, че задължително трябва да минем през визов център за посредничество за изпращане на паспорти.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Marto »

Доколкото разбирам, този тип визови центрове се на всъщност частни фирми одобрени от/с договор с канадското правителство. Кандидатите не са задължени да ги използват, те са просто там за улеснение на клиентите, но предвид бързината и евтинията на българските куриери не виждам смисъл от съществуването им.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

Ето и инфото от сайта на БГ визовия център:
***
КВЦ няма роля или влияние върху решенията и не предлага оценъчни съвети.

Използването на КВЦ е доброволно. Същата услуга може да се получи директно от CIC, чрез Канадския Визов Отдел в Букурещ, Румъния или чрез сайта на CIC използвайки онлайн приложението за заявления.
***
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Julia&Joro »

Преди две седмици баща ми си изпрати паспорта директно в Букурещ със Спиди. В петък го пусна и в четвъртък беше при него с виза. Прилага се писмото, което е изпратено от CIC и добавихме и писмо-уточнение за връщането с куриер.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от emimilanova »

Благодаря ви много :)
така и ще направим
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

Ние пък имаме отказ и одобрение..

Пуснах Тъщата като principal applicant (аз съм representitive) a балдъзата като secondary applicant.

Тъщата, възрастна госпожа и пуснаха съобщение да праща паспорта..

Балдъзата. Млада, образована, неомъжена, с външност на супермодел получи "refusal letter" щото имигрейшън офисъра от Гватемала of all places (според мен някоя трътлеста завистлива лелка) решила че:

1. "Няма да напусне Канада" след като влезе
и че:

2. Причината за посещение не била достатъчна..

Значи да имаш сестра в Канада, племенник и brother-in-law симпатяга не е достатъчна..

Да не говорим че е била в България, Европа, плюс Швеицария и има 10 годишна виза за САЩ. Никъде не е седяла повече от 3 седмици, но не.. Стъпи ли в Канада край.. Връщане назад няма..

Някой знае ли има ли начин да се обжалва това решение или ще трябва след известно време да се пуска нова апликация??

В краен случай ще чакаме балдъзата навърши 50 години да се набръчка да затлъстее и образува целулити та белким премине "face control-a" на имигрейшъна че да попадне в заветната категория "admissible to Canada"

Те такива работи... :?:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Павел »

ivandaman написа:Ние пък имаме отказ и одобрение..

Пуснах Тъщата като principal applicant (аз съм representitive) a балдъзата като secondary applicant.

Тъщата, възрастна госпожа и пуснаха съобщение да праща паспорта..

Балдъзата. Млада, образована, неомъжена, с външност на супермодел получи "refusal letter" щото имигрейшън офисъра от Гватемала of all places (според мен някоя трътлеста завистлива лелка) решила че:

1. "Няма да напусне Канада" след като влезе
и че:

2. Причината за посещение не била достатъчна..

Значи да имаш сестра в Канада, племенник и brother-in-law симпатяга не е достатъчна..

Да не говорим че е била в България, Европа, плюс Швеицария и има 10 годишна виза за САЩ. Никъде не е седяла повече от 3 седмици, но не.. Стъпи ли в Канада край.. Връщане назад няма..

Някой знае ли има ли начин да се обжалва това решение или ще трябва след известно време да се пуска нова апликация??

В краен случай ще чакаме балдъзата навърши 50 години да се набръчка да затлъстее и образува целулити та белким премине "face control-a" на имигрейшъна че да попадне в заветната категория "admissible to Canada"

Те такива работи... :?:


Ванка, много жалко за балдъзата ти, но за съжаление няма смисъл от обжалване и трябва да aплайвате отново, но този път искайте десетгодишна виза! До колкото знам, това можете да направите веднага - не е необходимо да чакате определелено време и дано този път попадне на друг офицер; лошото е, че в досието вече има отказ. На твое място бих се обадил лично в тамошното консулство и то на самия консул и бих изтъкнал, колко съм разочарован като канадски гражданин от този отказ. Може и да изтъкнеш това по-горе - че е посещавала други западни държави и никога не е престоявала. Бъди вежлив, но настоятелен и в никакъв случай коки. В крайна сметка няма какво повече да губите.
Моята балдъза я пуснаха при нас на гости в САЩ когато беше на 13 с майка си и после на 16 с баща си. В Канада я пуснаха с тъщата когато беше на 20 и година по-късно и дадоха 10 годишна виза. Тя също е като модел и неомъжена. Явно всичко е късмет.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

Павка не че е фатално, ама се дразня когато се сблъсквам с явни простотии..

След някой ден като ми дойде музата може и да им пратя едно "оплакване" колкото да ми олекне.. То е ясно че полза няма да има..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Karadjova »

Здравейте,
честито на тези с визите на родители вече:)
Бих искала да попитам относно плащането за документите:едната такса е за Виза " demande resident temporaire" 100$, която намирам.
Само това ли трябва да се заплаща?
благодаря
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от emimilanova »

Karadjova написа:Здравейте,
честито на тези с визите на родители вече:)
Бих искала да попитам относно плащането за документите:едната такса е за Виза " demande resident temporaire" 100$, която намирам.
Само това ли трябва да се заплаща?
благодаря
Да, само това се плаща. Успех :y:
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Karadjova »

Да, само това се плаща. Успех :y:[/quote]

Здравей,
благодаря ти за отговора.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Chomsky »

ба верно ли ч не дават да изкараш постоянно жителство на родителите си, вече???
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор