Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от krisskka »

petiov написа:При он лайн кандидатсване за туристическа виза, как точно се качват документите? Питам защото е лесно ако има само по един документ от определена категория, но когато са два и повече? На сайта на правителството не е пояснено.Казват само в какъв формат да са файловете и с каква големина, и ако е от няколко страници документа, да е на един файл!
Качването ми отне най-много време и по точно форматирането. В word формат копирах един след друг документите от една и съща категория, а след това ги форматирах. Примерно два стари паспорта с визи и печати със сканирани всички страници и новия актиален паспорт ми бяха в един и същ файл.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

И аз така направих, качих всичко на уърд. Не съм сигурен на 100%, че ще го харесат, ама не измислих друго.
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от lucky_2014 »

Здравейте отново от мен!

Стигнах до поканата на бабата и сега съм в чуденка отново...

Първо - попълвах, попълвах онлайн въпросници и не си запазих страницата и сега нямам номера, който ми бяха пратили какви докумнти ще ми трябват... Предполагам, че не е проблем да го попълня отново?

Второ - Работата с пейчековете ми от ден първи в Канада, не се разви много точно така - действаме, но всичко отнема време. В момента така или иначе работя, но съм self-employed така да се каже - направих си фирма с едно момче, но реално не се водя на employment с employment insurance и сие. Паричките ми от 2 месеца някъде си идват по банков път, така че имам доказателство, че работя, доколкото банковия стейтмънт е такова доказателство. В този смисъл - чудя се дали да пиша бабата, че тя ще се издържа, но въпреки това да приложа и доказателства за всичко, което се случва с нас - т.е. от страна на бабата ще има:
1. банков стейтмънт на английски от банката на бабата в БГ, че има достатъчно парички
2. някакъв документ, че е пенсионер - сигурно има някакъв стандартен, някой може ли да ме посъветва какво и откъде да извадя
3. От друга страна мисля да пусна едно писмо ние какво правим тук със съответните доказателства - жената учи, мен ме приеха в един съюз по моята професия - имам официално писмо (и там вече ще се водя на пейчек, но скоро, че това отнема време - разглеждаха само апликейшъна 2 месеца) + банкови стейтмънти, където ще се види, че поработвам, тъй като паричките ми ги превеждат на сметка, но няма да има спестени пари там, тъй като те са ни оборотни - ние от тях живеем. Може да взема реферънс летър от фирмата, която ни наема като събконтрактори евентуално... Нашата имигрейшън съветничка каза, че може да съдейства личната ми лекарка да даде някакво писмо, в което препоръчва да поканим бабата за психологическа подкрепа на жената.... Ще приложим и документи, че жената ще ражда и искаме бабата да дойде за раждането на внучето си...

Между другото четох, че хората са превеждали нотариални актове и тъй като бабата е пенсионер, може би не е лошо и ние да го направим, да покажем, че и имот има, но това къде се прилага, т.е. към коя графа спада? При въпросът със самоиздържането или там, където питат дали работи?

Отделно на бабата ще й направя резервация за пътуване и ще я приложа, без да я плащам за момента, докато станат визите. Както и медицинска застраховка за пътуване в Канадска компания, която също се надявам да получа обратно или поне да преместя за реалното пътуване, тъй като смятам така или иначе да й направя застраховка - възрастен човек е все пак.

Друго не се сещам какво мога да направя.

Разбира се има и вариант и да си превеждам пари от БГ и да си напълня и тук спестовната сметка един вид и да пиша, че ние ще я издържаме, нооо не ми се ще, тъй като си е прехвърляне от бг лева в канадски долари и вероятно обратния вариант + разходите за самите преводи...

Та основният ми въпрос към вас е - мислите ли, че подробния план с издържащата се богата баба е ок или това с издържането от наша страна е ключово за пускането на бабата...? Някой да има впечатления с поканени, които те ще се издържат? Ако да - какви документи е пращал за самия себе си в този случай?

Сигурно звуча параноично, но мисълта, че няма да пуснат бабата, а пък ние сме както казах с 2годишно сладурче + бебето + родила със секцио жена, ме панира лекичко :)

Благодаря за отговорите предварително! :y:
Aninik
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 4:43 am
Местоположение: Ласал

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Aninik »

Здравейте! Моите родители получиха одобрение и трябва да изпратят паспортите си за виза. Имате ли информация дали трябва задължително да се ползва канадския визов център в София за изпращането на паспортите или може директно да се изпратят паспортите в Букурещ с куриер. Задавам този въпрос, защото куриерската фирма, която ще ползваме ни каза за случай отпреди няколко дена на върнати паспорти от Букурещ с условието да ползват канадския визов център в София. Честно казано не съм говорила директно с хората чиито паспорти са върнати и имам само информация от куриерската фирма. Но се питам дали има някаква промяна в процедурата по изпращане на паспортите за която не зная и която не е описана на сайта на правителството. Ще съм благодарна на всички, които имат информация по въпроса. Опитах се да се обадя в канадския визов център в продължение на няколко дни, но връзката прекъсва още в момента в който избирам езика на който да говоря. Същото се случва и с моите родители когато се опитат да звъннат. Поздрави, Ани
Изпратени документи 29.09.2006
Интервю 03.05.2007 - успешно
Изпратени документи Букурещ - 03.07.2007
Баркодове получени 27.07.2007
Медицински направени 13.08.2007
Визи 09.10.2007
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от yassen28 »

VISA centre - otherwise you will get them back.
Aninik
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 4:43 am
Местоположение: Ласал

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Aninik »

yassen28 написа:VISA centre - otherwise you will get them back.
Това майтап ли е или ползвате някакъв източник на информация?
Изпратени документи 29.09.2006
Интервю 03.05.2007 - успешно
Изпратени документи Букурещ - 03.07.2007
Баркодове получени 27.07.2007
Медицински направени 13.08.2007
Визи 09.10.2007
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

Aninik написа:
yassen28 написа:VISA centre - otherwise you will get them back.
Това майтап ли е или ползвате някакъв източник на информация?
Майтап е! На страницата на гувернамана си пише, че ако подаваш онлайн документи, имаш две възможности, а втората именно е да си пратиш паспорта директно в Букурещ.

Submit your passport at the visa application centre

You can submit your passport(s) by mail or in person.

With your passport(s), make sure you include:
◦The passport request letter you received from CIC
◦Any applicable VAC fees, such as passport transmission fees

Check the website of your closest visa application centre (VAC) for more information:

Sofia, Bulgaria

Submit your passport at the visa office

Note: You cannot submit your passport in person at this visa office.

Mail In

To submit by mail or private courier, you must include your passport and a copy of the request letter. Failure to do so will result in a delay in processing your application.

All passports received by mail or private courier will be returned by registered mail to the mailing address indicated on your application form. The mailing address must be in one of the following countries: Bulgaria, Moldova or Romania.

If you wish to have your passport returned by private courier, you must include with your passport a completed pre-paid return airway bill which ensures collection services.
[/b]
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Покана за родители - документи

Мнение от arogance »

Потвърждавам, че се изпращат в Букурещ, ако сте кандидатствали онлайн и са ви поискали паспорти. Платете си таксата и за връщане на документите на куриерската фирма.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от lucky_2014 »

Благодаря на всички за помощта! Изпратихме документите - сега стискаме палци, както се казва...

Реших да опиша процедурата, защото преди да говоря с няколко човека, които се свързаха с мен на лични, голямо лутане падаше... въпреки че е направено елементарно, но като пропуснеш една малка брънка и всичко се прецаква...

Първо да уточня, че разясненията са за хора, които подават онлайн, канят само 1 родител от негово име - т.е. помагат му да си подаде сам онлайн.

Стъпка 1 - РЕГИСТРАЦИЯ

много важна стъпка, аз всъщност точно там запецнах. Отивате ето тук:
http://www.cic.gc.ca/english/e-services/mycic.asp"
Имате две опции - да обвържете процедурата с банката си - Continue to sign-in partner - не мога да говоря за тази опция, тъй като избрахме другата - continue to GC Key
Избирате нея и се регистрирате
ВАЖНО - при регистрацията ти задават странни въпроси - като тайни въпроси и отговори за сигурност - май бяха 4 на брой - трябва да си ги запишете и какво сте отговорили, защото на всяко влизане в профила ви иска отговор на един от тези въпроси.

Стъпка 2 - тук ако сте правили онзи тест за eligibility, след който ви излиза номер за документите, които трябва да приложите, трябва да въведете този номер. Ако сте го загубили, като мен или не сте правили такъв тест, казвате, че не сте и ще ви зададе същите въпроси системата, но няма да ви даде номер, а директно ще сейвне отговорите във вашия профил и според отговорите ще ви изиска определени документи.

Стъпка 3 - ъплоудване на документите

Тук всеки си ъплоудва каквото има - аз не записах подробно реда за зла беда, но има два основни вида документи за попълване:
1. задължителни форми, които са си Канадски - ако не ви се отварят пробвайте следните неща:
- сейвнете линка към формата и после от сейвнатия при вас линк я отворете
- ако нещо не работи линка и т.н. пуснете я в търсачката на CIC като номер на формата и ще ви излезе от друго място, където са я качили читаво и може да си я свалите.
При нас канадските форми бяха: IMM5257E, IMM5257B_1 и IMM5645E

2. Документи подготвени от нас - уловката тук е, че искат да качите един документ - т.е. всичко го правех на word - текст + инсъртвах снимки на сканираните документи, след което му давам save as и избирам като pdf. Дори при документи с много сканирани снимки в тях, така се получава достатъчно малък файл - трябва да е по-малък от 4МБ.
Тук не съм записал кой документ, където съм го слагал - тъй като те са различни раздели към които ъплоудваш документи като travel documents, personal documents и т.н., но мога да изброя всичко, което преведохме, сканирахме и сложихме по различните раздели:
- копие на паспорта - първа страница и страници с печати и визи, ако има такива
- копие на нотариалния акт на апартамента на бабата + превод
- принт скрийн от онлайн банкирането на бабата - тъй като ние казахме, че тя ще се издържа, че сме отскоро тук и не сме толкова надеждни още.
- бележка от НОИ показваща регулярната пенсия на бабата
- въпреки че тя ще се издържа, приложихме всичко, което се сетихме за нас - банкови стейтмънти, референции от юниъни и т.н. + приложихме копие на PR картата на жена ми + confirmation-а от кацането ни - там има и моите имена и на детето
- приложихме за жената документи от тук, че е бременна - личния лекар написа една бележка, че съпортва поканата на бабата
- акт за раждане на жена ми - той доказва роднинската им връзка
- поканата от жена ми - важното е да има всички елементи от тук - http://www.cic.gc.ca/english/visit/letter.asp" - плюс каквото още ви хрумне и би било в помощ
- тревъл документи - направихме резервация с Usit Colors и за същите дати купих пълна застраховка от Manulife . Не сме се правили, че ще идва за по-малко време - писахме максимума 5 месеца и нещо. Направихме малко скъп вариант - План В, т.е. покрива разни стари болежки също, без deductibles и с второто покритие - т.е. не най-малкото и излезе 730$. Застраховката може да й променям датите, може и да я откажа, ако й откажат виза - проверих.
Друго не се сещам.
ВАЖНО! - До този момент може да спирате, да излизате и влизате в акаунта и т.н. и не се води, че сте изпратили апликейшъна. МОжете да променяте документи, да подменяте документи и т.н.

Стъпка 4 - плащане и пращане на апликейшъна.
От тук вече апликейшъна е изпратен. Ще получите потвърждение на дадения мейл и всеки ъпдейт ще ви се пише на мейла.

Ами това е - дано бях полезен на някой лутащ се.

Успех на всички в събирането с близките им, дори да е за малко! :y:
Neda_nn
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 2:37 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Neda_nn »

Здравейте! И аз точно почнах да попълвам online за туристическа виза от името на майка ми да дойде да ме посети по повод скорошното ми раждане... До тук добре и последния коментар страшно много ми помогна, но все пак имам няколко въпроса.
1 Всички официални форми които се изискват трябва ли да се принтират и подпишат от майка ми и така да се сканират на ново или подпис не е необходим?
2 Писмото покана трябва ли да се прати пак до нея на хартия и така да се сканира или мога просто да кача директно написания текст?
Благодаря предварително :)
ПС: lucky_2014 върнаха ли ви отговор или не още?
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

Neda_nn написа:Здравейте! И аз точно почнах да попълвам online за туристическа виза от името на майка ми да дойде да ме посети по повод скорошното ми раждане... До тук добре и последния коментар страшно много ми помогна, но все пак имам няколко въпроса.
1 Всички официални форми които се изискват трябва ли да се принтират и подпишат от майка ми и така да се сканират на ново или подпис не е необходим?
Да трябва
2 Писмото покана трябва ли да се прати пак до нея на хартия и така да се сканира или мога просто да кача директно написания текст?
На нея не и трябва. Подписва се от вас и се качва с останалите документи.
Благодаря предварително :)
ПС: lucky_2014 върнаха ли ви отговор или не още?
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Мечтателят »

За "Грант перънт супервиза" минимум срок медицинска застраховка е 1 година.

lucky_2014 вие сте направили застраховка за по-малко от 6 месеца, какво се случи в крайна сметка? Получихте ли очакваното "да"?

Ние тъкмо сме готови да подаваме и сме се запънали на тази застраховка.

How does the parent and grandparent super visa differ from a visitor visa?

Starting March 15, 2016, visa-exempt foreign nationals who fly to or transit through Canada will need an Electronic Travel Authorization (eTA). Exceptions include U.S. citizens and travellers with a valid visa. Read about the changes and how they may affect you.
Currently, most visitors to Canada may visit for up to six months when they first enter Canada. Visitors who wish to stay longer must apply for an extension, and pay a new fee.

With the parent and grandparent super visa, eligible parents and grandparents can visit family in Canada for up to two years without the need to renew their status.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от klisurov »

Мечтателят написа:... вие сте направили застраховка за по-малко от 6 месеца, какво се случи в крайна сметка?
Два пъти съм правил Super VISA.
Първият път застраховката не отговаряше на условията, но мина.
Т.к. на паспорта му изтече валидността, правих втори път.
Вторият път получихме email от Букурещ да уточним каква точно виза желаем, и ако е Super Visa, да си оправим застраховката съгласно изискванията.
Това бе преди време, сега как е не знам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от lucky_2014 »

Не съм влизал отдавна, че бебета, раждане... чудо :) Но всичко е наред, мина чудесно и влизам само да съобщя, че сте ме питали - да, бабата я пуснаха и то веднага... буквално за няколко дни получихме отговор, веднага си изпрати паспорта, върнаха го след седмица и вече е тук.

Добавям две полезни неща:

1. Тя си пусна паспорта от БГ с Еконт - за справка - взеха й под 20лв за отиване и връщане до Посолството в Румъния... има проследимост и т.н. В десетки пъти по евтино и все толкова сигурно колкото Визовия център в София и т.н.

2. Ако каните възрастни хора и се притесняват за пътуват - има услуга безплатна, нарича се wheelchair - на всяко летище ти носят инвалиден стол да седнеш и служител е длъжен да те разкарва нагоре надолу докато те предаде на посрещачите. Може и да не ползваш стола - просто да си вървиш с придружителя. Може да си изискате услугата на летището в БГ още.

Поздрави и успех на всички!
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Мечтателят »

Честито за бебо lucky_2014, да ви радва и да сте живи и здрави.

Относно визата и при нас нещата се движат по същия начин. Услугата wheelchair наистина се предлага и е безплатна, ако някой се притеснява как ще се оправи на летищата родителят, който е вече на години или не е пътувал често, то тази услуга върши страхотна работа :)

Успех на всички!
Публикувай отговор