Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

petiov написа:
ivandaman написа:
Реших този път да използвам страгетията "overwhelm". Затрупах ги с информация всекви видове писма, покани, банкови сметки от Канадски и Костарикански банки, писмо от работодател. Фотокопия от всичко което са споменали и неспоменали.. . Допълнителни обяснения (travel history например ), "допълнителни документи", пълна работна и ученическа история в допълнителен файл и т.н. и т.н
Надявах се че с този "information overload" ще им бъде съвестно да откажат. Още на другият ден и пратиха съобщение да си праща паспорта..

Споделям го това за да го има "on record" че след отказа също може да се получи (многократа) виза. В случая до 2020 защото тогава изтича паспорта.
Благодаря за инфото, полезно е да се знае, че дори след отказ, може пак да се получи виза.
Аз пък съм в начален стадий и още не съм изпратил документите, а причината за това е, че за разлика от Иван, който е изпратил всичко, което са споменали и неспоменали, аз имам проблем да изпратя само това, което са споменали. И за да не се стига до ситуация, в която да изпробвам тезата на Иван с повторно кандидатсване за виза ще споделя какво точно ме притеснява в исканите документи:
1.Каня племенницата си и ми искат "ИММ 5646" разрешение от родителите, което обаче е за хора, които ще учат тука, а тя идва на гости.
Попълно го все пак, не боли, а там където има инфо за училище/Университет, ако има такова просто пиши N/A
2.Искат "Letter of support", за което нямат специален формуляр и аз не съм сигурен, дали може да е свободен текст както поканата.
Свободен текст
3.Документи доказващи причината на пътуването-това пък от къде да им го намеря.
ова освен свободен текст, не виждам какво друго можеш да им дадеш. Интересно, аз такъв документ за родителите ми нямам, а го правя в момента
4.А пък за доказване на роднинство и идея си нямам как да докажа, че ми е племенница.
Really ? Акт за раждане, общо 3 броя и обяснение в придружителното писмо.
Ако някой се е сблъсквал с подобни чуденки, нека сподели.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

Благодаря Пумпи, то явно доста свободен текст ще се пише. Аз си мислех, че в поканата ще я има всичката тази необходима информация, но явно ще трябва да се повтарям. Само не можах да разбера как с акта за раждане ще докажа роднинство с племенницата си? Аз в нейният акт за раждане не фигурирам.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от agent Ozo »

Пумпи ти го е написал много ясно, че не става с един, а с общо 3 бр. актове за раждане - един на теб, един на брат (сестра ти) и един на племенницата. По този начин се установява права роднинска линия. Ако пък ти е племенница по съребрена линия, то ще трябват актовете за раждане на жена ти, брат (сестра) ѝ и този на племенницата.
От двата първи акта за раждане се установява общ родител/и, а от този на племенницата - че е дъщеря на едното от лицата, имащи общ родител/и т.е. че е племенница на другото лице от същия родител/и.
Сега стана ли ти по-ясно?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

agent Ozo написа:Пумпи ти го е написал много ясно, че не става с един, а с общо 3 бр. актове за раждане - един на теб, един на брат (сестра ти) и един на племенницата. По този начин се установява права роднинска линия. Ако пък ти е племенница по съребрена линия, то ще трябват актовете за раждане на жена ти, брат (сестра) ѝ и този на племенницата.
От двата първи акта за раждане се установява общ родител/и, а от този на племенницата - че е дъщеря на едното от лицата, имащи общ родител/и т.е. че е племенница на другото лице от същия родител/и.
Сега стана ли ти по-ясно?
То малко конфузно се получи, ама и аз до този извод стигнах с малко закъснение :$ .
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

А бе с тези визи човек трябва да мисли малко "outside the box".

Be creative, do you best and the immigration officer will do the rest. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

Така, документите са готови за изпращане. Но има няколко детайла, които ме притесняват:
1. Молбата за виза IMM5257 се попълва онлайн и се натиска "валидаране", това достатъчно ли е? Понеже в сайта на правителството пише, че трябва да се разпечата, подпише и чак тогава изпрати?
2. Някои съфорумци са писали, че сами са си превеждали нещата. И аз така направих, този път не използвах преводач и се надявам да няма проблеми.
3. Документа "Letter of support", го написах аз като канещ и поемащ разноските за престоя на племенницата ми, а не родителите и въпреки, че тя е непълнолетна и финансово зависи от тях. Тук имам леко съмнение.
4. От всички документи единствено съм заверил подписа на поканата. Трябва ли да заверявам и другите подписи или е излишно. Питам, защото заверката на подпис в Онтарио е 40 кинта :^).
5. И последно, ако аз изпратя документите от Канада, може ли това да бъде засечено и да направят проблем?
Тъй като гледам какво съм изписал, сигурно приличам на параноик, но все пак някой, от хората с виза да кимне с глава дали съм ОК :?: .
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

petiov написа:Така, документите са готови за изпращане. Но има няколко детайла, които ме притесняват:
1. Молбата за виза IMM5257 се попълва онлайн и се натиска "валидаране", това достатъчно ли е?
Човек, ти онлайн ли ще подаваш?? Ако е така има си "стъпка" от процеса при който те подканват да ъплоаднеш документите един по един. Следователно попълване "онлайн" и валидиране няма как да е достатъчно. Трябва да свалиш (download) документа да го попълнеш и след това да му направиш "upload"

Понеже в сайта на правителството пише, че трябва да се разпечата, подпише и чак тогава изпрати?
Верно май пише така ама това е за хората които подават молба по стандартният път а не онлайн. Давай смело напред.

2. Някои съфорумци са писали, че сами са си превеждали нещата. И аз така направих, този път не използвах преводач и се надявам да няма проблеми.
Не би трябвало да има проблеми.


3. Документа "Letter of support", го написах аз като канещ и поемащ разноските за престоя на племенницата ми, а не родителите и въпреки, че тя е непълнолетна и финансово зависи от тях. Тук имам леко съмнение.
Мисля че това е ОК. Щом ти я каниш нормално е да и поемеш разноските.

4. От всички документи единствено съм заверил подписа на поканата. Трябва ли да заверявам и другите подписи или е излишно. Питам, защото заверката на подпис в Онтарио е 40 кинта :^).
Не трябва да заверяваш нищо. Аз за по-голяма тежест под името си paste-нах копие от личната ми карта (citizenship ID в случая и също paste-нах фотокопие от PR карата на жена ми. (щот канехме сестра и)

5. И последно, ако аз изпратя документите от Канада, може ли това да бъде засечено и да направят проблем?
Нема проблем

Тъй като гледам какво съм изписал, сигурно приличам на параноик, но все пак някой, от хората с виза да кимне с глава дали съм ОК :?: .
А бе добре си ама ще се оправиш.. ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

petiov написа:Така, документите са готови за изпращане. Но има няколко детайла, които ме притесняват:
1. Молбата за виза IMM5257 се попълва онлайн и се натиска "валидаране", това достатъчно ли е? Понеже в сайта на правителството пише, че трябва да се разпечата, подпише и чак тогава изпрати?
2. Някои съфорумци са писали, че сами са си превеждали нещата. И аз така направих, този път не използвах преводач и се надявам да няма проблеми.
3. Документа "Letter of support", го написах аз като канещ и поемащ разноските за престоя на племенницата ми, а не родителите и въпреки, че тя е непълнолетна и финансово зависи от тях. Тук имам леко съмнение.
4. От всички документи единствено съм заверил подписа на поканата. Трябва ли да заверявам и другите подписи или е излишно. Питам, защото заверката на подпис в Онтарио е 40 кинта :^).
5. И последно, ако аз изпратя документите от Канада, може ли това да бъде засечено и да направят проблем?
Има една форма за представител - попълни и нея и не виждам проблем да ги ъплоуднеш и от Зинзибар ако искаш.
Тъй като гледам какво съм изписал, сигурно приличам на параноик, но все пак някой, от хората с виза да кимне с глава дали съм ОК :?: .
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

Благодаря за отговорите. Само не разбрах, какво означава "validate" бутончето, което се натиска след като попълниш онлайн молбата :wasntme: , защото някой беше споменал, че след като се попълва онлайн, не се подписва и ако пробваш да го принтнеш и след това сканираш, системата не ти приема файла тъй като го разпознава, че е PDF и си искала валидирания документ.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от agent Ozo »

Не се подписва, защото след като го "validate" документът се принтира с една страница в повече, върху която се намират няколко валидизиращи бар-кода. И сканираното копие на тази страница служи вместо подпис.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Bugi
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Bugi »

Здравейте,

имам въпрос относно онлайн въпросника, който се попълва преди да се подаде онлайн молба за виза. Всеки път, когато го попълня в листа от документи, които трябва да придружават молбата ми излиза, че трябва да им предоставя копие от самолетен билет. Струва ми се странно при условие, че не знам дали баща ми ще получи виза.

Интересува ме има ли някой с подобен проблем?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

Bugi написа:Здравейте,

имам въпрос относно онлайн въпросника, който се попълва преди да се подаде онлайн молба за виза. Всеки път, когато го попълня в листа от документи, които трябва да придружават молбата ми излиза, че трябва да им предоставя копие от самолетен билет. Струва ми се странно при условие, че не знам дали баща ми ще получи виза.

Интересува ме има ли някой с подобен проблем?
Да:
- прати баща ти да си направи резервация в някоя агенция в София и прикачи това към молбата;
- направи си онлай "покупка" на билет и си "скрийншотвай" страницата с разписанието преди да си платил;
- купи реален, refundable билет от Ер Канада и когато получиш виза го върни и си купи нов, нормален билет;
- купи нормален билет от Ер Канада и имаш 24 часа след плащането да го анулираш без никакви неустойки;

Купения биет спокойно може да е от някое европейско летище и да твърдиш, че до там той ще стигне с личната си кола ,например. Тях, вярвам, ги интересува влизането и излизането от Канада, а не изходната точна. Аз лично, поради липса на билет, вчера качиш резервацията на нашите от София до Денвър и обратно и писах, че ще пътувас до Канада с мен с кола от Денвър - да видим какво ще стане ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Не се подписва, защото след като го "validate" документът се принтира с една страница в повече, върху която се намират няколко валидизиращи бар-кода. И сканираното копие на тази страница служи вместо подпис.
И това не е точно така - нищо не се принтира, защото сиситемата НЕ ПРИЕМА сканирана молба. Единственото, което трябва да направиш, след като си валидираш молбата е да я запишеш и качин на сайта им.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от IFF »

И аз имам един въпрос, системата ми иска снимки във формат JPEG, какво се прави, сканират се снимките на хартия или се искат от фотото в цифров формат?
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

IFF написа:И аз имам един въпрос, системата ми иска снимки във формат JPEG, какво се прави, сканират се снимките на хартия или се искат от фотото в цифров формат?
Снимката се иска от фотото в цифров формат. Добре е да носиш принтирани изискванията, на които трябва да отговоря снимката като ходиш до фотото.
Публикувай отговор