Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ClikeCanada
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 4:14 am
Местоположение: Sofia/WEST

Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от ClikeCanada »

Понеже има подобна тема за сравнение с други държави ми е интересно ако има хора които са живяли в UK и после да са се преместили в Canada какви плюсов и минуси намират в живота в двете страни.

Изображение

Още повече че след по-малко от 11 месеца ще можем да работим свободно в UK само на базата на това че имаме български паспорт без каквито и да е други изисквания

B.C
англичаните поне са на това мнение в коментарите си към статията в Independent:
If only the poor migrants knew what awaits them in Canada ..
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от miko »

Поне в Канада се шофира се в правилната посока :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от roumensp »

ClikeCanada написа:Още повече че след по-малко от 11 месеца ще можем да работим свободно в UK само на базата на това че имаме български паспорт без каквито и да е други изисквания
Направо нямат търпение да дойдем: :D
Уестминстър не иска "мърлявите сънливци" от България и Румъния
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от crusader »

Те и мърлявите поляци не искаха ама немаше как.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от roumensp »

crusader написа:Те и мърлявите поляци не искаха ама немаше как.
Какво немаше как ? Да не би да са уволнили местните инженери и доктори и да са изпоназначили поляци ?
А ако става въпрос за черна работа на по-ниски надници, едва ли много гледат дали някой е "мърляв" или не.

ПП
Не знам дали си чул, но Дейвид Камерън им обеща референдум в обозримо бъдеще за/против оставане в ЕС. Не знам как биха гласували англичаните след няколко години, просто го споменавам.
Последно промяна от roumensp на Пон Яну 28, 2013 12:51 am, променено общо 1 път.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от crusader »

roumensp написа:
crusader написа:Те и мърлявите поляци не искаха ама немаше как.
Какво немаше как ? Да не би да са уволнили местните инженери и доктори и да са изпоназначили поляци ?
А ако става въпрос за черна работа на по-ниски надници, едва ли много гледат дали някой е "мърляв" или не.
Нямаше как да забранят на поляците да работят легално там по силата на европейските споразумения.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от roumensp »

Разбира се, че не могат да забранят. Въпросът е за каква работа ги взимат и колко им плащат. Тоя който е отворил темата предполагам се интересува от по-квалифицирана работа. Ако е така, едва ли е толкова лесно - трябва да си наистина добър професионалист, с доста добър английски, че един работодател да предпочете теб пред човек с местен опит и образование. Демек, не е точно "без каквито и да е други изисквания".

Разбирам да пускаш подобни теми, ако имаш избор ... ама при него "рибата още в морето", дето се вика, а той тръгнал да се притеснява дали имало смисъл да се емигрира в Канада, ако си в Англия. :D

ПП
Нали в момента българите могат да работят безпроблемно в Германия и други държави от ЕС. Интересно защо всички не са се изнесли натам, а продължават да хабят време, средства и нерви за емиграция в Канада. Иди ги разбери ... ;)
Последно промяна от roumensp на Пон Яну 28, 2013 1:17 am, променено общо 1 път.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от crusader »

Интересно дали им искат британски опит по подобие на прословутия канадски ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от roumensp »

crusader написа:Интересно дали им искат британски опит по подобие на прословутия канадски ?
Не мисля, че имат право (според европейските спогодби).

Но какво значи да ти го "искат" в Канада ? Това изцяло си зависи от конкретния работодател. Никой не е искал канадски опит на жена ми, просто я назначиха на първата позиция, на която кандидатства, защото решиха, че ще им свърши работа.

А и ти какво искаш, да предпочетат един новопристигнал бимбилистанец пред един човек с канадски опит ли ? Местният опит може и да няма голямо значение при някои професии, но при доста други е от огромно значение.
ClikeCanada
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 4:14 am
Местоположение: Sofia/WEST

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от ClikeCanada »

Изображение
roumensp написа:
ПП
Нали в момента българите могат да работят безпроблемно в Германия и други държави от ЕС. Интересно защо всички не са се изнесли натам, а продължават да хабят време, средства и нерви за емиграция в Канада. Иди ги разбери ... ;)

Все още има ограничение за работа в Германия,Австрия,Холандия,Франция,Англия т.е дръжавите които плащат добе $$$$
чак от 2014 (10-11 месеца) ще можеш да се изтресеш там само с Български паспорт и да почнеш работа без каквито и да е други формалности

а за Германия езика е проблем че не всеки го владее затова повечето хора поредпочитат англо говорящи страни

P.S
Immigration: Romanian or Bulgarian? You won't like it here
Ministers consider launching negative ad campaign in two countries to persuade potential immigrants to stay away from UK

"Ако обичате, не идвайте във Великобритания - тук вали, работа се намира трудно и е ниско платена", продължава "Гардиън", цитиран от БТА.
Аватар
азо
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 12:26 pm
Местоположение: İstanbul

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от азо »

освен че винаги са водили анти- българска политика, самите англичани са най- големите цигани в европа! само човек, който не е виждал английски турист може да твърди нещо друго! аз на всичкото отгоре съм ги виждал и в испания и в швейцария и в италия! там са същите цигани като тук, само че са предимно обратни! пияници, нечистоплътни и обратни не ни искат на работа в залязващата си империя! много важно.
don azo - the spirit of istanbul.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от optics »

Азо,
Ние сме под същата корона ;-)


ClikeCanada,
Значи немския не всеки го владее, а английския - всеки ? Или може би френския ?
Да не се бъркаме с Русата Златка, която не знаела френски но го владеела. :lol:

Въобще част от проблема на нашего брата е, че си мисли, че знае езици и като замине вижда, че не било така. Един комшия (в България) твърдеше, че дъщеря му знаела английски. Аз го питам - а къде го е научила, той вика - ами от гледане на MTV. :^)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от Independent »

Абе да си призная, аз говоримия английски започнах да го разбирам с гледане на филми. Преди това - "приказвам, ама не разбирам", както викаше една позната. :D
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от roumensp »

Independent написа:Абе да си призная, аз говоримия английски започнах да го разбирам с гледане на филми.
Определено помага. Докато си още "зелен" - с включени closed captions, а като позадобрееш - без.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Canada (Quebec) vs UK Great Britain стандарт на живот

Мнение от simeonovi »

Мързи ме да гугъл статистка колко имигрират от Англия към Канада и колко от Канада към Англия.
А сега де. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Публикувай отговор