Добри училища в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от IRA »

Te oтстъпките при второ и трето дете ги пишат на сайта си, пак за 2 -3 деца излиза скъпо. Едно става.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Chomsky »

Какво мислите за т.нар. "интернационално училище"? Зная, че има българи, които пращат там децата си, доволни ли сте? Получават ли добро образование, което да е сравнимо с това, което получават българските деца в елитните училища?
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от IRA »

Ами това пращат не е много точна дума :) Там е с прием, има входен изпит и се конкурират с китайчетата, които са добре тренирани. Ходят на курсове за кандидатстване. Пак най голям шанс има за матернела, не съм сигурна дали има прематернела.
Има позната на която детето е в секондер в едното от интернационалните, доволна е.
Като цяло принципа е кандидатствате навсякъде като го приемат ще мислите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Chomsky »

Да видях по страницте , че са входни изпити. Разбира се, че трябва да има такива и аз това търся, та ако няма критерии за отсяване на по-... малко мотивираните, така да го кажем, няма как да е елитно училище.
А какви са изпитите за предучилищна? Имаш ли някаква идея? Така или инак тези дни ще се обадя и ще разговарям, но ми е интересно от сега.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от IRA »

Нямам идея.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от edelwais »

Chomsky написа:А какви са изпитите за предучилищна? Имаш ли някаква идея? Така или инак тези дни ще се обадя и ще разговарям, но ми е интересно от сега.
нашият син ходи на такъв "изпит" в две частни училища - общо взето си беседват с детето, какво му е интересно, какво може да разкаже за нещата които го вълнуват, може да го накарат да нарисува нещо, оставят го да си поиграе, по всяка вероятност ще го включат за няколко часа в класа и ще го наблюдават. няма какво да го подготвяте за "изпит" за предучилищна възраст - най-важното е детето да е спокойно, както и родителите :) поне такъв е нашият опит.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Chomsky »

Да, това звучи много логично (брех!). В общи линии на тази възраст можеш да прецениш общата култура на семейството отразена в детския характер.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Gonzo#1 »

Едната ми дащеря заварши началното интернационално.
Влезе в трети клас, тогава отварят нова паралелка и децата имат повече шанс.
Доста по-интензивно е преподаването, всеки ден англииски, от трети клас испански, по другите предмети сащо бяха по-напред от норматива на нормално училище.
Аз сам много доволна.
Извинявам се за грешките, ползвам транслатор в момента.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Chomsky »

Испанският факултативен предмет ли е? (лично аз мисля 4ти език ще им е малко в повече на децата)
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Gonzo#1 »

Не е факултативен и не е тежко.
geagleiam
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Авг 06, 2012 9:32 am

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от geagleiam »

Като стана въпрос за образование, бих искал да попитам дали има разлика в произношението между американския английски и канадския английски?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от speedy »

geagleiam написа:Като стана въпрос за образование, бих искал да попитам дали има разлика в произношението между американския английски и канадския английски?
Зависи за кой американски и канадски английски става въпрос. Представи си български във варианти София, Бургас, Трън и Чепеларе.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Koko »

geagleiam написа:Като стана въпрос за образование, бих искал да попитам дали има разлика в произношението между американския английски и канадския английски?
Според мен в канадския преобладават хинду и мандарин произношенията, докато в американския преобладават хиспаник и харлем акцентите. ;)
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от roumensp »

geagleiam написа:Като стана въпрос за образование, бих искал да попитам дали има разлика в произношението между американския английски и канадския английски?
В общия случай канадското произношение е малко "по-твърдо", ако мога така да се изразя ... Има разлика и в правописа на някои думи, например center/centre, behavior/behaviour, check/cheque и т.н.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Добри училища в Монреал

Мнение от Chomsky »

Gonzo#1 написа:Не е факултативен и не е тежко.
Твърде вероятно си права, в крайна сметка сега като си спомням в средно училище учихме английски като първи западен, немски или френски като втори западен и руски, което както да го гледам си е с един езиков предмет повече от това което коментираме.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор