Квартали Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Квартали Монтреал

Мнение от Misho76 »

Здравейте!

Искам малко помощ,ако е възможно.Приемам всякакви съвети относно живот в различните квартали на Монреал.Къде е най-добре там.Знам и разбирам,че това е относително понятие.Интересуваме се най-вече от квартали в които има избор на училища за най-малките/6-7 годишните/Запознати сме единствено с тези в Даунтаун.
Благодаря предварително!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Квартали Монтреал

Мнение от ablood »

Тази тема е дъвкана многократно и винаги води до лични конфликти. Причината е, че имаме навика да посочваме собствения си избор като правилен, а чуждия за грешен.

Моите лични предпочитания са за максимално далеч от така наречените "квартали, удобни за емигранти".

Освен това твърдя, че колкото е по-мизерен даден квартал, толкова повече се коменсира с градски транспорт. Около метростанциите е най-зле (Даунтаун не се брои). В приличните квартали всички си имат коли.

Ако искате да работите/учите в Даунтаун качеството на квартала ще е право пропорционално на времето за пътуване.

Чернилки и араби вече има навсякъде, но на някои места белите тотално отсъстват.

Начин за проверка на квартала - разходете се из местния МОЛ, вижте какви хора/магазини има там и решете дали се чувствате добре сред тях.

Не вярвайте, когато някой започне да ви хвали квартала си!!!!!!!!!! Той защитава субективна позиция.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Квартали Монтреал

Мнение от Misho76 »

Благодаря предварително за мнението ти.То повечето теми май на финала се обръщат в конфликт.
Разбирам напълно,че всички сме различни.Понеже се ориентираме в обявите за 2 bedroom с наеми между 600-1000$,по-скоро ако има някакви тънкости при намирането на жилища бихме били благодарни.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Квартали Монтреал

Мнение от KASTA7372 »

Между 600-1000 долара е разтегливо понятие, по скоро се спрете на около 900-1000, ако от самото начало имате възможността да плащате тази цена за апартамент с две спални. Така след време няма да ви се наложи да си сменяте квартирата, защото за 600 долара няма да намерите нищо свястно...Но хората наистина са различни и всеки си има свои приоритети, аз ще подкрепя аблоуд - да се разходите из кварталния мол- колкото по- добър е той, колкото по-нарядко са автобусите, колкото по-малка е циганията по улиците- толкова по-добър е квартала... :y:
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Квартали Монтреал

Мнение от Bistra »

Я сега след като разрешихме проблема с разходките на всякакъв вид котки, да не се свеним да си го кажем.
Вердън е един от ГАДНИТЕ квартали на Монреал! И който си е купил имот за отдаване под наем там трябва да е с нагласата, че ще има ГАДНИ местни наематели, които си знаят правата до последната буква. Айде сега успех и умната като правите услуги на тоя и оня!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Квартали Монтреал

Мнение от balbi »

:rofl:
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Квартали Монтреал

Мнение от Independent »

Bistra написа:Я сега след като разрешихме проблема с разходките на всякакъв вид котки, да не се свеним да си го кажем.
Вердън е един от ГАДНИТЕ квартали на Монреал! И който си е купил имот за отдаване под наем там трябва да е с нагласата, че ще има ГАДНИ местни наематели, които си знаят правата до последната буква. Айде сега успех и умната като правите услуги на тоя и оня!
Сакън някой да не изяде хляба на татьо. То бива злоба, но това е направо клиничен случай.

Вердън е много хубав квартал. С добре уреден транспорт, много зелени площи и детски площадки, бърз достъп до магистралите, детски градини, училища и социални институции (CLSC, клиника по кърмене, болница). Главната улица е пълна с магазини от всякакъв калибър - от големите марки до семейни магазинчета. Голямата плаца в Ласал е на 10-15 мин с кола.

Независимо къде си взимате апартамент под наем, е повече от добра идея да си знаете правата и да си ги отстоявате. Ако хазяите (или фирмата-управител) са честни, няма да имат никакви проблеми с това. Единствените, които имат проблеми с "гадни" наематели са тези, които гледат да изцоцат пари без да спазват собствените си задължения!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Квартали Монтреал

Мнение от ablood »

Independent написа:Вердън е много хубав квартал. С добре уреден транспорт, много зелени площи и детски площадки, бърз достъп до магистралите, детски градини, училища и социални институции (CLSC, клиника по кърмене, болница). Главната улица е пълна с магазини от всякакъв калибър - от големите марки до семейни магазинчета. Голямата плаца в Ласал е на 10-15 мин с кола.
Това може да се каже за всички квартали на мегаполиси в Канада, с тази разлика, че в повечето от тях няма нужда да пътуваш до съседния квартл заради хубава плаца.
Пък и този "бърз достъп до магистралите" всъщност може да се интерпретира като "2-те най натоварени и задръстени магистрали в Квебек пресичат квартала". Едната е даже международният път, свързващ Монреал-Ню Йорк. Говори ми за спокойствие и зеленина.
Не, че имам нещо лично против квартала. И моят си има недостатъците. Просто мразя суперлативи без покритие.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Квартали Монтреал

Мнение от Bistra »

Аз също нямам нищо против квартала. Сина ми е ходил там първите 2 години на детска градина, поради липса на свободни места в друга. Имам нещо против, обаче, хората - най-отвратителния бял траш, болшинството англоговорящи, безработни, на социал. Да рекламираш такова място и да набутваш сънародници там е меко казано недопустимо! Така че приказки от рода на "Разхождах си котето Ози.. там", демек видиш ли, колко е спокойно имат същата стойност за мен като : "Литна високо в синевата на баба ми фърчилото"
Съжалявам, никога не съм го правила, ама мразя демагогията, м*** му стара! Страшно е дразнещо!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Квартали Монтреал

Мнение от pumpy »

Bistra написа:Аз също нямам нищо против квартала. Сина ми е ходил там първите 2 години на детска градина, поради липса на свободни места в друга. Имам нещо против, обаче, хората - най-отвратителния бял траш, болшинството англоговорящи, безработни, на социал. Да рекламираш такова място и да набутваш сънародници там е меко казано недопустимо! Така че приказки от рода на "Разхождах си котето Ози.. там", демек видиш ли, колко е спокойно имат същата стойност за мен като : "Литна високо в синевата на баба ми фърчилото"
Съжалявам, никога не съм го правила, ама мразя демагогията, м*** му стара! Страшно е дразнещо!
Бистра стига де, това за "котето Ози" беше игра на думи, която все още не схващаш. Забрави за нея. Нънс Айланд се води също ВЕРДЪН, просто за уточнение ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Квартали Монтреал

Мнение от ablood »

pumpy написа:Нънс Айланд се води също ВЕРДЪН, просто за уточнение ;)
Това уточнение би било уместно, ако жителите на Нънс Айланд се представяха като вердюнци, ама това едва ли някога се е случвало.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Квартали Монтреал

Мнение от Kan_Tangra »

Абе не знам за Вердън, ама от Лавал по-скапан квартал няма. Ако изобщо се брои за квартал. Защото е по-скоро някакво извънградско селище, далеч на север. Естествено и магистралата там не е натоварена, щото къде на село ще има натоварени магистрали. Но пък същественият недостатък е, че без магистрала не можеш да идеш никъде. :P
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Квартали Монтреал

Мнение от Guinness »

Bistra написа:Аз също нямам нищо против квартала. Сина ми е ходил там първите 2 години на детска градина, поради липса на свободни места в друга. Имам нещо против, обаче, хората - най-отвратителния бял траш, болшинството англоговорящи, безработни, на социал.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Това го знаеш от един твой познат ,който е живял там ,нали?
Verdun и англофони-е на това му се казва добър виц!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Квартали Монтреал

Мнение от Bistra »

Guinness написа: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Това го знаеш от един твой познат ,който е живял там ,нали?
Verdun и англофони-е на това му се казва добър виц!
Абе ти в ред ли си? Много смешно! :fubar:
Нали всеки ден ходех да взимам сина ми с колелото или автобуса и ги слушах на какво пелтечат. И какво точно те притеснява? Че са англофони или че са траш? Не е тайна, че Кебек и в частност Монреал е привлекателен за не много трудолюбиви елементи от другите провинции, които идват именно заради социала. Не казвам, че са само такива, но ги има..Франкофоните ги търси малко по-на сев-изток в Сен Анри и Хошлага, други 2 крайно "привлекателни" квартала с уреден транспорт. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Квартали Монтреал

Мнение от ivalin »

Bistra написа:...Не е тайна, че Кебек и в частност Монреал е привлекателен за не много трудолюбиви елементи... :D
Не е тайна, че Канада и в частност разбирай цяла Канада е привлекателена за не много трудолюбиви елементи... :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Публикувай отговор