Гостуване на приятел - виза

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Kanadkata
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:35 pm

Гостуване на приятел - виза

Мнение от Kanadkata »

Здравейте :) Съвсем скоро заминавам за Квебек с имигрантска виза, но възникна въпрос, по който ще бъда много благодарна да получа съвет. Случаят е следния: мой приятел иска да ме посети след някой и друг месец, когато се установя, но ни притеснява темата с визите, както и броя и сложността на документите, които ще му искат. Според вас как е по-лесно и удачно да постъпим - той да се запише на екскурзия до Канада като по този начин от туристическата агенция поемат грижата за самолетните билети, хотела и изкарването на самата виза или да тръгнем с процедурата, при която аз го каня? Няма ли да е по-леко ако мине като турист с агенция, която да се погрижи за всичко? Бихте ли препоръчали такава в София, която сте използвали за подобен случай? Много благодаря предварително за всеки коментар и съвет! :) :handshake:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от optics »

И ти си минала процедурата ??? Агенция да изкарва визи ???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Bistra »

Не може да се запише на екскурзия. Такива до Канада не се организират, както и не съществуват агенции, които да му осигурят виза. Вероятно и ти няма да можеш да го поканиш на първо време, защото не ти е все още уточнен статута. Нямаш необходимите документи, пък да не говорим за доходи на канадска земя, които са ти нужни за изпращането на поканата. Ако наистина имаш имигрантска виза забрави временно за приятеля, докато се установиш.
После живот и здраве, ако той не те е все още забравил ще го поканиш. Успех!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от tonich »

Освен казаното дотук да добавя, че ако приятелят ти е младо момче без семейство, шансът да му дадат виза клони към нула. :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Kanadkata
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:35 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Kanadkata »

Благодаря за коментарите, но явно трябваше предварително да уточня:

- Да, минала съм процедурата и имам имигрантска виза :)
- Да, при записване на екскурзия туристическите агенции се заемат с изкарването на виза за клиента като той им предоставя необходимите документи за действие.
- Да, екскурзии до Канада се организират както и до други дестинации по света, изискващи визи, ето някои оферти:

http://www.ines.bg/tour_11294.html"
http://mmtravel.bg/kanada-m12.html"
http://www.posoka.com/exkurzii_pochivki ... 6395.phtml"
http://silky.bg/canada/pochivki-ekskurz ... da-101493/"
http://www.business-pleasure.net/travel ... id=1217214"

(под офертите изрично е уточнено, че се ангажират и с визите)

- И не, приятелят ми не е младо момче, на което ще откажат виза.

Освен това не виждам защо статута ми в Канада да е неизяснен - аз съм permanent resident с всички (освен избирателно) права като на местните жители. При посещението на приятеля ми не аз ще му плащам разходите, а той сам ще си ги гарантира, има тази възможност като спази изискването на Канадското посолство в Букурещ и предостави банкови референции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Bistra »

Доколкото разбирам от линковете агенцията се наема с ваденето на виза, ако той си заплати услугата или простичко казано да си купи екскурзия по определен маршрут. Не е засегнат въпроса, ако той впоследствие каже:" А, не върнете ми парите, щото аз имам кой да ме поеме и развежда там!"
Евентуално да допуснем, че му осигурят виза...За какъв период ще е тя? Докато трае екскурзията или 3 месечна (с възможност да се продължи още 3 месеца), както е в другия случай?...И последно. Ако се опитваш с темата си да натриеш нечий нос ...Бъркаш адреса!Като си толкова запозната, що питаш? Давай смело напред!...До момента не съм чула на някого да са му гостували, идвайки на екскурзия, щото е глупаво да платиш за нещо, от което реално няма да се възползуваш. :lol:
Колкото до другото...Вярно е, че си permanent resident с малката подробност, че трябва в началото да почакаш 3 месеца за здравна карта...Ама, ти си знаеш, де! ;) Няма да те уча аз, я! Успех! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от klisurov »

Не се заяждам.
Бих желал да внеса малко яснота.
Kanadkata написа: - Да, при записване на екскурзия туристическите агенции се заемат с изкарването на виза за клиента като той им предоставя необходимите документи за действие.
- Да, екскурзии до Канада се организират както и до други дестинации по света, изискващи визи, ето някои оферти:
...
(под офертите изрично е уточнено, че се ангажират и с визите)
Визовата услуга включва:
- оформяне на пакета документи ( заявление, визова анкета, потвърждение, ваучер, резервация за полет )
- внасянето му в Консулски Отдел към Посолството на страната, за която пътувате
- получаването на паспорта с вече положената виза
Никъде не прочетох, че гарантират виза или носят каквато и да е отговорност при отказ.
Реално, дали ще получи или не виза, зависи само и единствено от туриста


При посещението на приятеля ми не аз ще му плащам разходите, а той сам ще си ги гарантира, има тази възможност като спази изискването на Канадското посолство в Букурещ и предостави банкови референции.
Би могла да му изпратиш покана, че го каниш на гости.
Ако е за негова сметка (на негови разноски), това е достатъчно.
Ще замести ваучера, издаван от туристическа ангенция.

Освен това не виждам защо статута ми в Канада да е неизяснен - аз съм permanent resident с всички (освен избирателно) права като на местните жители.
Да, така пише на сайта на правителството, но:
- покана от канещата страна, служебна бележка от месторабота на канещия, копие паспорт или разрешение за престой в Канада на канещия и др.
Не е ясно, веднага след пристигането си в Канада, как точно ще решиш въпроса със бележката от местоработата.
Биха могли да са ти необходими и "данъчните декларации", подавани в Канада през последните няколко години.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от klisurov »

Bistra написа:... трябва в началото да почакаш 3 месеца за здравна карта...
За протокола:
Здравната карта ще си я получи почти веднага, но първите три месеца няма да има "покритие".

Колкото до отказа от екскурзията:
- при ползване туристически пакет или ваучер за хотел, трансфери или туристическа програма издавани от ММ ТРАВЕЛ се заплаща 30% от общата цена при подаване на документи, доплащане след получаване на виза в 2-дневен срок.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от pumpy »

Kanadkata написа:Благодаря за коментарите, но явно трябваше предварително да уточня:

- Да, минала съм процедурата и имам имигрантска виза :)
- Да, при записване на екскурзия туристическите агенции се заемат с изкарването на виза за клиента като той им предоставя необходимите документи за действие.
- Да, екскурзии до Канада се организират както и до други дестинации по света, изискващи визи, ето някои оферти:

http://www.ines.bg/tour_11294.html"
http://mmtravel.bg/kanada-m12.html"
http://www.posoka.com/exkurzii_pochivki ... 6395.phtml"
http://silky.bg/canada/pochivki-ekskurz ... da-101493/"
http://www.business-pleasure.net/travel ... id=1217214"

(под офертите изрично е уточнено, че се ангажират и с визите)

- И не, приятелят ми не е младо момче, на което ще откажат виза.

Освен това не виждам защо статута ми в Канада да е неизяснен - аз съм permanent resident с всички (освен избирателно) права като на местните жители. При посещението на приятеля ми не аз ще му плащам разходите, а той сам ще си ги гарантира, има тази възможност като спази изискването на Канадското посолство в Букурещ и предостави банкови референции.

Ти какво точно питаш ? Или искаш да ти подтвърдим това, което искаш да чуеш ???
Ти имаш статут, тогава, когато ти подпечатат документите на някое канадски летище - преди това си никой.
Приятеля ти може да подаде документи за виза, сам или с агенция и или ще получи такава или не.
Когато получи отговор ще можеш да го споделиш с нас ;)
Kanadkata
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:35 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Kanadkata »

Klisurov, благодаря за коментара. Знам, че агенциите не гарантират получаването на виза, но човек и сам да кандидатства пак няма гаранция, знаете. Това, което ми се ще е просто някой да помогне на човека при оформянето и подаването на документите, защото вероятно нито аз, нито той ще имаме време да се занимаем с това. Както казах аз още обмислям дали да минем през агенция или аз да го поканя. Все пак клоня към агенция понеже те наистина ще му уредят всичко по престоя, а освен това когато госта дойде наистина ще се възползва от предлаганите екскурзии и обиколки. Мен по-малко ще ме вижда, понеже вероятно ще съм на работа когато той дойде (посещението му няма да е незабавно, а след месеци). Тоест, ако ми искат бележка от моята месторабота (в случай, че не е екскурзия, а покана) ще мога да осигуря такава. А това за данъците съм го срещала и аз, но при положение, че изрично опишем, че той си плаща целия престой не би трябвало да ми искат такива уверения. По-скоро тогава той ще предостави банкови уверения, документ от местоработата и копия на документи за собственост (тоест, че има неща, които го задържат в България и няма да остане в Канада).
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от def34 »

Не виждам какво общо има здравната карта със изпращането на покана за гостуване?!!!
Според мен няма смисъл да се плаща за ексурзия, която няма да се ползва-нощувки,транспорт в Канаада и т.н.Поканата е една съвсем малка част от процедурата за туристическа виза, важното е да се убедят имиграционните,че приятелят ти няма да остане нелегално в Канада.Моят съвет е като пристигнеш и си намериш жилище му изпрати покана.От негова страна зависи дали ще докаже достатъчно връзки с България, от които да е видно,че ще се върна обратно.Тези доказателства включват-семейно положение,осигурена работа на трудов договор, недвижими имоти на негово име и средства в банка с които да убеди имиграционните че ще се върне обратно и ще си покрие разноските в Канада.Пробвайте по този начин като предоставите възможно най-повече доказателства за стабилно икономическо състояние в България.Успех! :y:
P.S Посещавал съм Канада като турист, без канещия да е предоставял бележка от месторабота или доказателство за доходи.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от martatabs »

def34 написа:....важното е да се убедят имиграционните,че приятелят ти няма да остане нелегално в Канада....От негова страна зависи дали ще докаже достатъчно връзки с България, от които да е видно,че ще се върна обратно.
Към горепосоченото ще дам пример със едни приятели, по-точно с дъщеря им. Нейният вуйчо живее в Квебек от 4-5 години, но и отказаха туристическа виза. Причината е била, че няма достатъчно и/или убедителни доказателства, че би се прибрала в България. Те е на 22 години и така да се каже е потенциален имигрант. Казаха ми, че ще изчакат 6 месеца и пак ще подадат документи.

Ако не се лъжа имаше някакъв период от една година след влизане в Квебек, в който не можеш да каниш хора, но не съм сигурен.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от edelwais »

аз май нещо не съм много в час, но при условие, че кандидатстващият за виза може да докаже пред канадските власти, че не е потенциален имигрант (т.е. има установена работа, семейно положение, имоти и т.н. в България) и има средства сам да си поеме разходите по време на ексурзията в Канада, за какво му е нужна покана? според мен, поканата по-скоро би навредила при вземането на решение ("аааа, ето, той всъщност къде отива, дали пък няма да остане при нея"). а ако не може да докаже не-имигрантщината си самостоятелно, такава покана така или иначе няма да помогне. ама това моето са размишления на глас....
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Bistra »

def34 написа:Не виждам какво общо има здравната карта със изпращането на покана за гостуване?!!!
Няма нищо общо разбира се. Това го дадох като пример по повод на твърдението, че още от първият ден имаме същите права като канадците. Вярно е, но с изчаквателен 3 месечен период. ;)
По друг начин казано, ако в този период ви направят операция от апендицит, вие я заплащате и след 3 месеца държавата ви връща парите. Може би и затова е изискването, когато каниш някого да си поне ти установен...
Аз принципно против екскурзиите нямам нищо против. Навремето ходехме с моя мъж на екскурзии до Гърция. Тъй като най-добрата ми приятелка живееше по това време там, всеки път и се обаждахме, виждахме се, излизахме заедно на ресторант и т.н.
Има-няма преди 6 месеца ни се обажда една наша позната от България, супер възторжена: "Здравейте,как сте, туй-онуй? Утре летя за Торонто, защото заминавам на екскурзия в Канада, по-вдругиден сме във Ванкувър...Айде, да се видим!".....
"Баммм! Ми супер що не, ама разстоянията, разстоянията.... :lol: Пък и държиш ли сметка, че сме на работа?" :o
Тя явно се усети и каза: "Жалко, не съобразих! Значи ще го отложим за някой друг път."
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от balbi »

klisurov написа:]За протокола:
Здравната карта ще си я получи почти веднага, но първите три месеца няма да има "покритие".

Здравната си карта ще си я получи точно след третия месец от подаването, а не почти веднага!
Точно както каза Бистра.
Изпращат я, когато можеш да си я ползваш. ;)
Публикувай отговор