Гостуване на приятел - виза

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от myhata II »

Kanadkata написа:Здравейте :) Съвсем скоро заминавам за Квебек с имигрантска виза, но възникна въпрос, по който ще бъда много благодарна да получа съвет. Случаят е следния: мой приятел иска да ме посети след някой и друг месец, когато се установя, но ни притеснява темата с визите, както и броя и сложността на документите, които ще му искат. Според вас как е по-лесно и удачно да постъпим - той да се запише на екскурзия до Канада като по този начин от туристическата агенция поемат грижата за самолетните билети, хотела и изкарването на самата виза или да тръгнем с процедурата, при която аз го каня? Няма ли да е по-леко ако мине като турист с агенция, която да се погрижи за всичко? Бихте ли препоръчали такава в София, която сте използвали за подобен случай? Много благодаря предварително за всеки коментар и съвет! :) :handshake:
Няма се плашиш приятел,всичко става само да го поискаш,можеш да докараш когото си поискаш и когато си поискаш,писал съм ти на лични ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от tonich »

myhata II написа:Няма се плашиш приятел,всичко става само да го поискаш,можеш да докараш когото си поискаш и когато си поискаш...
Ма разбира се! Така се създават градски легенди. :lol:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от myhata II »

tonich написа:
myhata II написа:Няма се плашиш приятел,всичко става само да го поискаш,можеш да докараш когото си поискаш и когато си поискаш...
Ма разбира се! Така се създават градски легенди. :lol:
Форума Тонко е за подпомагане а не за плюене на хората и кой какъв бил и за какво се борил ... :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bondy
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 8:38 am
Местоположение: Sofia

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Bondy »

Kanadkata написа:Klisurov, благодаря за коментара. Знам, че агенциите не гарантират получаването на виза, но човек и сам да кандидатства пак няма гаранция, знаете. Това, което ми се ще е просто някой да помогне на човека при оформянето и подаването на документите, защото вероятно нито аз, нито той ще имаме време да се занимаем с това. Както казах аз още обмислям дали да минем през агенция или аз да го поканя. Все пак клоня към агенция понеже те наистина ще му уредят всичко по престоя, а освен това когато госта дойде наистина ще се възползва от предлаганите екскурзии и обиколки. Мен по-малко ще ме вижда, понеже вероятно ще съм на работа когато той дойде (посещението му няма да е незабавно, а след месеци). Тоест, ако ми искат бележка от моята месторабота (в случай, че не е екскурзия, а покана) ще мога да осигуря такава. А това за данъците съм го срещала и аз, но при положение, че изрично опишем, че той си плаща целия престой не би трябвало да ми искат такива уверения. По-скоро тогава той ще предостави банкови уверения, документ от местоработата и копия на документи за собственост (тоест, че има неща, които го задържат в България и няма да остане в Канада).
Здравейте,
бих Ви препоръчал от собствен опит да използвате някоя от агенцийте в София която предлага услуга по изготвяне на документи за Канадска виза. Това разбира се ако сте готови да заплатите за услугата (под 200лв.). При положение че цените времето си и може да си го позволите е много добър вариянт.
Иначе ще трябва приятелят Ви сам да се занимава с впечатляващата бумащина на посолството в Букурещ.
Kanadkata
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:35 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Kanadkata »

Bondy написа:
Kanadkata написа:Klisurov, благодаря за коментара. Знам, че агенциите не гарантират получаването на виза, но човек и сам да кандидатства пак няма гаранция, знаете. Това, което ми се ще е просто някой да помогне на човека при оформянето и подаването на документите, защото вероятно нито аз, нито той ще имаме време да се занимаем с това. Както казах аз още обмислям дали да минем през агенция или аз да го поканя. Все пак клоня към агенция понеже те наистина ще му уредят всичко по престоя, а освен това когато госта дойде наистина ще се възползва от предлаганите екскурзии и обиколки. Мен по-малко ще ме вижда, понеже вероятно ще съм на работа когато той дойде (посещението му няма да е незабавно, а след месеци). Тоест, ако ми искат бележка от моята месторабота (в случай, че не е екскурзия, а покана) ще мога да осигуря такава. А това за данъците съм го срещала и аз, но при положение, че изрично опишем, че той си плаща целия престой не би трябвало да ми искат такива уверения. По-скоро тогава той ще предостави банкови уверения, документ от местоработата и копия на документи за собственост (тоест, че има неща, които го задържат в България и няма да остане в Канада).
Здравейте,
бих Ви препоръчал от собствен опит да използвате някоя от агенцийте в София която предлага услуга по изготвяне на документи за Канадска виза. Това разбира се ако сте готови да заплатите за услугата (под 200лв.). При положение че цените времето си и може да си го позволите е много добър вариянт.
Иначе ще трябва приятелят Ви сам да се занимава с впечатляващата бумащина на посолството в Букурещ.
Bondy, а бихте ли препоръчал някоя (още по-добре няколко), казвате, че имате опит с тях. Мерси предварително :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от balbi »

Bondy написа: Иначе ще трябва приятелят Ви сам да се занимава с впечатляващата бумащина на посолството в Букурещ.
Интересно ми е за каква точно впечатляваща бумащина става дума?
Бихте ли разяснили?
bakhus
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 05, 2012 7:41 pm
Местоположение: София

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от bakhus »

Привет на всички ви!
Всеки момент и аз ще си подготвя документи за виза(TRV де). В началото мислех да се обърна към някоя фирма за съдействие. После видях, че време няма да спестя, а и излишни 200... 300... 4... левчета нямам, при положение, че почти всички нужни документи, ще трябва сам да си ги вади човек. А защо стават повече ли, ами защото вътре се включват и всички преводи, легализации и други разходи за изпращане на нужните документи, услугите и таксата на наетата фирма, а не мога да си представя как някой служител на агенцията, към която съм се обърнал, ще извади банково извлечение вместо мен или ще тича до работата ми да ми получава служебната бележка за доходите и договора ми с работодателя. При нотариус за пълномощно ли ще ходим? Не си го представям. Отново загуба на време+пари. Пътят не е по този :D . Единствено ме затрудни ориентацията в сайта на посолството. Уж е лесно, на пръв поглед веднага намираш нужния пакет с приложения, но после кликаш ли, кликаш, па то все не там, где требва те отвежда или все нови неща разбираш. Все пак мисля, че намерих всичко нужно. На толкова объркан правителствен сайт не съм попадал(не, че съм попадал въобще де...). Като у на Минотавъра лабиринта се чувствах по едно време.
Съветвам ви:
1 Действайте сами, според мен става лесно, сравнително бързо и не на последно място по-евтино. Дори човек с IQ над 80 ще се справи(но, на мен ми беше трудно 8) )
2 Внимателно да се прочетат условията, какви са нужните документи и бъдете сигурни, че прилагате всичко нужно, че дори и в повече от него(Мечо Пух го беше казал най-добре). Хубавото им е, че поне всички възможни док. са на фр. и анг. (явно тези от тяхното Външно не са от кебекуата кореняци-шовинисти)
3 Поканата(във форума четох за някаква такава, заверена във местното кметство, поправете ме, ако бъркам) от ваша страна е важна, но не чак толкова, дори и да пишете, че ще му поемете разноските, най-доброто доказателство от негова страна, ще са документ за недвижима собственост, банково извлечение(не разбрах, дали за 1 м., 3 м. или въобще за сумата по сметка, пак ще се разтърся в сайта, сега пиша мимоходом) и документ от работодател+трудов договор. Ако има собствена фирма и приложи док. от/за нея-още по добре. Споменете изрично, че ще има медицинска застраховка. Ако прежали 20-30 $ http://www.victoria-insbg.com/bg/ ) и си я направи предварително, за да приложи копие от полицата, още по-добре.
Апропо-това е идея, не зная как процедират тези, които емигрират, разбирам че първите месеци здравната ви карта не е в сила или нещо подобно, та при тези смешни цени на здр. зас. за това ниво на покритие от техните (ЗАД “ВИКТОРИЯ”, по-евтини, ако някой намери-БРАВО!), дали си струва за този период да си направят такава при тях?!?! ....... упссс ..... май стана като реклама :$
4 Търсете внимателно за задължителното пълномощно(Pick up...third party... нещо си, съжалявам че не мога да дам линк) за връщане обратно на документите ви. Ползвайте куриерска фирма(че как иначе, няма да ходите сами до Влашко,я). Аз лично ползвах услугите на "Еконт Експрес" - имат офиси навсякъде в Сф/Бг, работят специално с Румъния, имат честа практика с куриерски услуги за и от Канадското посолство(също попълвате пълномощно да ви върнат документите от тяхно име) в Букурещ и на следващия ден документите са там. Цената е около 35 лв. в 2-те посоки.
5 Да не забравя-в сайта пише таксата за разглеждане на визата да е през Юниън банк(става дума по нашему за МКБ Юниънбанк).
Ето линка към лабиринта http://www.canadainternational.gc.ca/romania-roumanie/ :sweat:

Това е в общи линии. Със здраве и успех в начинанието..........каквото и да е то!
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от succes »

Kanadkata написа:Здравейте :) Съвсем скоро заминавам за Квебек с имигрантска виза, но възникна въпрос, по който ще бъда много благодарна да получа съвет. Случаят е следния: мой приятел иска да ме посети след някой и друг месец, когато се установя, но ни притеснява темата с визите, както и броя и сложността на документите, които ще му искат. Според вас как е по-лесно и удачно да постъпим - той да се запише на екскурзия до Канада като по този начин от туристическата агенция поемат грижата за самолетните билети, хотела и изкарването на самата виза или да тръгнем с процедурата, при която аз го каня? Няма ли да е по-леко ако мине като турист с агенция, която да се погрижи за всичко? Бихте ли препоръчали такава в София, която сте използвали за подобен случай? Много благодаря предварително за всеки коментар и съвет! :) :handshake:
Не обръщай внимание на простотиите и личните мнения и изказвания в този форум. Търси само положителните такива и подкрепени с факти и информация, и си сверявай лично информацията. Всичко е възможно, стига да е подкрепено с документи и доказателства. Аз лично съм нямал твоя случай и не мога да потвърдя със сигурност как ще се стекат нещата, но това не означава, че не бих пробвал. Факт е, че имаш статут на постоянен жител и той ти дава почти всички права да се възползваш от институционалните услуги в Канада. Тук ще се намерят много хора, които са готови да ти отрежат крилата за каквото и да било, на моменти толкова съжалявам, че съм вярвал на техните коментари, защото действителността е доста различна. Факт е, че информацията не се поднася безпристрастно, а винаги присъства субективният момент на болестно пристрастените привърженици на форума. На останалите, които компетентно и безпристрастно се изказват по темите, съм благодарен!
УСПЕХ!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от pumpy »

succes написа:
Kanadkata написа:Здравейте :) Съвсем скоро заминавам за Квебек с имигрантска виза, но възникна въпрос, по който ще бъда много благодарна да получа съвет. Случаят е следния: мой приятел иска да ме посети след някой и друг месец, когато се установя, но ни притеснява темата с визите, както и броя и сложността на документите, които ще му искат. Според вас как е по-лесно и удачно да постъпим - той да се запише на екскурзия до Канада като по този начин от туристическата агенция поемат грижата за самолетните билети, хотела и изкарването на самата виза или да тръгнем с процедурата, при която аз го каня? Няма ли да е по-леко ако мине като турист с агенция, която да се погрижи за всичко? Бихте ли препоръчали такава в София, която сте използвали за подобен случай? Много благодаря предварително за всеки коментар и съвет! :) :handshake:
Не обръщай внимание на простотиите и личните мнения и изказвания в този форум. Търси само положителните такива и подкрепени с факти и информация, и си сверявай лично информацията. Всичко е възможно, стига да е подкрепено с документи и доказателства. Аз лично съм нямал твоя случай и не мога да потвърдя със сигурност как ще се стекат нещата, но това не означава, че не бих пробвал. Факт е, че имаш статут на постоянен жител и той ти дава почти всички права да се възползваш от институционалните услуги в Канада. Тук ще се намерят много хора, които са готови да ти отрежат крилата за каквото и да било, на моменти толкова съжалявам, че съм вярвал на техните коментари, защото действителността е доста различна. Факт е, че информацията не се поднася безпристрастно, а винаги присъства субективният момент на болестно пристрастените привърженици на форума. На останалите, които компетентно и безпристрастно се изказват по темите, съм благодарен!
УСПЕХ!

Това не е ФАКТ, докато не стъпиш на канадска земя и НЯКОЙ не те пусне да влезеш в Канада и да станеш постоянен жител. Визата, била тя и имигрантска ти дава право да се качиш на самолет/кораб/автобус и да се представиш на границата за интервю и допускане в страната. Статут се получава СЛЕД като ти унищожат визата и ти поставят няколко печата в пасторта и "landing papers".
Всичко останало са приказки. Хубави и/или лоши, но приказки ;)
Иначе, всичко е възможно на този свят, когато си "си написал домашното". Успех.....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от Koko »

pumpy написа:Това не е ФАКТ, докато не стъпиш на канадска земя и НЯКОЙ не те пусне да влезеш в Канада и да станеш постоянен жител. Визата, била тя и имигрантска ти дава право да се качиш на самолет/кораб/автобус и да се представиш на границата за интервю и допускане в страната. Статут се получава СЛЕД като ти унищожат визата и ти поставят няколко печата в пасторта и "landing papers".
Всичко останало са приказки. Хубави и/или лоши, но приказки ;)
Иначе, всичко е възможно на този свят, когато си "си написал домашното". Успех.....
Бих допълнил и това - ако човек по някаква причина не успее да влезне в Канада в рамките на срока на имиграционната му виза, то визата става невалидна и ако това се случи, след това няма как да получи статут в Канада.
Казано по друг начин - в момента Канадката има имиграционна виза, но все още няма статут в Канада, това ще стане едва след пристигането й в Канада в рамките на срока на визата и след оформяне на документите й свързани с получаването на статута в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от becks »

pumpy написа: Визата, била тя и имигрантска ти дава право да се качиш на самолет/кораб/автобус и да се представиш на границата за интервю и допускане в страната.
Може ли да дадеш сравнително реалистичен пример, при който човек с имигрантска виза няма да бъде допуснат в Канада след разговор с имиграционните на летището (изключваме криминално проявени, обявени за издирване и други криминални) ?
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от pumpy »

becks написа:
pumpy написа: Визата, била тя и имигрантска ти дава право да се качиш на самолет/кораб/автобус и да се представиш на границата за интервю и допускане в страната.
Може ли да дадеш сравнително реалистичен пример, при който човек с имигрантска виза няма да бъде допуснат в Канада след разговор с имиграционните на летището (изключваме криминално проявени, обявени за издирване и други криминални) ?
Не. Просто защото аз съм зъболекар, а не имиграционен служител на границата. Визата по дефиниция е документ за пътуване и представяне на граничен пунк за допускане в страната. Това са факти. Всичко останало е в реда на общоте приказки. Да, 99.99% от притежателите на виза биват допуснати в страната, но съществува и онзи .01%, който не е допуснат и ако някой е в състояние да гарантира обратното, то всеки притежател на виза е автоматично постоянно пребиваващ в Канада.
А относно пример: Приеми, че пътуваш в последния възможен ден от валидността на визата ти за Канада и самолета се разваля и каца извънредно в Лондон, да речем. Докато го заменят става утре и визата ти изтича. Сега защо пътуваш последния възможен ден е друг въпрос, но и на него може да се намери обяснение, нали ;)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от succes »

pumpy написа:
succes написа:
Kanadkata написа:Здравейте :) Съвсем скоро заминавам за Квебек с имигрантска виза, но възникна въпрос, по който ще бъда много благодарна да получа съвет. Случаят е следния: мой приятел иска да ме посети след някой и друг месец, когато се установя, но ни притеснява темата с визите, както и броя и сложността на документите, които ще му искат. Според вас как е по-лесно и удачно да постъпим - той да се запише на екскурзия до Канада като по този начин от туристическата агенция поемат грижата за самолетните билети, хотела и изкарването на самата виза или да тръгнем с процедурата, при която аз го каня? Няма ли да е по-леко ако мине като турист с агенция, която да се погрижи за всичко? Бихте ли препоръчали такава в София, която сте използвали за подобен случай? Много благодаря предварително за всеки коментар и съвет! :) :handshake:
Не обръщай внимание на простотиите и личните мнения и изказвания в този форум. Търси само положителните такива и подкрепени с факти и информация, и си сверявай лично информацията. Всичко е възможно, стига да е подкрепено с документи и доказателства. Аз лично съм нямал твоя случай и не мога да потвърдя със сигурност как ще се стекат нещата, но това не означава, че не бих пробвал. Факт е, че имаш статут на постоянен жител и той ти дава почти всички права да се възползваш от институционалните услуги в Канада. Тук ще се намерят много хора, които са готови да ти отрежат крилата за каквото и да било, на моменти толкова съжалявам, че съм вярвал на техните коментари, защото действителността е доста различна. Факт е, че информацията не се поднася безпристрастно, а винаги присъства субективният момент на болестно пристрастените привърженици на форума. На останалите, които компетентно и безпристрастно се изказват по темите, съм благодарен!
УСПЕХ!

Това не е ФАКТ, докато не стъпиш на канадска земя и НЯКОЙ не те пусне да влезеш в Канада и да станеш постоянен жител. Визата, била тя и имигрантска ти дава право да се качиш на самолет/кораб/автобус и да се представиш на границата за интервю и допускане в страната. Статут се получава СЛЕД като ти унищожат визата и ти поставят няколко печата в пасторта и "landing papers".
Всичко останало са приказки. Хубави и/или лоши, но приказки ;)
Иначе, всичко е възможно на този свят, когато си "си написал домашното". Успех.....
Pumpy, малко се увличаш ... тук хората не са идиоти ... всеки занимаващ се с процедурата е наясно за визата, че е еднократна... и всеки знае кога се получава статута ... на моменти издребнявате до абсурдност .... не е за вярване
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от def34 »

Това да не е някакъв конкурс от рода "Кой е по-голям канадец?" , който съм пропуснал?
Kanadkata пита за съвет дали е по добре нейн приятел да кандидатства за туристическа виза или да се запише за екскурзия.Вие тука го обърнахте на "тя още е в България, та ми тръгнала да кани приятели!".Мисля,че това кой и кога ще покани на гости си е лично нейн/негов проблем.Няма никаква връзка от колко време си в Канада, гражданин на тази държава ли си, дали няма да те спрат на границата при първоначалното кацане , дали има здравна осигуровка и т.н..
Има достатъчно теми каква е поканата, какво се прилага, ако има отказ как се подава на ново с прилагане на други доказателства и т.н
Това е..който се интерсува как точно да си попълни документите и какво да приложи може да ми пише на лични..Не съм още канадски гражданин, но за разлика от някои познавам цялата процедура за туристическа виза из основи!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гостуване на приятел - виза

Мнение от pumpy »

Понеже сме в периода на "мисля", та да помисля и аз малко ;)
Имиграцинния слижутел в Букурещ получава молба за виза от някой, поканен от току що кацналата на канадска земя приятелка. Интересно какво си мисли той сега ? Сигурно тази девойка е минала процедурата САМА, защото така е събирала точките и се опитва да изтегли приятеля си при нея, след като веднъж си е подтвърдила статута, кацайки в Канада.....В реда на мислите му, се сетете какъв ще е отговора му на молбата за посетителска виза.....
Знам, че е супер трудно да се разбере, когато си още в България, но дребните тарикатщини не са на почит в Канада. Едрите - ДА, но дребните не са.
В този ред на мисли, аз бих взел екскурзия и изобщо не бих споменавал, че приятелката ми е прясна имигрантка.....

И последно, кой какво си МИСЛИ, няма никаква стойност. Плащат се няколко долара и се подава молба до посолството в Букурещ. Ако междувременно не сме се дълбоко заводолазили, веднъж получили резултата, го споделяме тук за да се поучат и другите ;)
Публикувай отговор