Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Gergi
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 7:10 am

Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от Gergi »

Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста срещу поправките в Закона за горите

Ден: 24.06.2012
Час: 16:00
Място: Монт роял, Бобровото езеро, от страната на чайната

Уважаеми сънародници,

Както вече сте разбрали от медиите и Интернет, в България от две седмици текат протести срещу скандалните поправки в Закона за горите, или така наречените поправки "Витоша ски", даващи възможност на определени олигарси да се разпореждат с гората, както намерят за добре. Това разграбване не е нещо ново за самозабравилата се мутро-милиционерска власт. На нас обаче ни дойде до гуша безочието им, след като посегнаха и на единственото богатство, останало в България - природата ни.

Протестите бяха омаловажавани, медийно изкривявани и атакувани по всякакъв начин, включително и чрез организиране на контрапротест от самата власт. Хора от горските стопанства, както и служители на общините, бяха докарани с автобуси от цялата страна, като за това са били задължени от началниците си и под страх да не загубят работата си, участваха в контрапротест, целите на който самите те не можеха да формулират!
Такава нагла манипулация не може да остане безнаказана!

Голяма роля в медийното затъмнение изигра и така наречената "независима" телевизия БТВ, която беше част от манипулацията от самото начало, поставяйки се в услуга на властта, както неведнъж досега.

Ние, като граждани на красивата ни, но и изстрадала родина, се присъединяваме единодушно към протеста, станал известен в медиите като Окупирай Орлов мост. Както и много други българи в чужбина, ще се съберем в града, където живеем, носейки плакати и ще се снимаме с тях на красивия Монт роял, с изглед към града.

Снимките ще разпратим по независимите български интернет медии. Нека и нашият глас да бъде чут!

Разпространявайте сред приятели и познати, които милеят за природата ни.

п.с. Фейсбук-група: http://www.facebook.com/groups/323754261040160/"
п.с2. Събитие: "
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от janyz »

Нека подкрепим тази инициатива и защитим нашата природа ,макар и далеч от Родината. Нека НЕ оставаме равнодушни към безобразията , които стават в нашата татковина. Да не забравяме , от къде сме дошли и да напомним на управляващите , че дори и извън България , на нас българите живеещи в чужбина не са ни безразлични проблемите в страната !!! :y:
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от tonich »

Ще има ли безплатни кебапчета, за да знам да идвам ли и аз? :^)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от Pointzero »

Gergi написа:.....
Голяма роля в медийното затъмнение изигра и така наречената "независима" телевизия БТВ, която беше част от манипулацията от самото начало, поставяйки се в услуга на властта, както неведнъж досега. ....
Съжалявам, че едва сега видях този "пост".
Всичко изписано е абсолютно вярно, единствено искам да коментирам горецитираното.
бТВ не е просто "зависима" медия, в конкретния казус са засегнати интересите на поне един служител от високите й етажи, който е акцинер в банка, собстеност на един от лобистите за новия закон (т.е. новите поправки)

Въпреки, че не живея в БГ от 11 год, следя всеки ден новините от там. И след случая "Катуница" си разбрах, че бТВ е изключително "независима и обективна", а сега си го потвърдих.

Имам чувството, че първи канал на националната ТВ по времето на късния соц не лижеше така задници както тези от бТВ.
:puke:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от pumpy »

Интересно ми е будителя беше ли там ?
Аватар
Gergi
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 7:10 am

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от Gergi »

@pumpy, всички будители бяха :)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от demococcus »

pumpy написа:Интересно ми е будителя беше ли там ?
Изображение
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от pumpy »

Кога ли гражданското ни общество ще проумее и долното, а ?
По цял свят, заявяват още посланиците, по време на Прайд инициативите хората с традиционна и с различна ориентация стоят редом в защита на принципа, че всички граждани трябва да имат еднакви права: правата да живеят, да обичат и да работят без страх от дискриминация.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от klisurov »

Gergi написа:@pumpy, всички будители бяха :)
Дори и колумбийци е имало :)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Gergi
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 7:10 am

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от Gergi »

Ново събиране на Монт Роял.

Тази неделя - 1.07.2012 от 3:00 часа пред бобровото езеро (Lac aux castors) откъм чайната. Ще се познаем по плакатите.

Парламентът отхвърли промените, но Законът не е отменен в тази си част, само спорните текстове за върнати за преразглеждане. Всъщност, истинското обществено обсъждане започва чак сега. Знаменателното е, че болшинството депутати гласуваха с "Въздържал се".
Гражданите, които следят и участват в събитията, организират ново шествие на трети юли.
Да се съберем в подкрепа на протестиращите отново.
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от veseling »

Бихте ли ми казали моля, каква е целта на този протест?
Искате канадското правителство да ви съдейства?
Искате българската национална телевизия някак си да разбере за този протест и да дойде да ви снима?
До кого искате да отправите протеста си?
Организирайте протеста пред българското посолство в Отава.

На Монтроайял най-много да ви метнат ченгетата покрай студентските протести. Може и да не разберат какво пише на плакатите

Или искате просто да се напиете?
Не пийте алкохол къде да е. Ще ви арестуват.

Те вече започнаха да разчистват витоша там бушува пожар вече няколко дни. Случайно ли?
Ena
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 2:55 pm
Местоположение: Montréal

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от Ena »

Много ми е интересно дали гасящите пожара еколози-доброволци ще са толкова на брой, колкото бяха седящите на Орлов мост?
Все ми се струва, че за седене желаещите са много повече. Особено ако някой дава и нещо на ръка за тази "работа".
Вие как мислите?
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от edelwais »

Ena написа:Много ми е интересно дали гасящите пожара еколози-доброволци ще са толкова на брой, колкото бяха седящите на Орлов мост?
Все ми се струва, че за седене желаещите са много повече. Особено ако някой дава и нещо на ръка за тази "работа".
Вие как мислите?
в работно време - толкова

и това при условие, че:
Според закона за бедствията и авариите доброволните формирования могат да се включват в спасителни акции, ако имат сключено споразумение със съответната община. Столична община например набира доброволци, все едно е работодател. Всеки, който иска "да участва в аварийно-спасителни работи при възникване на критични ситуации вследствие на природни бедствия и промишлени аварии", трябва да представи на отговорната администрация: автобиография, свидетелство за съдимост, актуална снимка (тип лична карта), копие от лична карта, медицинско от личен лекар, медицинско удостоверение от лекар психиатър.
а на мен пък ми е интересно цекоминевците с какво и колко помагат?
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
melimelo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 11:43 pm

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от melimelo »

Не е ли време да помислим за протест и този път!Защото политическата ситуация в родината не е розова!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Събиране на Монт Роял в подкрепа на протеста...

Мнение от balbi »

melimelo написа:Не е ли време да помислим за протест и този път!Защото политическата ситуация в родината не е розова!
И за какво да протестирате? Срещу кого? С каква цел? :) А и темата не е свързана с тези протести, а със закона за горите... ;)
Публикувай отговор