Наемане на квартира преди пристигането в Канада (Квебек)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Наемане на квартира преди пристигането в Канада (Квебек)

Мнение от Kan_Tangra »

Муф,
виж тая сграда: 1420 Rue Saint Mathieu. Както вече казах, на повечето сгради има постоянни табели с телефон. Можеш с гугъл стрийт вю да ги погледнеш, и да звъннеш.
В тая сграда съм имал таман 2 познати, наемащи студио. Студиото е по-голямо от на повечето места, с големи прозорци, голямо помещение, бетон, асансьор и тн. Наемите бяха към 600$ май.
Телефона, както го гледам на стрийт вю: (514) 933 8328
Виж по maisonneuve, отсечката между guy и atwater. Включително и в пресечките, по 1 пряка на север и на юг от maisonneuve.

Виж и тая сграда:
1434 Rue Mackay (между ст катрин и мезоньов)
514-296-5458
514-934-0186 (пак от гугъл стрийт вю)
там апартаментите са по 3 1/2 (което е стая, хол, кухня) и са към 750-850. Ако ти се дават, не е никак лошо. Даже много добре. Гледал съм ги лично, не са никак лоши. Но сградата е бетонна. Има една съседна, дето е пълна морга. Там ще можеш и за 650 сигурно да намериш. Но не си струва.

Студио е мн малко. Това е всичко в едно. Една стая от 20-25 квадрата.
Струва си само ако е в супер центъра. А и тогава не е много сигурно.
Аз, например съм живял от самото начало, до сега в 3 1/2 (което е едностаен, по бг стандарти) И съм ок.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Наемане на квартира преди пристигането в Канада (Квебек)

Мнение от ivandaman »

Муфц видя ли "тази обява" преди няколко дни имаше друга подобна..


Edit:

Още една интересна обява но не знам района дали те устройва.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Наемане на квартира преди пристигането в Канада (Квебек)

Мнение от mufc »

Като върна лентата назад всъщност аз никога не съм се опитвал да си намеря квартира преди да съм стъпил на територията на съответната държава (Щатите и Англия в моя случай)... като съм кацал на място и тогава съм започвал да се оглеждам... пък и може би така е и по-добре, защото виждаш квартирата и мястото и си преценяваш вече на място... а не от друг континент да се ангажираш да живееш някъде, където веднага след като се нанесеш виждаш, че не точно това е трябвало да се вземе поради някаква си причина където наемателя няма да е доволен.

Те всъщност и наемодателите това ми казват в повечето случаи " Като дойдете елате на еди кой си адрес или се обадете допълнително за среща за оглед на жилището, което предлагаме".
С две думи си мисля, че наистина е по-добре да се оправя на място, защото така от разстояние си е малко като избиране на сляпо.

Хей, хора благодаря Ви за времето и съветите, които ми дадохте :handshake:
Manchester United Football Club
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Наемане на квартира преди пристигането в Канада (Квебек)

Мнение от succes »

mufc написа:Здравейте,

от месец насам правя опити да си наема квартира в Монреал от Европа, но до този момент нямам успех.
Когато си харесам нещо или не ми отговарят на мейлите или като се обаждам по телефон ми казват, че искат да съм вече там (като тук интересното е в повечето случаи, че ми искат СИН номер, заплата, работодател, позиция...) та си правя извода, че след като ми искат такива данни ( при положение , че за първи път идвам в Канада) си мисля, че дори и на място пак ще ми откажат, защото нямам работа например.

Проверих и вариант с временно настаняване, но излиза доста солено.

Не искам да досаждам на хора като искам да остана при някой за определено време и затова ми е интересно как става номера с намирането на квартира преди да съм пристигнал ( до този момент виждам, че не е много лесна тази задача)
Mufc, Предполагам го знаеш сайта(kijiji), но там съм попадал на наистина интересни оферти на разни хотелчета с месечен наем от порядъка на 400 до 500 долара за самостоиателна стая, с леко обзавеждане( хладилник, мивка с тиган, масичка, легло с матрак, шкафче, скрин, столове) и са на комуникативно място, близо до метро. Също има и доста варианти със съквартиранти, като немалко хора са минали през този вариант и са оцелявали - в смисъл, не е толкова страшно, колкото звучи на пръв поглед. Да не говорим, че на място е съвсем възможно непознати хора да ти станат гаранти, за какви случаи съм чувал, така че никой не знае.
Успехи
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Наемане на квартира преди пристигането в Канада (Квебек)

Мнение от mufc »

Не със съквартиранти няма да я бъде повече.
Спомням си и ivandaman беше обяснявал за енергийните вампири...
в смисъл имам много неприятни спомени от Щатите където живеехме заедно няколко души за известен период от време и ми беше много неприятно да се прибирам, защото половината от съквартирантите ми непрекъснато мрънкаха колко е било скапано в Америка, как нищо не ставало... абе с една дума хора дето не могат да се оправят с емигрантския живот и съответно проблема не го търсят в тях а обвиняват държавата дето ги е приела... тук в форума също има няколко такива индивида.

Иначе да в kijiji намирам непрекъснато интересни оферти но като се обадя хората предпочитат да ме видят лично като ми предлагат преглед на жилището... или по друг начин казано от разстояние не стават лесно нещата. :beer:
Manchester United Football Club
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Наемане на квартира преди пристигането в Канада (Квебек)

Мнение от ablood »

mufc написа:...но като се обадя хората предпочитат да ме видят лично...
Повечето наемодатели са затворили значителна сума пари в имота, а за остъка плащатат плащат моргижд. Освен това плащат данъци, застраховка, консиерж, ремонти... Накрая печалбата е доста скромна. Ако не са инвестирани първоначално поне 30% не се разминава без ежемесечно финансиране.

Ако за капак апартаментът остане вакантен за един месец, това може да ги върне с цяла година назад. За това никой нормален наемодател не би поел ангажимент към човек, още некацнал в Канада.

Съжалявам, ако се намесвам късно, но виждам, че си губиш времето с нещо почти невъзможно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор