Канадско гражданство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Канадско гражданство

Мнение от Omega3 »

optics написа:
Omega3 написа: След две седмици бях на клетва и нещото което ме погнуси беше че вьпреки че казаха, че е задьлжително да останеш в залата след като си си получил сертификатьт за гражданство, за да положиш клетва, имало е индивиди които са напуснали залата сьс сертификатите без да чакат до клетвата.
Ъъъъ ? Че защо са ги раздали преди клетвата ?
Първо клетва, после се здрависваш със съдията, получаваш тапиите и снимка за спомен - това е правилната "секвенция" :)
Аз ходих на церемонията в Монтреал, в някакьв колеж, бяхме около 100 човека. Пьрво раздадоха сертификатите и картите и след това беше церемонията с клетвата и т.н. Имаше около два часа интервал между пьрвите които си получиха сертификати и самата церемония. Явно някои не са имали тьрпение до клетвата, защото казаха, че знаят, че има хора които са напуснали и че ще направят всичко вьзможно да ги идентифицират.

А в началото предупредиха, че тези които правят това, рискуват да трябва да минат пак цялата процедура и този пьт и пред сьдията ще трябва да се обясняват.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадско гражданство

Мнение от MrGeek »

Omega3 написа:Мене ме «заядоха» на интервюто (2009), една 200 килограмова служителка, заради фактьт, че бг паспортатьт ми е изтекьл от две години. Аз я питах какьв е проблемьт в това и тя ми каза, че би трябвало да сьм имал валиден паспорт. Явно и мотивьт, че не сьм искал да го подновявам не й хареса, като обяснение.
Не знам защо са се заяли с теб, но аз бях също с изтекъл български паспорт, че и с ПР карта и нямах никакви проблеми.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

И при нас в Монреал сертификатите ги раздаваха първо и после беше церемонията. Тове, което ме отврати беше една брадата, чаршафосана маймуна до мен, която отказа да стане на крака при влизането на съдията в залата, защото била жена. Да му се невиди и говедото. Жалко, че нямаше как да му вземат обратно сертификата и да си го пратят на майната си, откъдето е дошъл......
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадско гражданство

Мнение от optics »

ма той имА ли наглостта да обясни защо не е станал ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Канадско гражданство

Мнение от Omega3 »

MrGeek написа:
Omega3 написа:Мене ме «заядоха» на интервюто (2009), една 200 килограмова служителка, заради фактьт, че бг паспортатьт ми е изтекьл от две години. Аз я питах какьв е проблемьт в това и тя ми каза, че би трябвало да сьм имал валиден паспорт. Явно и мотивьт, че не сьм искал да го подновявам не й хареса, като обяснение.
Не знам защо са се заяли с теб, но аз бях също с изтекъл български паспорт, че и с ПР карта и нямах никакви проблеми.
Официално ми каза, че тя (служителката) трябвало да провери дали сьм стоял достатьчно време в Канада за да получа гражданство. Тьй като ми е изтекьл паспорта, било невьзможно да се провери дали сьм напускал Канада по време на периода при който сьм бил без паспорт. Аз й казах, че с изтекьл паспорт няма как да сьм напускал Канада и че нямам други паспорти. Тя ми каза че би трябвало да сьм бил помислил, че е трябвало да се явя с валиден паспорт за да се види ясно на него, че не сьм имал излизания от Канада : било трябвало аз да докажа, че не сьм излизал от Канада, а не тя да прави изводи (без майтап, точно така се изрази).

Неофициално, мисля, че нещо не ме хареса още от началото или просто пьк отдавна не си го е получила и нали ги знаеш жените в такива ситуации.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадско гражданство

Мнение от myhata II »

А бе вие знаете ли че тези хора имат статут на канадски офицер от имиграционните служби,ако иска има право да ви изхвърли като керливо коте от процесията,ще ги слушате и ще ги гледате в очите щото иначе неведоми са пътищата божи
Изобщо не обичат тук да им се отварят и да им показват че са по умни от тях и кое как било и защо ! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Канадско гражданство

Мнение от Omega3 »

optics написа:ма той имА ли наглостта да обясни защо не е станал ?
Преди време следвах един курс право, морал и филозофия. Та разсьждавахме с професора по вьпроса защо в Канада ако един мьж се разхожда гол до крьста няма да получи глоба, а една жена да. Е ми, защото така е било прието с времето, че е нормално, на мьжете е позволено, на жените не.

Та така и с тия, крайните ислямсти. Ама да се променят, мамка му, в крайма сметка, гражданство взимат, а това предполага и поне малко уважение кьм местните традиции и морални устойки. Никой не го кара да ги вьзприема, а само да ги уважава, ей така заради страната който го е извадила от мизерното му сьществуване.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

optics написа:ма той имА ли наглостта да обясни защо не е станал ?
Да. Една женица до него му напраи забелебка да стане, че влиза съдията, а неговия коментар, след пренебржително махане с ръка беше :" she is a woman". Просто невероятно безочие.....
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Канадско гражданство

Мнение от analgin »

Здрасти Капитане,
Ако си похапвал социал (бил си паразит) за системата, а и си имал наглостта да си ходиш до България да почиваш извън границите на Канада, ако не говориш нито единия език на достатъчно ниво за нормална комуникация, защо се учудваш? Хората които обработват документите не са глупаци и се стремят да вкарат дребните тарикати в правия път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадско гражданство

Мнение от MrGeek »

Капитанът може би няма да е толкова наежен, ако осъзнае, че канадското гражданство все пак е привилегия, а не право. Никъде не е гарантиратно, че трябва да ти го дадат на секундата, дори и да отговаряш на критериите. А може и изобщо да не ти го дадат. Макар редки има и такива случаи.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадско гражданство

Мнение от kapitan »

Ами,да,в крайна сметка събрах всички документи,които ми искаха допълнително.Не ми отне чак толкова много време както в началото си мислих,но това е благодарение на факта,че аз си пазя всички документи от пристигането ми в Канада.Иначе щях да се озоря.Благодаря на пумпи,че се включи и ме подсети за извлечението за платените здравни услуги в последните 4 г. Аз в началото не бях обърнал внимание на този документ,че го изискваха,а явно е важен.
Някой тук ме беше питал кога съм си подал документите? Ами в началото на март месец 2011. Допълнителните документи ги изпратих преди месец. Получили са ги и от тогава чакам. Нямам никакъв отговор все още. Явно ще трябва да се въоръжа с търпение,защото явно процедурата ще е бавна. По отношение на сроковете,може да имам някакво забавяне от 4-6 месеца,защото били искали допълнителни документи.Така ми казаха в тел. им център,др. ми каза,че можело и да няма зависило.Абе ако въобще може да им се вярва.Аз не можах да разбера за какво беше всичко това мотане.Нищо специално не ми казаха и по тел-на на кол-центъра им. Казаха ми,че се случвало често да искат допълнителни документи,не съм бил някакъв специален случай и нищо не означавало това,че са ми искали такива документи.Според мен всичко е за това,че искат да видят дали отговарям на условието за престой в Канада.
Пристигнал съм в Канада в началото на октомври 2007,в началото на март 2011 съм си подал документите.Изискването им е за 3 календарни години от последните 4г. от датата на подавене на документите.Оттам идва и проблема,че теглят 4г.назад от март месец 2011 и гледат за 3-те г.престой от март месец 2007-ма,а аз не съм бил физически в Канада и автоматично губя от това 7 месеца от 1-та г. вън от Канада,защото първото ми реално стъпване в Канада е през октомври месец,а те отчитат от март месец 2007-ма. Имам само едно излизане от Канада за около 48 дена.Така ми стават,че съм бил в Канада реално 3г. и 3 месеца и половина от тези последни 4 г.Така напълно отговарям на изискването за престой.Явно,аз си обяснявам,че искат да видят тези 3 месеца от горе,че съм бил в Канада. Ще го видят от копието на паспорта ми,където се вижда датата на влизане в Канада.Имам печат от митницата,когато се върнах от Б-я след тези 48 дни вън от Канада през 2010-а.Ето за това става въпрос и това щеше да се види още в самото начало в първите документи,но тогава те искаха копие само на началните страници на паспорта ми.Това имаше наглостта да ми обясни един от имиграционните по тел-на им. Освен,че са бавни,ами и системата им е тъпо направена.Ами така е в Канада!Някои неща са ок др.доста зле!Нищо ново под слънцето!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадско гражданство

Мнение от optics »

Това е едно много добро обобщение и спокойно може да се разшири за всички страни по тоя свят:

"Някои неща са ОК, др. доста зле"
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Канадско гражданство

Мнение от Дякон Игнатий »

optics написа:Това е едно много добро обобщение и спокойно може да се разшири за всички страни по тоя свят:

"Някои неща са ОК, др. доста зле"
;)
Ами досущ като : "....Съм таймс уин-съм таймс люн......"
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от poly6620 »

А теста за канадското гражданство примерно бихте ли поместили тук ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадско гражданство

Мнение от optics »

poly6620 написа:А теста за канадското гражданство примерно бихте ли поместили тук ?
Не бихме, защото тестът всеки път е различен инак не би имало смисъл ако се свеждаше до назубкване на 20 въпроса.
Чети книжката, води си записки, прави онлайн тестове и разчитай на акъла си.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор