Канадско гражданство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Канадско гражданство

Мнение от kapitan »

Преди малко повече от една година подадох документите си за канадско гражданство.Сега ми искат едни допълнителни документи при условие,че в началната ми молба аз всички необходими документи им дадох и при потвърждението от тях нищо не казаха,че искат още документи.
Искат да попълня една декларация,която се казва Questionnaire sur la résidence. Искат да им декларирам и после да им докажа с копия на документи,че реално съм пребивавал 3 г. от последните 4г. преди молбата ми в Канада.Договор за жилище,наеми,къде съм работил,съответните данъчни декларации,Т4,ако съм излизал от Канада,билетите за патуването,копие на целия ми български паспорт и понеже имам и изтекъл такъв и на изтеклият ми паспорт.Въобще все ли едно въобще не съм бил тук в Канада цели близо 5 г. Все ли едно ,че не съществувам за тях или не съм съществувал. Хубаво това е процедура по получаване на гражданство,но се питам тези хора нямат ли интернет,система за взаимна проверка и по моя NAS да си направят проверката? Ега ти държавата,в Канада живеем още в панти века.... :envy:
Задават всякакви въпроси. Странното е,че на някои от тях вече бях отговорил в първата молба.Няма как ще трябва да им изпратя тези документи,само дето ми е странно и даже съм обидно разочарован от поредната административна мудност на канадците. Знам,че става въпрос за все пак сериозна процедура за получаване на гражданство,но все пак е несериозно да ми губят една година време и изведнъж да ми искат още докуемнти,което реално може да ми забави процедурата. Не стига,че ми взеха едни 200 долара такса,сега искат още документи,още харч за фотокопията,още разходи,а те не си вършат работата.Пту аман! :devil:
Някой имал ли е подобен казус с имиграционните за гражданството?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

Аз не разбирам какъв ти е проблема. Ти си подал МОЛБА за гражданство и хората искат да проверят. В това няма нищо лошо. Може би имат причина да искат да сверят инфото. Когато излизаш от страната с българския ти паспорт няма как да се отразява това никъде за да го търсят по СИН-а ти, не мислиш ли ?
Аз съм имал същия случай. На интервюто поискаха допълнителни документи, които доказваха престоя на женами в Канада за последните 4 години. При положение, че всички сметки бяха на мое име само, ние представихме сметки от колежа, където учеше и помолих RAMQ да ми прати справка за всички посещение при лекар през последните 4 години. Това беше повече от достатъчно.
Не помня да съм се охарчил особено много, а относно бързането, до сега трябваше да си се научил, че в Канада никой не бърза за никъде......
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от ivannklv »

Искат,искат - има и други случаи.Могат да ти поискат какво ли не - и няма смисъл да ги питаш защо - никой няма да ти отговори.Лошото е,че и на самия изпит могат да те върнат ако изпитващият прецени,че нямаш необходимото време за кандидатстване въпреки ,че документите вече са прегледани и ти е назначена дата за изпит. Нямаше да го повярвам ако не го видях лично на моя изпит преди години.Така че - търпение и късмет.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадско гражданство

Мнение от kapitan »

ivannklv написа:Искат,искат - има и други случаи.Могат да ти поискат какво ли не - и няма смисъл да ги питаш защо - никой няма да ти отговори.Лошото е,че и на самия изпит могат да те върнат ако изпитващият прецени,че нямаш необходимото време за кандидатстване въпреки ,че документите вече са прегледани и ти е назначена дата за изпит. Нямаше да го повярвам ако не го видях лично на моя изпит преди години.Така че - търпение и късмет.
Това,което казваш не го разбрах,искаш да кажеш,че може да те извикат на изпит,да си си подал вече документите,те да са ги рагледали,ти да си на изпит,и после да ти кажат,а ама чакайте,извиняваме се,но вие нямата право да имате гражданство.Нещо такова ли? Ако е така,ега ти глупаците! Яд ме е,че добри заплати взимат и пък и ние им плащаме заплатите,тези дето "несъществуваме" за тях,имигрантите! :devil:
На pumpy ,все трябва да имат някаква обща система за връзка и проучване,нали са "развита" държава?
Най-малкото митничарите би трябвало да знаят кога съм влизъл и излизъл. Знаят,ама май нищо не знаят,те слагат печат само на влизане в Канада и то на чужд,български паспорт.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадско гражданство

Мнение от optics »

Винаги се чудя на хора които обясняват колко са скапани канадците, а в същото време самите те искат да стават канадци.
Нещата са лесно обясними ако се замислиш, че 1) по принцип ПОВЕЧЕТО хора са по-тъпи от ТЕБ и че в частност - 2) хората които обработват документи за гражданство не са най-острите мозъци в държавата. Без значение коя държава.


Ако се чувстваш имигрант винаги ще има "ние" и "те" и винаги ще те гризе нещо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Канадско гражданство

Мнение от paraf78 »

kapitan вие кога пуснахте документите за гражданство? Ние също чакаме, подадохме документи декември 2010. Още чакаме за дата за интервю. Получили сме само книжката за изпита. И чакаме чакамеее ;) , а те не си дават много зор ;)
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от ivannklv »

kapitan написа:
ivannklv написа:Искат,искат - има и други случаи.Могат да ти поискат какво ли не - и няма смисъл да ги питаш защо - никой няма да ти отговори.Лошото е,че и на самия изпит могат да те върнат ако изпитващият прецени,че нямаш необходимото време за кандидатстване въпреки ,че документите вече са прегледани и ти е назначена дата за изпит. Нямаше да го повярвам ако не го видях лично на моя изпит преди години.Така че - търпение и късмет.
Това,което казваш не го разбрах,искаш да кажеш,че може да те извикат на изпит,да си си подал вече документите,те да са ги рагледали,ти да си на изпит,и после да ти кажат,а ама чакайте,извиняваме се,но вие нямата право да имате гражданство.Нещо такова ли? .
Преди самия изпит се преглеждат отново документите на всеки явил се.Един от явилите се на изпита беше отсъствал от Канада около 8 месеца, но явно имаше периода на престой в Канада, който му е необходим за да се яви на изпита. Бяха му разглеждали документите,беше си чакал необходимия период и т.н. И на самия изпит проверяващият документите прецени,че за него периодът не е достатъчен.Върнаха го за интервю с емиграционен офицер и за насрочване на нова дата за изпит.Това,което искам да кажа е, че можеш да очакваш всякакви изненади до последния момент.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Канадско гражданство

Мнение от Rall »

Може би не си имал необходимите години престой към датата на която си пуснал молбата, и сега искат да се уверят, че вече ги имаш. Знам че някой си подават молбите предварително с идея че докато им разгледат молбата ще са "навъртели" необходимия стаж.
Ако не е такъв случая, незнам, не се коси, изнервящо е да те моткат с документи но това е ... нема страшно нема да те върнат :y:
Dead Eyes See No Future
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

kapitan написа: На pumpy ,все трябва да имат някаква обща система за връзка и проучване,нали са "развита" държава?
Най-малкото митничарите би трябвало да знаят кога съм влизъл и излизъл. Знаят,ама май нищо не знаят,те слагат печат само на влизане в Канада и то на чужд,български паспорт.
Те точно това и правят - проучват те. Явно има нещо, което ги смущава. Много по-лесно е да те накарат сам да се оплетеш в собствените си безсмислици (ако има такива), отколкото да инвестират десетки часове ровене по сиситеми и компютри за всеки съмнителен случай. Подай си пак каквото ти искат и се моли да няма разминаване с това, което си подписал първия път. От там нататък всичко е наред - системата работи, бавно, но работи.....
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от crusader »

pumpy написа: Те точно това и правят - проучват те. Явно има нещо, което ги смущава. Много по-лесно е да те накарат сам да се оплетеш в собствените си безсмислици (ако има такива), отколкото да инвестират десетки часове ровене по сиситеми и компютри за всеки съмнителен случай..
Ако трябва да ровят на ръка (както се подразбира от написаното) значи са доста зле с информационните системи. "Ровенето" може и да е почти напълно автоматично и да взема броени минути. Надявам се дори един зъболекар да разбере за какво говоря.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от crusader »

optics написа:
Ако се чувстваш имигрант винаги ще има "ние" и "те" и винаги ще те гризе нещо.
В този ред на мисли, ако един ден се почувстваш космонавт, дали Космосът ще е наясно, че си такъв или няма значение ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадско гражданство

Мнение от pumpy »

crusader написа:
pumpy написа: Те точно това и правят - проучват те. Явно има нещо, което ги смущава. Много по-лесно е да те накарат сам да се оплетеш в собствените си безсмислици (ако има такива), отколкото да инвестират десетки часове ровене по сиситеми и компютри за всеки съмнителен случай..
Ако трябва да ровят на ръка (както се подразбира от написаното) значи са доста зле с информационните системи. "Ровенето" може и да е почти напълно автоматично и да взема броени минути. Надявам се дори един зъболекар да разбере за какво говоря.
На колко места се "рови" според теб ?
1. граничен контрол;
2. митнически декларации;
3. данъчни служби - федерална и провинциална;
4. здравна система;
5. плащане на наем - това къде ли се "отчита";
6. месечни сметки;
7. банкови сметки и движение по тях - би трябвало изобщо да не могат да ровят;
8. студентски отношения - ако си учил;
9. работно място;
10. туристически агенции и списъци с пътници на авиокомпании и автобусни фирми, пътуващи през границата ;

И ти вярваш, че всичко това е свързано заедно ? Е даже и един зъболекар може да ти каже, че НЕ Е ........

Аз трябваше да доказвам присъствие в Канада и когато помолих CBP, тоест канадския еквивалент да ми издаде документ кога съм минавал с колата през границата, като им дадох номерата на колата и свичките данни от паспорта си и ПР картата, отговора беше, че ако им кажа за конкретна дата те могат да го подтвърдят или не, но не могат те да ми кажат на мен кога се е случвало.........
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадско гражданство

Мнение от optics »

crusader написа:
optics написа:
Ако се чувстваш имигрант винаги ще има "ние" и "те" и винаги ще те гризе нещо.
В този ред на мисли, ако един ден се почувстваш космонавт, дали Космосът ще е наясно, че си такъв или няма значение ?
За космоса всички сме космонавти.
Намекваш дали канадците ни мислят за канадци.
Донякъде зависи от личността на тоя който мисли но повече зависи от личността на тоя за когото мислят.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадско гражданство

Мнение от Marto »

Беше ли направил 1095 дена physical residencе?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Канадско гражданство

Мнение от balbi »

Абсолютно нормално е, че те проучват.
И аз да съм и аз ще те проучвам - нали ще ти дадат да ползваш всички облаги на канадския гражданин.
И "ДА" - могат на интервюто да те реджектнат и да те пратят да говориш със съдия след това, такава е процедурата. Мен за престой на самото интервю много ме разпитваха, за всяко излизане искаха да знаят къде съм ходил, защо съм ходил, колко време не съм бил в страната, защо не съм бил в страната и всички тези въпроси зададени много пъти по много различни начини.
Носих си една папка с всички копия на паспорти, документи и тн доказващи какво и що.
Така, че имат правото да ти откажат. Това е интервю все пак, като отиваш на интервю за работа всеки път ли заемаш исканата позиция? :)
Подготви се добре. Виж дори и някое пътуване, което си имал и незначително според теб (излизане до Щатите за ден примерно), кога точно си излязъл, какво си правил навън и кога си се върнал. Подготви се, защото документите, които им пратиш на самото интервю е много вероятно да ги разнищят в кръстосан разпит особено, ако както каза Пумпи имат нещо, за което се съмняват.
Ако нямаш какво да криеш - спокойно!
Ако имаш какво да криеш - гледай да го скриеш по-добре ;)

Късмет!
Публикувай отговор