Кой какво ползва за разговори до БГ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от balbi »

petiov написа:Интересуват ме какво използва всеки за връзка с телефон в България.Аз съм ползвал какво ли не досега:
-Voip Buster (ползваш компютъра, а не телефонния апарат и си купуваш предварително кредит)
-Предплатени карти (Си-Си закупени от близкия депаньор)
-Компании за лонг дистанс (първо "Pulse", после "Bluetone")
С последната компания всичко беше наред. Ползваш си телефонния апарат, (а не компа) говориш си колкото искаш и накрая на месеца си плащаш сметката без да ти се завие свят като видиш цифрата.Но решиха без предупреждение и без обяснение да ми вдигнат тарифата двойно, с което ме принудиха да се откажа и от тях.
Така, че споделяйте, коментирайте плюсовете и минусите на вашият начин за връзка с телефон в България!
Само да отбележа, че такава тема може и да е пускана вече, ама аз с тая търсачка нищо не мога да намеря :?:
Имате ЛС!
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от Chomsky »

emimilanova написа:Цените - като набирам, ми изписва 0,01 цента/мин за мен и 0,03 цента/мин
A stiga be! 0.01 c/min - demek za 1c na 100 min.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от tini »

1 евро за 100 мин,но това мисля че излиза ако се свързват 2 телефона чрез програмата.......ако се набира чрез програмата от компютъра към дом.телефон цената е 3 евро цента на минута за този,който набира до БГ!
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от Agi »

http://www.freephoneline.com"
Майките и двете са обзаведени, имат си 514 и 438 номера и си говорим когато ни скимне за 0 пари - първоначална инвестиция около 100$/линия
Имат си адаптер вързан за рутера и аналогови телефони, което си е улеснение, че и на двете не им се отдават високите техногии :)
Другата част от родата имат същите номера, но на писитата и ако случайно им домъчнее за нас, звънкат от там.
Освен това домашния ни телефон е с тях, имаме си войп апликация на мобилните телефони - супер полезно, като си в чужбина.
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от petiov »

То и нашите майки хич ги няма с технологиите :lol: и това е една от причините да нямат компютри. Защото ако имаха, щяхме да преглътнем неудобството да ползваме слушалки и микрофон и да говорим за 0 пари по скайп. Това с тези канадски номера ми се струва сложно и излишно, освен ако нещо не ми убягва. Как така само една първоначална инвестиция от 100$, нямат ли някакви такси за обслужване тези номера? Извинявам се за въпросите, ама от сайта не ми стана много ясно!
Последно промяна от petiov на Вто Май 15, 2012 7:50 am, променено общо 1 път.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от emimilanova »

Chomsky написа:
emimilanova написа:Цените - като набирам, ми изписва 0,01 цента/мин за мен и 0,03 цента/мин
A stiga be! 0.01 c/min - demek za 1c na 100 min.
Грешката е моя :$
0,01 евро/мин и 0,03 евро/мин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от speedy »

freephoneline наистина няма месечна такса. Тези 100 долара са за VoIP адаптер, към който може да се включи обикновен аналогов телефон. Все пак си трябва работещ Интернет.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от fandjo »

Виваком дуо 25 лв. месечна такса и имаш стационарен и мобилен телефон, като на стационарният имаш 3600 минути месечно към група I (фиксирани мрежи в Европа и моб. и фикс. САЩ и Канада) на мобилния имаш в мрежата на оператора нещо 8)
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от Pointzero »

emimilanova написа:Ние използваме justvoip.com. ..... и можеш да си навсякъде, стига да има някой да те свърже. Например аз редовно свързвам мъжа ми, който е някъде из града или на работа, с БГ - просто ми казва номера на който се намира в момента и номера с който иска да говори :)
Има и още по-хитър начин (поне в voipstunt.com). Въвеждаш си телефона в профила ти там. После си намираш локалния телефон на фирмата им (аз го имам за Монреал)
И така, където и да си, набирам си от моя телефон тяхната "централа" (един градски разговор) и после си въвеждам номера на дестинацията за разговор.
хитро.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Briana
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 9:16 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от Briana »

http://www.necctelecom.ca/NeccCanada/"
Няма месечни такси. 0.029 за България, за мобилен е по-скъпо.
Може да си ги избереш за лонг-дистанс оператор, или да избираш номер от твоя телефон, и след това набираш всяка страна. Може да поискаш специални промоционални цени за която държава искаш
Никакви оплаквания от години
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от mwanza »

Незнам дали е изгодно, но ние ползваме следното.

На глобул нали има групи потребители с които говориш на по тънка тарифа. Та майка ми и брат ми ме добавиха в групата си. Цената мисля беше 10 лв за 1000 мин., но не съм сигурен. Ако искам да се чуя с някой просто пращам смс и ми се обаждат. За мен и за моите хора е по-удобно, просто защото не е нужно да седя у нас за да се обаждам (те също). С приятелите си говорим по скайп, който го имам дори на айфона.
canadacallcards.ca
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Окт 05, 2012 7:43 am

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от canadacallcards.ca »

Ниски цени и перфектно качество на разговори до България. Мобилни разговори от 0.11 CAD и фиксирани разговори от 0.03 CAD https://canadacallcards.ca/Call/Bulgaria"
Само сега от 10 % до 20 % намаление на картите за разговори https://canadacallcards.ca/Cards"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от pumpy »

canadacallcards.ca написа:Ниски цени и перфектно качество на разговори до България. Мобилни разговори от 0.11 CAD и фиксирани разговори от 0.03 CAD https://canadacallcards.ca/Call/Bulgaria"
Само сега от 10 % до 20 % намаление на картите за разговори https://canadacallcards.ca/Cards"
Това не е истина:

- Maintenance fee - 0.50 weekly
- Minute Rounding - 3 minutes

Внимавайте кое карта избирате.....
Аватар
sourisGBG
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:05 am
Местоположение: Gatineau/Ottawa

Re: Кой какво ползва за разговори до БГ?

Мнение от sourisGBG »

Аз ползвам Nettalk.com
http://www.nettalk.com/en/duo"
Струва $60 - $30 за устройството - другите такса за 1 година
Получаваш безплатни разговори до Канада и САЩ
Купувате им на двете майки/баби в БГ, получават Канадски номер и ги избирате или те Вас целогодишно. Пък могат да звънат и другаде, та даже и помежду си. Обаче тази кутийка трябва да се закачи освен за конвенционален телефон, така и към нета.
Документи до Виена - 22.03.2010
Accusé de réception - 04.01.2011
Интервю - 02.03.2011
DRP-Букурещ-02.04.2011
Баркодове - 27.05.2011
Получени мед. формуляри - 09.09.2011
Покани - 27.01.2012
Визи - 01.03.2012
Полет - 9 юни 2012
Пристигане в Gatineau
Публикувай отговор