Отказ на виза за посещение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Отказ на виза за посещение

Мнение от paraf78 »

Здравейте, искам да попитам, дали някой има идея може ли да се обжалва отказ на посетителска виза. Отказаха виза на наш роднина и искаме да обжалваме.

Може ли , къде, какви документи се представят??

Благодаря предварително
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от Koko »

paraf78 написа:Здравейте, искам да попитам, дали някой има идея може ли да се обжалва отказ на посетителска виза. Отказаха виза на наш роднина и искаме да обжалваме.

Може ли , къде, какви документи се представят??

Благодаря предварително
Доколкото знам пътя е да се кандидатства отново, но трябва да сте наясно защо е получен отказа и евентуално при ново кандидатстване да се подготвите по-добре. Да се обжалва - не знам да има такава опция.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от ablood »

На тъстовете им отказаха.
Те си извадиха банкови извлечение, доказателства за имоти, подадоха документите пак и ги пуснаха.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от paraf78 »

Отказа е, че не разполага с достатъчно пари (5800 $ не е ли достатъчeн, за 1 месец), и че не са сигурни, че ще се върне обратно в БГ. Също така пратили сме документ за собственост.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от AnnaR »

Ако, човекът е в трудоспособна възраст - да представи бележка от работодател, а ако е пенсионер - решение за пенсията, естествено преведени документи, но не и легализирани.
Винаги съм смятала за излишно да се представят документи за имот и никога не съм искала от близките да представят такива. В крайна сметка, това е нещо много лично, било то, че документите ще послужат само пред Канадските власти.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от optics »

paraf78 написа:Отказа е, че не разполага с достатъчно пари (5800 $ не е ли достатъчeн, за 1 месец), и че не са сигурни, че ще се върне обратно в БГ. Също така пратили сме документ за собственост.

Не съм чувал такова нещо -- обжалване на виза.
Блъда го е казал - добавяш нова информация и пускаш пак (проверено - действа)
Разбира се, ще действа ако новата информация е нещо съществено.

Разбира се че 5800 са достатъчно. Истинската причина е втората. Значи трябва да представите инфо което доказва, че кандидатът не е потенциален невъзвръщенец.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от paraf78 »

какво по голяма доказателство от това, че има апартамент!??? Изпратили сме да видят, друго какво доказателство да дадем.?? Нямам идея
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от IRA »

Е товза, че имаш апартамент не е доказателство, че ще се върнеш. На каква възраст е човека? Ако не е пенсионер трябва да докаже, че има работа..
Канила съм приятел, беше на 33-34 тогава. Първия път му отказаха, защото той е с частна фирма и документите на фирмата не бяха напълно добре. Добави още документи за състоятелност на фирмата и му дадоха виза.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от AnnaR »

IRA написа:Е товза, че имаш апартамент не е доказателство, че ще се върнеш. На каква възраст е човека? Ако не е пенсионер трябва да докаже, че има работа..
Казаното по-горе е точно така. Ако, човекът не е семеен и няма деца със сигурност усложнява малко ситуацията, но не я прави в никакъв случай невъзможна. Важно е да се докаже наистина, че ако е в трудоспособна възраст има постоянни трудови доходи.
Също така, ако е пътувал в други страни и винаги се е връщал в България след това, без да е нарушавал "правилата", може да се наблегне и на това.
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от tini »

На майка ми й отказаха по същата причина като на paraf78.Тя е пенсионерка,представихме бележка от пенсионното ,както и нот.акт за собственост.Поканата беше,че канещия ще поеме всички разноски,декларирахме че ще пристигне с 4200 долара/за 6 мес/.Явно за всеки случай е индивидуално и зависи на какъв агент ще попаднеш!
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от paraf78 »

става въпрос за пенсионерка на 71 години, вдовица. Единият син е тук, а другият живее с нея в БГ. Едва ли на тези възраст ще иска да остане в чужда държава, но... знам ли какво си мисли агента
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от paraf78 »

tini написа:На майка ми й отказаха по същата причина като на paraf78.Тя е пенсионерка,представихме бележка от пенсионното ,както и нот.акт за собственост.Поканата беше,че канещия ще поеме всички разноски,декларирахме че ще пристигне с 4200 долара/за 6 мес/.Явно за всеки случай е индивидуално и зависи на какъв агент ще попаднеш!


Тини, при нас отказват с мотива, че парите не са достатъчни, и че не са сигурни , че ще се върне в БГ. Ние декларирахме 5800 долара за 1 месец престой, документ за собственост, справка , че е пансионер.

Незнам какво искат, колко пари, какво още да ги обеди, че тя ще се върни.

АКО ИМА НЯКОЙ ИДЕЯ....?!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от pumpy »

paraf78 написа:става въпрос за пенсионерка на 71 години, вдовица. Единият син е тук, а другият живее с нея в БГ. Едва ли на тези възраст ще иска да остане в чужда държава, но... знам ли какво си мисли агента
Тогава се опитайте да ги убедите, че тя живее с този син в БГ и ще се върне заради него по някакви причини - внуци знам ли ? Не е лесно, но не е невъзможно. Освен това може да се свържете е федералния си представител по въпроса и да го споменете на посолството в Букурещ. Не трябва по никакъв повод да коментирате, че тази пенсионерка, тук в Канада ще помага с гледане на деца или каквато и да е помощ в домакинството - това е платена работа, просто идея.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от AnnaR »

В поканата посочили ли сте специално, че ще има здравна застраховка и че вие ще сте отговорни да има такава още от самото начало на престоя й и до самият край и че освобождавате Канадските и Квебекарските власти от всякакви ангажименти към посетителя. С риск да се потретя, пратете още по-нов документ за пенсията, макар че едва ли е променена сумата, която получава, важна е датата.
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Re: Отказ на виза за посещение

Мнение от anitsa »

Напишете, че го каните на гости за по-кратък срок, примерно 20 дена, визите по принцип са 6 месечни.

А това е поканата, която пращаме, предварително заверена в Accès Montréal:
-----------------------------------

CANADA INVITATION POUR VISITER CANADA
PROVINCE DU QUÉBEC
DISTRICT DE MONTRÉAL



CERTIFICAT D’HEBERGEMENT



Je, soussigné ......трите имена...., né le ...дата..., en ...град..., Bulgarie, résidente permanente depuis: le ...дата..., PR carte ...номер... présentement domicilie au ...адрес..., téléphone ..., e-mail :

étant dûment assermenté dépose et dis:

1. QUE ma mère ... трите имена..., née le ...дата..., actuellement domiciliée au ...адрес..., Bulgarie, téléphone ..., a l'intention de venir pour un séjour au Canada pour une période de .....20… jours… ;

2. QUE je m’engage à lui fournir pendant son séjour au Canada tout ce dont elle aura besoin y compris les frais médicaux;

3. QUE ma situation financière me permet d'agir ainsi;

4. QUE je libère les gouvernements du Québec et du Canada de toutes responsabilités à l'égard de ma mère …трите имена…;

6. QUE je m’engage qu’elle respectera la période de leur visa – visiteur;

5. QUE je fais cette déclaration solennelle, croyant sincèrement qu’elle est vraie et sachant qu’elle a le même effet que si faite en vertu de la Loi de la preuve au Canada et amendements.

EN FOI DE QUOI, j'ai signé ce à Montréal ce ...ден...e jour de ...месец... de l’an ...година....




Signature de déclarent:


Affirme solennellement devant moi à Montréal ce ...ден...e jour de ...месец...de l’an ...година....

Signature du commissaire a l’assermentation:
Публикувай отговор