Добри училища и квартири..?!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от dea »

Предлагам Ви да отделите време, да отидете и да поогледате тоя Станислас преди да правите опити да запишете там детето/ децата си. Сградата на гимназията е на същата улица- Dollard, на отсрещната страна. Ми те пушат пред самия вход на училището, невъзпитани са, псуват. А в близост където са двете пицарии на Ван Хорн редовно дърпат марихуана. Много пъти съм си задавала въпроса защо полицията, която се помещава букмално на метри не се намесва. Всички това става на обществено място- може да се види "качеството" на учениците от Станислас. Отидете и вижте. Аз детето си там няма да запиша дори и да беше безплатно. :puke:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от Bistra »

Аз препоръчвам да не се съди за качеството на училищата по мнения от Форум. Това, че някой си бил казал, че живеел някъде си, срещу някое училище и видял еди-какво си също не може да се разчита. Виж ако ви дадат 10-тина ваши приятели (от плът и кръв) референции за дадено училище вече е друга пиеса. Класацията на училищата е само ориентировъчна.
Всички училища имат ден за отворени врати. Може да се отиде на място и провери. Успех в търсенето на най-доброто за вашето дете! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от mirkaa »

някой може ли да обясни разликите при отопление - изцяло електрическо, или ? Парно? Локално?

В повечето обяви чета - отопление изцяло електрическо... Предполагам е доста по-неприятно от такова на парно в цялата къща?

А сметките за ток са.... ;( ;( :sweat: :worried:
third generation immigrant :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от mama mia »

Ако наемеш къща, отоплението е почти винаги на ток и си го плащаш ти. Не бих казала, че е толкова скъпо. Зависи на кой етаж си и на колко топло сте свикнали.
По блоковете обикновено е включено в наема, но напоследък собствениците се стремят да се оттърват от този разход. Когато живеехме в апартамент, нямахме никакъв начин да регулираме топлото и пукахме от жега- 26-30 градуса, и все си бяхме болни. Откакто сме в къща, температурата през зимата не е повече от 22-23 градуса и се чувстваме чудесно, дори нощем предпочитаме да е и по-ниска.

"В повечето обяви чета - отопление изцяло електрическо... Предполагам е доста по-неприятно от такова на парно в цялата къща? " Какво те кара да мислиш така???
Съединението прави силата!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от ablood »

Ако отоплението е включено в наема, бъдете сигурни, че собственикът си е калкулирал преразход. В големите блокове парното редовно бичи на макс и хората се охлаждат с отворени прозорци посред зима. Не може да се регулира така лесно, като електрическите радиатори. Пълна разсипия.

Докато живеехме в такъв блок бяхме все болнави, напукани устни, суха кожа...
Сега спим на хладно (20) и дишаме много по-добре.

Така че "включено" отопление не само, че не е делавера, ами понякога даже е нахендряне.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от mirkaa »

mama mia написа: "В повечето обяви чета - отопление изцяло електрическо... Предполагам е доста по-неприятно от такова на парно в цялата къща? " Какво те кара да мислиш така???
Малкия опит, който има с ел отопление е, че много изсушава въздуха е просто се усеща по-неприятно от парно, примерно. Може би да трябва да се регулира с овлажнители? Аз почти 10 год изкарах в къща с парно и беше супер. Топло навсякъде, ходиш си по къс ръкав посред зима, но вечер се намаля и се спи нормално.
Не знам, нямам много представа, затова и питам... :)
third generation immigrant :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от Bistra »

Като ти се изсушава въздуха отваряш прозореца (ако няма вентилационна система) за по малко, но редовно и си без проблеми. Токът не е голям разход за къща. Аз тук плащам за квадратура 3 пъти по-голяма, за 2 месеца (сметките за ток се плащат всеки 2 месеца) същото, което плащах в БГ за 1 апартамент, за 1 месец. По-добре да не е включен в цената, ако е къща.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от mama mia »

mirkaa написа:
Малкия опит, който има с ел отопление е, че много изсушава въздуха ...
Не знам, нямам много представа, затова и питам... :)

Да, сух е въздуха, но и с парно като бяхме, пак беше сух. Има чудесни, безшумни овлажнители, а също така, в сред зима е толкова студено, че като отвориш за 5 мин и въздуха се освежава до неузнаваемост ;)
Ние престанахме да ходим по къс ръкав и се позакалихме. Тук през зимата навън достига до -30 -40 с вятъра, а в къщи ти е например +30. Представи си тези кости и това тяло, като излезеш навън как се чувстват, с тази темп разлика от 60-70 градуса... страшно е.
Съединението прави силата!
Ema
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 6:57 am

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от Ema »

Здравейте.
Аз също се интересувам от темата и имам допълнителен въпрос:
Има ли някакъв списък в който се описва на кой адрес или квартал, кои точно училища се падат и ако да: Откъде мога да го намеря? Или няма такъв и просто се ориентираш сам по най-близките ти училища.
Питам, защото ако живееш в края на един квартал и най-близки училища са ти тези от съседния квартал как можеш да разбереш кои училища ти се падат по закон.
Благодаря предварително.

п.с. Съжалявам, че не мога да помогна с мнение по темата.
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от vio »

отиваш на сайта на комисион сколер Монреал:
http://www.csdm.qc.ca/Home/RechercheEta ... &niveau=PR"

пишеш пощенския код и виждаш списъка на училищата около вас.

Отиваш на сайта на комисион Маргерит Буржоа:
http://www.csmb.qc.ca/fr-CA/primaire/ec ... ostal.aspx"

пишеш пощенския код и виждаш техните училища около вас. За предпочитане е да запишеш детето в училища от втория сайт.....обясненията на лични че ще ме обявят за расист :)
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от iveta333 »

А някой може ли да помогне с информация за секондерите в Лавал?
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от mariqpetrova »

Здравейте,
С напредването на процедурата реших да се поинтересувам за училище и прочетох мненията на всички писали по темата. Аз имам дъщеря на 14 години ,която тази година завършва 8 подготвителен клас с френски.От информацията ,която имам е важно детето да попадне в добро училище ,а това означава и добър квартал. Ако някой знае (от собствен опит) или е чул от приятели (познати) добри отзиви за secondaire моля да пише. Изборът явно няма да е лесен и аз лично ще съм благодарна за всяко мнение. :) :) :)
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от KASTA7372 »

Ние живеем с Сейнт-Лоран, между Дю Колеж и Кот Верту, в близост до 40-ката, точно в нашия район има кебекари, евреи /не от ортодоксалните/ и китайци. Казвам в нашия район, защото Сейнт-Лоран е голям, има араби, но те не са до нас, ние сме в ерията, където са къщите и може би по тази причина, емигрантите не са толкова много. Синът ни е последна година в пример и училището му е много добро...каквото и да кажа обаче, извода е, че всеки ще си хвали района, защото там е свикнал, там се е устроил...късмет и на вас.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Добри училища и квартири..?!

Мнение от KASTA7372 »

mariqpertova- дъщеря ни беше завършила 8 и 9 клас на френската езикова гимназия в Б-я, тук като си и видяха нивото на френски и математика и я записаха в Сейнт Люк, в началото беше акьой авансе, сега си е клас регюле. Смея да твърдя, че от държавните секондери- това е едно от най-добрите, води се комисион сколер Монреал, така че трябва да живеете Кот Сейнт Люк, НДЖ, Кот дю неж и тия в областа, за да бъде детето ви записано в тази гимназия, вие не можете да си избирате секондера веднага след като сте кацнали...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Публикувай отговор