Вече кацнахме в Квебек!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

Важното е че Гайката му повярва в дълбоките обяснения ,а Мухата излезна интригант
хахахахаа :lol:
Само за сведение на всички в форума ,ако имаш зелена карта,ти важи за 10 години ,
За гражданство не знам след колко години се чакаше,ама са повече от 5 г
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Защо не е взел, и с него директно не е дошъл в Канада.
Изобщо ... много слаби места в разказа. Ама няма какво да дълбаем. Така и така как е точно не може да се докаже.
Аз ще ти кажа защо аз никога не бих взел американски паспорт - доживотно плащане на данъци - една от малкото страни в света, които облагат с данъци гражданите си независимо къде живеят по света. Ако имаш канадски паспорт аз не виждам предимството на американския....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pumpy »

apple написа:Тия глупости за престъпността и стреса не минават, защото са част от живота почти навсякъде вече.
Компетентно се изказа ябълката за живота в щатите ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Само за сведение на всички в форума ,ако имаш зелена карта,ти важи за 10 години
Вземи се скрий някъде, че само глупости ръсиш. Ако имаш зелена карта, трябва да живеш там, 6 месеца от всеки 12. И да е имал някога, отдавна я е загубил.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

Глупости няма, важи си и си влизат през канадската граница
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от roumensp »

Не са толкова тъпи, шь знайш. Ако надушат, че те е нямало 1 година, аут.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

Що не питаш Муфц,поне от него ще хванеш дикиш,щом от мен не ми вярваш ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от edelwais »

абе сещам се за един цитат от една моя любима книга (който я познае, печели бира).
не помня точно, цитирам по памет
"... защото когато другите с лекота постигаха нещата, за които Инженерът полагаше смъртоносен напън - това бе измама. например свиренето с уста."

:rofl:
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от mufc »

Гражданин на щатско се става след 5 гонини живот там като ПР.
ЗК важи 10г, но дори и след само 4-5 месеца извън страната могат да не те пуснат пак да се прибереш.

Към Тангра
виждам че си ме пратил в БК при положение че само две страници по-назад съм казал че ще местя към Торонто, защото имам няколко реални възможности да кача нивото като проф. издигане и като пари. Е трябва да съм много тъп за да не се възползвам... което не значи че не съм доволен и на тази позиция дето съм в момента, но при положение че ми се отваря възможност що пък да седя тук в Квебек.
Местенето ми от едно място на друго е винаги свързано със стъпка напред в развитието ми.
Нали не си мислиш че съм взел решението за Торонто от вчера и не съм установил контакти с няколко потенциални работодателя доста по-рано.
Аз съм човек който си преследва мечтите и обича да ги осъществяява. Една от тези ми мечти е била да уча висше в Англия или Швейцария.
и си казах ето ще ни приемат в ЕС това е добра възможност.

Както също съм споменавал основната ми проф. цел е да стана GM а в моята сфера международния опит е от огромно значение... та така местенето ми от щатско към Западна Европа не беше трудно

В Квебек на няколко места съм споменал че се насочвам с идеята да се учи заради ниските такси като резидент както съм споменавал и че до голяма степен зависи оставянето ми в тази провинция от това дали ще уча.

Всичко е до планиране... живота ми до този момент е наистина доста интересен... не случайно даже ме викаха и на второ интервю в Букурещ именно с въпроси свързани с миналото ми...

Както и да е важното е че си осъщестявам плановете и мечтите и непрекъснато вървя напред.

Канадското ми начало е много динамично откъм положителни емоции, което значи че до момента почти винаги съм взимал правилните решение, защото основното мерило е реалноста.

Та горе долу изясни ли ти се картинката около мен... и пак ти казвам чети какво съм споменавал и преди... всичко е въпрос на много работа преди да стигна до положението в, което се намирам в момента.
Manchester United Football Club
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

Муфц,ако си отворя фирма отново в Канада и си все още тук,веднага ще те наема за "началник",с тия приказки отгоре - колектива от работници няма да работи а направо ще пей :rock: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
omnia
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 3:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от omnia »

Добре,аз като ви чета човек без канадски опит не може да започне работа по специалността,образованието не му се признава..тогава какво се предполага,че трябва да работи един новоизлюпен имигрант,който иска с труд да си изкарва хляба?Муфц обясни просто как му е потръгнало на него,а вие го искарахте,че е невъзможно да се развият нещата по този начин..аз нямам и идея може или неможе,но това,което си вадя като изводи,четейки ви,е че супер трудно човек да си намери добра работа в началото...отчайвате ме чак...
"Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием."
Ралф Емърсън
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от yahoo »

omnia написа:Добре,аз като ви чета човек без канадски опит не може да започне работа по специалността,образованието не му се признава..тогава какво се предполага,че трябва да работи един новоизлюпен имигрант,който иска с труд да си изкарва хляба?Муфц обясни просто как му е потръгнало на него,а вие го искарахте,че е невъзможно да се развият нещата по този начин..аз нямам и идея може или неможе,но това,което си вадя като изводи,четейки ви,е че супер трудно човек да си намери добра работа в началото...отчайвате ме чак...
Значи в България след N-години, местно образование, стаж и перфектен български не успяваш да намериш добра работа, а искаш да отидеш на другия край на света и още с пристигането да се уредиш поне колкото и местните. Не че не се случва и ще продължава да се случва за някои, но не се случва със всеки със сигурност, особено в период на повсеместна криза когато и за много от местните не е лесно. Имай нагласата че началото не е твърде лесно никъде пък ако нещата се развият по-бързо можеш да се броиш за късметлия. Ако под "добра работа" в началото имаш впредвид такава да ти плаща сметките - намира се. Ако си се отчаял още преди да си тръгнал е много вероятно емиграцията да не ти се отрази добре.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Rhea »

Omnia, не разбирам защо се от4айваш. По4ти вси4ки новодошли споделят 4е първата година е трудно, 4е правят компромиси, но 4е накрая си намират място под слънцето. Ако всеки разказваше приказки от 1001 нощ, събуждането при кацането щеше да е доста грубо. Канада не е тази която ще сбъдне вашите ме4ти, тя само Ви дава възможност вие сами да си ги постигните.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от ablood »

Поне веднъж в годината напомням следното си мнение:

"Който е просперирал в България, ще се справи и тук.
Който е мизерствал, или чакал от тате, ще мизерства и тук."

Няма как да си бил прост бачкатор в БГ, а тук да почнеш да изместваш местните специалисти с местни дипломи, връзки, опит, езици, препоръки...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Rall »

:D Не е зле да дефинираш "прост бачкатор" от позицията ти на "Handyman" ;)
Dead Eyes See No Future
Публикувай отговор