Вече кацнахме в Квебек!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

mufc написа:За управител (GM) ще ми трябват по принцип още годинки опит да натрупам.
Започнах като и все още съм на ниво supervisor, но от гледващия месец живот и здраве има голяма вероятност да започна на middle level management позиция в Торонто.
Успешна седмица на всички :y:
:lol:
Кога почна Муфц ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pumpy »

Ня може ли някои индивиди да имат седмичен/месечен лимит на изказвания. Нещо като лимита на e-mail money transfer: не повече от 200 на транзакция и до 5000 на 7 дни и 10000 на месец.
Или пък ограничение по форуми:
- неограничено писане в под шипките;
- 1 мнение на ден във всеки един друг форум;
- но не повече от 3 тотал на ден;
Би било прекрасно, а ?


PS. Аз съм готов да мина на същия режим ако това ще "узъпти" част от писачите.....
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от tonich »

mufc написа:Идеята ми винаги е била, че има два типа емигранти
Кадърни
и Некадърни.
Прав си!
Само че кадърните биват назначавани още от България и получават работна виза веднага. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pumpy »

tonich написа:
mufc написа:Идеята ми винаги е била, че има два типа емигранти
Кадърни
и Некадърни.
Прав си!
Само че кадърните биват назначавани още от България и получават работна виза веднага. ;)
Тези с работната виза не са ИМИГРАНТИ, а работници, затова се казва и работна виза ;)
Той има предвид имигранти и го подкрепям напълно.....
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от tonich »

Не говоря за супергастърбайтерите из най-затънтените провинции.
Имам предвид специалистите в дадена област, които нямат конкуренция в Канада. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от crusader »

ivandaman написа:Къде сте бре "Apple" and "Guinness" ?

Oще в заключената ви тема щях да ви отговоря да не се "притеснявате" за MUFC Защото е мъжко момче, а не мрънкало като вас.. но Гийка и тресна катинара..

Къде сте вие сега? Защо се покрихте? Както виждате младежа се справя дори по-добре от колкото самият той е очаквал..

Какво е вашето експертно мнение по въпроса??? "Частен Случай" или ще го обвините в "лъжа" ???
Нека да припомним на разгорещилите се:
MrGeek написа:
Никой не е длъжен да дава отчет на никого в този форум, най-малкото пък на .....
Последно промяна от crusader на Пон Сеп 17, 2012 11:46 pm, променено общо 1 път.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от crusader »

mufc, един директен въпрос. За мен бидейки от доста време в Канада и познавайки доста добре манталитета на работодаделите и пазара на труда в Монреал ми звучи доста нереално, човек дошъл преди 1-2 месеца (когато вероятно си започнал работа) без никакъв канадски опит (не знам дали говориш някакъв френски , но кебекарски едва ли разбираш ) без никаква реална практическа представа за пазара на труда и специфичните начини на търсене на работа на местния пазар, да може да започне работа като супервайзор.
Желащи за началници (макар и дребни ) от местното население както и дългогодишни имигранти с висока квалификация и години канадски опит има много повече от наличните места.

Та така. Не казвам че това което описваш е невярно но е силно невероятно. Освен ако някой не ти е дал много силно рамо да те уреди.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от apple »

Аз не искам да гадая къде "супервайзърства" нашия човек, но искам да споделя, че в кварталната бургерница също има супервайзъри ама те пражат кюфтета и фрайс наравно с останалия персонал... Така, че много зависи къде си супервайзър в областта на ресторантьорството примерно. И давам пример, а не сега да ревнете насреща ми, че се заяждам. Казвам каквото виждам и знам от познати на тази позиция там. Тъй че зад гръмкото супервайзър не винаги се крие нещо толкова приятно, нито пък добре платено... Та такива ми канадски работи... ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pumpy »

Бо-е колко мъка има по този свят, Бо-е.....
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от apple »

pumpy написа:Бо-е колко мъка има по този свят, Бо-е.....
Първият се обади... Кой е следващият?
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Rall »

Аве к'во па ви дреме къде е суперваизер. Човека дойде, почна работа, и е доволен. Нормалното развитие на нещата. Гледа напред. Ама тва за некой индивиди дето по цял ден мрънкат по форумите, и кесат пред кметството да гледат дали се мандръсат гейовете е просто "невероятно" и гледат само назад - колко хубаво било преди...
Dead Eyes See No Future
Ena
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 2:55 pm
Местоположение: Montréal

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Ena »

Хейтъра ще намери за какво да се присмее и на Бил Гейтс.
Преди време един съфорумник нарече милиардера Ги Лалиберте "циркаджия".
Друг пък роди фразата: "Вие сте щастливи, защото всъщност нямате представа колко сте нещастни."

Така че е излишно да се опитвате да впечатлите подобни хора с чужди успехи. Те имат очи само за собствените си разочарования и неуспехи и са напълно отдадени на разяждащите ги завист и злоба към околните заради личните си провали.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от myhata II »

Аз само ще попитам Муфц,как го "взеха" и го назначиха,като последните 2 години е киснал в България,стажа му в Канада е нулев ,а тук най важното условие е "канадски опит " ,освен с връзки или препоръки,не виждам кой ще го вземе,ама той излиза с номера че бил много "оправен" и "кадърен"-приказки от миналото на нашия майстор който ни правеше мазилката на вилата преди 15 години :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Bistra »

myhata II написа:ама той излиза с номера че бил много "оправен" и "кадърен"
Някои се уреждат и на бюро...Не всички "оправността" ги довежда до складче, сецване в кръста и шомажче. :P
P.S.Забравих да добавя и рехабилитационното (само)масажче, което ни свестява от шока, че сме работили :D
......
Браво на mufc!Само така! :y: :rock: :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от mufc »

Сега не разбрах...
трябва да опиша точно как съм почнал работата стъпка по стъпка ли?

Аз съм в категорията "частен случай", така че това което е проработило при мен , едва ли ще проработи при друг.
Нямам никакво намерение да се изтъквам пред анонимни непрокопсаници.

Важното е че съм доволен и нещата ми се развиват повече от добре.

Благодаря за поздравите :y:
Manchester United Football Club
Публикувай отговор