ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от kapitan »

Здравейте!
Искам да попитам дали има някакъв начин българските шофьорски книжки да се признават в Квебек?
Знам,че от преди 2 г. направиха промени в изискванията за взимане на местна книжка,но трябва ли задължително да се запиша на цялостен шофьорски курс в шофьорска школа или не?
Има ли някакъв начин да се направи някаква врътка и да си спестя шофьорският курс? Да се явя само на теорията и после на практиката или искат минат курс?
Кого можете да препоръчате като инструктор? Знам за един Марио. Той дава ли цялостни курсове?
Някакви координати за връзка с него?
Благодаря!
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от UnHoly »

Здравей!
На първия ти въпрос отговора се намира тук:
http://www.saaq.gouv.qc.ca/en/driver_li ... _other.php"
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от AnnaR »

Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от Independent »

Марио е много добър, много народ са супер доволни от него. Знам, че има школа, предполагам предлага пълни курсове, а не само теория.
Редовно пуска обяви във форума, потърси в подфорумите с обявите.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от mwanza »

Independent написа:Марио е много добър, много народ са супер доволни от него. Знам, че има школа, предполагам предлага пълни курсове, а не само теория.
Редовно пуска обяви във форума, потърси в подфорумите с обявите.
Школата на Марио е супер. Аз там карам курсовете. При другия иснтруктор съм. Той се казва Иван. Много добре си разбира работата. Просто трябва да го слушаш какво ти казва и ще си ок. Школата на Марио е много добър избор.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от Pointzero »

тези пък кога смениха системата???
Аз, доколкото си спомням (последния приятел занимавал се с тези проблеми от преди 1 год) не са му искали да изкара КУРС!
Само листовки и on-road.
Сигурно ли е, че сега изискват и 'курсове' (при условие, че имаш книжка от БГ)?

Иначе за Марио - чувал съм само добри отзиви, макар, че не съм ползвал услугите му.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от tini »

Телефона на Марио е :514-585-6109.Аз също го препоръчвам!
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от UnHoly »

Pointzero написа:тези пък кога смениха системата???...
Сигурно ли е, че сега изискват и 'курсове' (при условие, че имаш книжка от БГ)?
След изтичане на определено време от влизането в страната (6 месеца) чуждестранната шофьорска книжка престава да бъде валидна и се налага да се кара наново теоретичната подготовка (КУРС) и чак след това се минават теоретичният изпит (т.нар. листовки) и практическият изпит. Зор... :sweat:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от mwanza »

Курса се кара ако имаш стаж като шофьор по-малко от 12 месеца. Ако имаш повече тогава само листовки и драйвинг тест.
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от ibogdanov »

Рових и форума и не намерих тема за професионалните книжки.
Интересно ми е кава е процедурата за такава и какви са различните класове ? Има ли смисъл да се разчита на професионална от БГ или директно на място да се изкарва нова?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от miteto »

ibogdanov написа:Рових и форума и не намерих тема за професионалните книжки.
Интересно ми е кава е процедурата за такава и какви са различните класове ? Има ли смисъл да се разчита на професионална от БГ или директно на място да се изкарва нова?
Професионална книжка от БГ не важи в Канада. Тя и любителската не важи, пак трябва да се явиш на кормуване. Та първо трябва да изкараш любителска и след това вече професионална - рови повече, имам бегли спомени че има такива теми, но бяха доста отдавна, преди години. Какви са класовете можеш да видиш на сайта на транспортното министерство на провинцията към която си се насочил - всяка провинция са с различни имена.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от kapitan »

UnHoly написа:Здравей!
На първия ти въпрос отговора се намира тук:
http://www.saaq.gouv.qc.ca/en/driver_li ... _other.php"
Да,така е! Информирах се. Обадих се и в SAAQ. Значи,ако имате българска валидна шофьорска книжка,издадена от над 1 г.,може да я "приравните",което позволява да не минавате задължително цялостен шофьорски курс,а само да се явите на теоритичен и след това практически изпит,когато сте готови. Българската книжка е валидна само 6 месеца в Квебек,веднага след пристигането.После обаче задължително трябва да се минат двата изпита за да се вземе квебекска книжка. Спестява се време и пари с тази процедура за "приравняване" на българската книжка. Сами можете да се подготвите за теорията.Учебниците могат да се купят във всяка книжарница и струват около 40-50 долара.После,ако имате нужда може да вземете някой и друг практичен курс с инструктор докато свикнете да карате в Монреал,ако ли не ,когато вземете теорията,веднага може да се явите на практиката.Плащате си съответните такси към SAAQ и така ще имате местна шофьорска книжка. Ще спестите доста време и пари,имайки в предвид,че един цял курс струва около 800 долара.
На този линк се вижда какво е необходимо за да Ви се "приравни" българската книжка. Ако сте подготвени можете и в същият ден да се явите на теорията,когато занесете всички документи. В най-лошия случай ще си платите само практичното кормуване с инструктор,което по мои изчисления,примерно както е при всички шофьорски курсове,ще Ви излезе някъде към 400-450 долара. Това си зависи от цените на инструктора и колко ще имате нужда да кормувате докато се подготвите за практиката. Така или иначе ще спестите доста време,защото при задължителния цялостен шофьорски курс за нови шофьори,трябва да мине 1 г. докато ще можете да си изкарате местна книжка,а така за няколко месеца. Ще спестите поне 300-400 долара от курса.
Надявам се да Ви е полезна тази информация!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от Kan_Tangra »

За шофьори със стаж 1-2 учебни часа при инструктор ще са достатъчни. Аз лично минах от 1я път без да съм карал часове при инструктор. (разбира се, не винаги се получава)

Учебници за теорията няма смисъл да купувате на хартия и да давате пари. Има си безплатни електронни варианти. Даже и на уебсайта на СААК май има.
Има и тестове, които също са много удобни за учене.
Сега не се сещам, дали бяха само на диск, или има и онлайн.
Потърсете.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от demococcus »

Kan_Tangra написа:Учебници за теорията няма смисъл да купувате на хартия и да давате пари. Има си безплатни електронни варианти. Даже и на уебсайта на СААК май има. Има и тестове, които също са много удобни за учене. Сега не се сещам, дали бяха само на диск, или има и онлайн.
Потърсете.
Чудех се дали за теоретичния изпит ще е достатъчно ако превъртя онлайн листовките? Имам и един диск с упражнения от 2006-та също така.
Какво ще ме посъвеставе - дали трябва да търся някакви дурги материали? Една позната наскоро го е карала и обясняваше че са й дали достъп до онлайн помагалата на някакво училище и така нататаък...

Предполагам че отнякъде може да се купи правилника за движене по пътищата - ама дали не е някакъв прекалено голям и пордробен и...

Ще се радвам да споделите вие как сте се подготвили. Щото.. не ми се учи повече, отколкото се налага :)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: ШОФЬОРСКА КНИЖКА В КВЕБЕК

Мнение от UnHoly »

demococcus написа: Чудех се дали за теоретичния изпит ще е достатъчно ако превъртя онлайн листовките? Имам и един диск с упражнения от 2006-та също така.
Нямам идея какво представляват въпросните онлайн-листовки, на мен упражненията от CD-то ми свършиха добра работа. Направих ги педантично три пъти и се явих спокойно на изпит, предполагам и за тебе ще сработи. Дерзай :y:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Публикувай отговор