Изпит за Revenu Quebec

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Gisdava
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 9:24 am

Изпит за Revenu Quebec

Мнение от Gisdava »

Някой ходил ли е на изпит за работа в Revenu Quebec, да сподели какво точно представлява ?:worried:
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: Изпит за Revenu Quebec

Мнение от maria29 »

Зависи за какъв пост се явяваш. Обикновенно са няколко изпитите за един ден. Откакто стана агенция не зная дали са променили нещо.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

Re: Изпит за Revenu Quebec

Мнение от poly6620 »

примерни тестове от къде си набавихте за да се подготвите за изпитите?
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Изпит за Revenu Quebec

Мнение от niki477 »

maria29 написа:Зависи за какъв пост се явяваш. Обикновенно са няколко изпитите за един ден. Откакто стана агенция не зная дали са променили нещо.
Не, не са се променили нещата. Според позицията, за която кандидатстваш варира и броя на изпитите, които ще положиш. Може да стигнат до три, като всички изпити минават в един и същи ден. Ако издържиш и трите изпита успешно идва евентуално интервщто за дадения пост. Успех!
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Изпит за Revenu Quebec

Мнение от edin_potrebitel »

Примерни тестове няма. При мен интервюто дойде почти 2 години след изпита, така че въоръжете се с търпение.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Изпит за Revenu Quebec

Мнение от Ascao »

Разбира се че има примери и при това съответстват доста точно на това което се пада на изпита. Първия линк е със общите условия за изпитите, а втория е със примерни тестове. Обикновенно като ви викат на изпит в писмото се посочва кои изпити ще държите и тогава може да погледнете в сайта какви ще са въпросите.

http://www.carrieres.gouv.qc.ca/obtenir ... index.html

http://www.carrieres.gouv.qc.ca/obtenir ... index.html
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Изпит за Revenu Quebec

Мнение от kapitan »

edin_potrebitel написа:Примерни тестове няма. При мен интервюто дойде почти 2 години след изпита, така че въоръжете се с търпение.
И аз чакам отговор да ме извикат на интервю след взет изпит за работа към местното правителство на Квебек.
Как така си чакал почти 2 г. за интервю? Знам,че викат до няколко месеца,най-много до 1 г.При мене минаха 3 месеца,но имам приятели,които са чакали 3-6 месеца.Пък и то няма гаранции,че ще те викнат на интервю де,зависи си,ако имат отворени работни места.
Е,надявам се,че ще ми излезе късмета в скоро време!
Дали подновяват изчаквателният списък след като изтече 1 г.?
Да,има примерни въпроси и може да се подготвите за изпита.Вижте в сайта на провинциялното правитеслтво.Някъде тук беше посочен линка.Аз съм се явявал от няколко години на 3 изпита и 3-я го взех,за който не намерих време да се подготвя и стана. Не ми пукаше и отидох спокоен на изпита и стана моята работа.
Успех в начинанието!
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Изпит за Revenu Quebec

Мнение от edin_potrebitel »

Аз говоря само за RQ, не съм се явявал на друго място, т.нар примерни тестове едва ли покриват и 5 % от това, което се пада на изпита. Дават само най-обща идея, но като цяло изпита не е труден и не изисква специална подготовка. Аз също знаех, че кандудатурата се пази в банката до 1 година, но те ми се обадиха след две години, когато им отказах, и отново след 3 години, така че това 1 година вероятно е правилото, но то, естествено, си има своите изключения.
Публикувай отговор