Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Мнение от Independent »

Аз пък мине се мине, звъня на 811 (не без причина). Ми какво да кажа, френската линия може да ти пее на ушенце до утре сутринта. На английската ми отговарят на третото позвъняване. Не че се оплаквам
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
edinotvsichki
Мнения: 157
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 10:52 pm

Re: Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Мнение от edinotvsichki »

Independent написа:Аз пък мине се мине, звъня на 811 (не без причина). ...
Хм, за 11 год тука не знаех какво е това "811" . Сега след този пост го гугълнах и разбрах :$
Мерси на independant. :y:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Мнение от survivor »

edinotvsichki написа:
IRA написа: Защото, хайде ние сме имигранти, трябва да ги говорим и двата, ама местните англофони, нали и те плащат данъци? И като няма сървиз на английски те може да кажат, че не са разбрали и затова са пропуснали да декларират някой и друг милион.
8)
Не за да се заяждам, а за да поставя нещата в перспектива. И в България има етнически малцинства - и турско, и циганско, и други, ама това не означава че държавната администрация е длъжна да ги обслужва на майчиния им език, нали? ;)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Мнение от Omega3 »

Работя в дьржавната администрация вече от 2 години. Изискванията за продуктнивност са големи, напрагнато е, и има евалуиране на продуктивноста на всеки три месеца. Доста често има пик периоди и е много трудно да се отговори задоволително на молбите които получаваме. Повечето от колегите ми говорят френски и англииски много добре и цялата ни кореспондеция я имаме и на двата езика.

Преди тази работа сьм работил в Канада в две големи корпорации. В никоя от двете не са ме иуркали така.

Тези които говорят,че не се работи в дьржавната администрация в Кебек се льжат много. От друга страма пьк, ако се наемат хора за да се отговори на нуждите на населението, тогава пьк скачат всякакви журналисти от всякьде да критикуват.

Тези които се готвят да минат всичките му изпити за да вземат дьржавна работа с идеята, че ще им е лека работата, сьветвам ги да не си губят времето.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Мнение от miteto »

survivor написа:
edinotvsichki написа:
IRA написа: Защото, хайде ние сме имигранти, трябва да ги говорим и двата, ама местните англофони, нали и те плащат данъци? И като няма сървиз на английски те може да кажат, че не са разбрали и затова са пропуснали да декларират някой и друг милион.
8)
Не за да се заяждам, а за да поставя нещата в перспектива. И в България има етнически малцинства - и турско, и циганско, и други, ама това не означава че държавната администрация е длъжна да ги обслужва на майчиния им език, нали? ;)
Англофоните не са "малцинство" в Канада и английският е официален език. По твоята логика, в Кърджали не трябва да обслужват на български, понеже там българите са малцинство, а мнозинството се имат за турци.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
edinotvsichki написа:Оказва се - не!
Е, bilingual ли е шибана*та държвана администрация в Квебек?
И това си има хватка. Винаги се обаждам аз от името на жена ми, избирам френски, свързвам се за 4-5 минути с агент и много мило го пробутвам на съпругата с уговорката, че тя не говори френски. Агента, горкия няма избор и се поти следващите 5-10 минути да я обслужи на английски и готово. Иначе чакането на английската линия наистина е безумие....
Сигурно трябва да си някакъв факир, да не ти затварят.
Аз съм имал случаи, звъня, избирам английски, ... ЧакаМ доста време ... накрая вдига някакъв и започва да ми дърдори на френски. Аз упорито си говоря на английски. На 5тата секунда, човека вика "аз не говоря английски, момент, ще ви прехвърля на колегата". След това следва ново чакане "на холд" и подозирам, че просто ме отряза и ме върза да чакам отново към общия пуул. След новото чакане случката отново се повтори (!!!???) Добре поне, че всяко чакане беше към 5-6 минути. Накрая ми станаха ясни, че никой не говори английски и реших да отложа за друг ден. (или май смених аз на френски, не помня). Защото имам смътния спомен, че на френски всичко стана като с магия. За секунди.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Bilingual ли е държавната администрация в Квебек

Мнение от IRA »

miteto написа:
survivor написа:
edinotvsichki написа:
IRA написа: Защото, хайде ние сме имигранти, трябва да ги говорим и двата, ама местните англофони, нали и те плащат данъци? И като няма сървиз на английски те може да кажат, че не са разбрали и затова са пропуснали да декларират някой и друг милион.
8)
Не за да се заяждам, а за да поставя нещата в перспектива. И в България има етнически малцинства - и турско, и циганско, и други, ама това не означава че държавната администрация е длъжна да ги обслужва на майчиния им език, нали? ;)
Англофоните не са "малцинство" в Канада и английският е официален език. По твоята логика, в Кърджали не трябва да обслужват на български, понеже там българите са малцинство, а мнозинството се имат за турци.
Объркали сте цитатите нещо. Това дето ми виси името над него не съм писала аз.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор