Български ТВ канали - анкета

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Ако има фирма предлагаща със сателит БГ и Руски канали бихте ли се абонирали?

Анкетата свършва на Сря Фев 29, 2012 5:24 pm

1. Да!!! Със сигурност!
3
6%
2. Да, но зависи каква е цената и колко канала се предлагат.
9
17%
3. Да, но зависи от първоначалната инвестиция и месечната такса.
6
11%
4. Не. Не гледам българска телевизия.
9
17%
5. Не. Ползвам интернет, за да гледам БГ телевизия.
19
36%
6. Не. Няма сателит с български канали тук.
2
4%
7. Не. Не гледам телевизия.
3
6%
8. Нямам идея...
2
4%
 
Общо гласове: 53
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Български ТВ канали - анкета

Мнение от balbi »

Ако имате възможност да гледате директно на телевизора си български канали като бТВ, Нова, бТВ Комеди, Диема, МСАТ и тн всички БГ телевизии... бихте ли се абонирали?
Аз се оглеждах за сателит с качени нашенски програми, но не можах да намеря нищо подобно... :$
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

Аз гласувах, че тегля от интернет, но не е най-точния отговор.
Защото не гледам "програми", а само сериали.
Тия сериали дори да ми ги пускаха по кабела безплатно и без реклами, пак щях да ги тегля от нета.
Най-малкото защото телевизията не мога да я паузирам :-)

Що се отнася до програми - не се сещам каква българска програма бих гледал.
Ти какви се сещаш ?

Имам 2-3 броя изтеглени... къде карбовски, къде друг, или заради конкретния събеседник или заради конкретната тема.
Ама така да гледам програми редовно ?!? Твьрдо нйе !

:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от roumensp »

optics написа:Най-малкото защото телевизията не мога да я паузирам :-)
Ако си с PVR можеш да паузираш (и връщаш назад) live TV.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

Значи познай от 3 опита дали съм с PVR ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от balbi »

Аз питам не за друго ами изкопах една ТВ, която май ще качва на сателит нашенските програми. Ама не знам дали ще ги задържат, ако си нямат клиенти. Аз лично в момента съм на ефирна ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

Ми лично на мене това ми прилича на - намерили пазарна ниша за която никой не се бил "сетил" ама то всъщност нямало пазар за тая ниша.

Ти не каза какви програми искаш да гледаш ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от Ninushevi »

Е хубаво, де, а вие каква телевизия толкова гледате, че не искате да гледате българска.В момента въпреки, че имам над 130 канала гледам основно българските+Дискавъри и Нешънъл джиографик и подобните. Дано има такива и при вас, че иначе може да откажа телевизията ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от IFF »

Ninushevi написа:Е хубаво, де, а вие каква телевизия толкова гледате, че не искате да гледате българска.В момента въпреки, че имам над 130 канала гледам основно българските+Дискавъри и Нешънъл джиографик и подобните. Дано има такива и при вас, че иначе може да откажа телевизията ;)
Не си вади изводи за бгемиграцията от този форум :rofl: Тия тук повечето са вишисти, намират пиенето на ракия, слушането на бгмузика и гледането на бгтелевизия за просташко.
Аз лично, с удоволствие бих гледал "Господари на ефира", "Славчо", "Комиците"....ама нямам време :envy:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от Rall »

що бре, аз тия "Господари на ефира", "Славчо", "Комиците" също ги гледам понякога но никога не бих платил да ги гледам, ами малко плосички са мамка му, един от 30 скеча ме разсмива яко, на останалите се подхилквам само...
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от Bistra »

Аз съм от вишистите. :lol:
Пия ракия. Не слушам българска музика, поради трайна липса на такава в момента.
Българска телевизия също не гледам, нито през Интернет, нито пък бих плащала за такава, поради много ниското и качество.Не намирам гледането и за просташко. Гледах я в България, поради липса на друга. Просто при наличието на толкова канадски и американски канали я смятам за неконкурентноспособна.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

Ninushevi написа:Е хубаво, де, а вие каква телевизия толкова гледате, че не искате да гледате българска.В момента въпреки, че имам над 130 канала гледам основно българските+Дискавъри и Нешънъл джиографик и подобните. Дано има такива и при вас, че иначе може да откажа телевизията ;)
Вие кога пристигате, впрочем ? И къде ?

Гледането на българска телевизия от новодошли, по мое мнение е вредно. Защо мисля така, може да напиша отделно ако ти е интересно.
Гледането на канадска телевизия е полезно, но в началото може да има и още по-важни неща, та да не ти остава време за нея.

Питаш - какво толкова гледаме. За себе си мога да кажа че не е "чак толкова". Никога не съм бил абониран за телевизия. Ловил съм или с антена или (в повечето случаи) това което пускат безплатно по кабела. От него, най-често гледам новини (CTV или CBC в зависимост от провайдера (но никога не съм случвал да има и двете, предполагам някакви игри подобни на пепси кола/кока кола)). Филми - никога не гледам по тия канали, защото нямам нерви да чакам рекламите. Гледам чат-пат предавания за ремонти на къщи.

Може да звучи като изтъркана плоча, но не е вредно да повторя, че хората на които предстои преселване в Канада, трябва тотално (временно разбира се) да си избият от главата всякакви мисли свързани с удоволствия, включвайки (но не изчерпвайки целия списък) неща като - къде се карат ски, къде се ходи на плаж, къде и как на къмпинг, къде и как на риба, какви цигари и алкохоли има и колко струват, какви телевизии/кина/опери/театри/концерти, дали имало или нямало такова или онакова ядене.

Тия неща идват с времето. Ако мислиш за тях преди заминаването и/или непосредствено след пристигането е все едно да се разсейваш от важните неща, които са следните - преди заминаването - учене на език, след пристигането - намиране на работа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от anibani »

Висшите ги имам в повече, отколкото ми трябват.
Не пия ракия, ама аз и друг алкохол не пия. Слушам българска музика, защото ми допада.
Българска телевизия гледам и си плащам за това. Да качеството е ниско, но има сериали, които ги следя с удоволствие. За мен "Столичани е повече" е страхотен и пресъздава 1:1 ситуацията в момента в БГ.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от pumpy »

IFF написа:
Ninushevi написа:Е хубаво, де, а вие каква телевизия толкова гледате, че не искате да гледате българска.В момента въпреки, че имам над 130 канала гледам основно българските+Дискавъри и Нешънъл джиографик и подобните. Дано има такива и при вас, че иначе може да откажа телевизията ;)
Не си вади изводи за бгемиграцията от този форум :rofl: Тия тук повечето са вишисти, намират пиенето на ракия, слушането на бгмузика и гледането на бгтелевизия за просташко.
Аз лично, с удоволствие бих гледал "Господари на ефира", "Славчо", "Комиците"....ама нямам време :envy:
Майна, аз не пия ракия, защото не ми е вкусна, но водка и ром не отказвам в добро съотношение с останалите части на коктейла.
Българска музика слушам, но за съжаление тази от моето време в БГ, тоест вече е остаряла малко, но на мен си ми харесва.
Българска телевизия почти не гледам, но аз изобщо телевизия не гледам, та реално българската, даже и малко ми е единствената - плащам си за което през Нетера и не мисля, че бих инвестирал и в сателит - няма смисъл.
И дано човек не си прави изводи за българската емиграция по тебе, че жална му майка :lol:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от IFF »

pumpy написа:
IFF написа: И дано човек не си прави изводи за българската емиграция по тебе, че жална му майка :lol:
Весела Ханука Пъмпи! И аз не си правя изводи за евреите по тебе.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от denzel »

IFF написа:
pumpy написа:
IFF написа: И дано човек не си прави изводи за българската емиграция по тебе, че жална му майка :lol:
Весела Ханука Пъмпи! И аз не си правя изводи за евреите по тебе.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Dum spiro spero!
Публикувай отговор