Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
k_petrov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 3:21 am

Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от k_petrov »

Здравейте,
интересуват ме мнения за тази професия,
училища,цени на обучението и заплатите
Мерси предварително :)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от emili_vn »

DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от пухинка »

http://www.formationcftr.com/spip.php?rubrique6

ИМА изпит по френски или английски език
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от Dikkas »

Здравей,
Аз също съм се насочил към тази професия като първа ако/когато отида в Квебек
Това което знам е, че не се различава много от тази в САЩ (изпит и.т.)
Накратко:
1. Изкарваш кат Б
2. Медицински - очи диоптри, цветоусещане, кръвно, тест за алкохол и наркотици
3. Записваш се в школа - цял курс около 2-3-4000 $ / ако си карал може и на час х 200-300 $
4. Изпит:
- листовки - http://www.cristcdl.com/otc/" решаш General knowledge + air brakes ; за опасни товари и автовлак ако искаш
- pretrip inspection - обикаляш камиона, записваш всичко в дневник пред изпитващия. трябва да познаваш частите на камиона на френски/английски
- кормуване - в града и на пътен възел
5. Получаваш професионална книжка
После трябва да почнеш като втори шофьор, т.е някои да се съгласи да пътуваш с него и да те учи.

Заплащането е от около 0.30$ до 0.45$ (след няколко години) + бонуси и т.н. /за сам шофьор/ х около 10 000 мили -16 000 км / месец = 3500 $ месечно и нагоре
НО в Канада сигурно е трудно - има доста планини, -30'С, сняг, пътищата са хлъзгави , трябва да се слагат вериги, не е като е Тексас или Аризона

Виж и това http://www.cthrc.com/en/content/teaching-resources"
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от ablood »

И не забравяй да се консултира6 с жена си. Може да не е съгласна да кисне сама у дома по4ти всяка ве4ер, докато ти върти6 геврека и кисме6 по ТИРаджийските барове.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
k_petrov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 3:21 am

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от k_petrov »

а дали има търсене на шофьори,защото съм чувал огромна разлика между статистиките и реалноста и дали има вътрешни курсове на по кратки дистанций

Мерси :)
Последно промяна от k_petrov на Пон Дек 05, 2011 11:18 am, променено общо 3 пъти.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от пухинка »

ablood написа:И не забравяй да се консултира6 с жена си. Може да не е съгласна да кисне сама у дома по4ти всяка ве4ер, докато ти върти6 геврека и кисме6 по ТИРаджийските барове.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от pumpy »

ablood написа:И не забравяй да се консултира6 с жена си. Може да не е съгласна да кисне сама у дома по4ти всяка ве4ер, докато ти върти6 геврека и кисме6 по ТИРаджийските барове.
Аз по този повед бих разказал една случка: Преди много години в София, познавах една кифла, която живееше с един международен шофьор - момчето си неше вкъщи няколко дни в месеца. Та въпросната кифла, не само, че му живееше в жилището, харчеше му парите, изчука цяла София в леглото му, а ми и мрънкаше когато той си беше вкъщи, защото й цапал и разбърквал реда вкъщата.

Та да се върнем на коментара на Блъди: може би жена му само това и чака, той да кисне по ТИРаджийските барове.....
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от Dikkas »

пишеш в Гугъл: ontario trucking assosiations; saskachuan, alberta, quebec и т.н.

търсиш фирмите които членуват и почваш да ги гледаш една по една. От 10 , 9 търсят шофьори

на пример:
http://www.sasktrucking.com/index.php?section=links"

а и съфоромеца JoroF е карал в Онтарио.

Ти карал си някога? Ако да ок. знаеш какво е.
Ако не , сега като завали сняг се качи на автобуса в 6 часа от София за Бургас, и на първия възможен от Бургас за София, седни най-отпред, пропътувай 9 -10 часа и 800 км и тогава..??
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
ACER
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 12:43 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от ACER »

да шофьори се търсят много,но започна да не се плаща добре за локал (в града и околностите)дават между 17-20$/ч ....но за сметка на това се правят доста часове и в краина сметка се изкарват нелоши пари.за дългите курсове се плаща на миля около 0.40 цента и се кара здраво и практически не се прибираш в къщи.......преценяваи сам.ако си семеен е кофти.....и питаи жената....не се майтапа въобще....успех.
ПС за повече инфо на лични
hienata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 05, 2011 7:12 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от hienata »

ACER написа:да шофьори се търсят много,но започна да не се плаща добре за локал (в града и околностите)дават между 17-20$/ч ....но за сметка на това се правят доста часове и в краина сметка се изкарват нелоши пари.за дългите курсове се плаща на миля около 0.40 цента и се кара здраво и практически не се прибираш в къщи.......преценяваи сам.ако си семеен е кофти.....и питаи жената....не се майтапа въобще....успех.
ПС за повече инфо на лични
Радвам се че има хора като АСЕR които дават повече ясота по дадени теми и помагат в случая, а не да.......... ;)
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от JoroF »

Виждам че се споменава моя ник.Да аз карах камион в Онтарио през 2007 за около година ,имах кофти кьсмет да започна точно когато нещата започнаха да трьгват надоло.Това е работа в която има голямо текучество ,опасна ,нервна ,и когато караш си почиваш ,друго са разправиите с склададжии,брокери ,полиция ,митници.шофьори наистина се тьрсят ,особено ако се навият за по малко пари.Книжката от бгто никои не ебава ,трябва тук намясто да се изкара ,и тук има различни начини,ако си карал и си в час ,само малко практика и си на изпит . Другото е училище ,и как си требе ,м9оже да не си карал вьобще подготвяш се ,взимаш книжка и продьлжаваш да се учиш на пьтя ,аз така се учих в движение .всеки си избира сам .
Сега всеки пита за парите ,аз не сьм карал локал или градско или в Канада само.Само на дьлги дистанции Торонто-Далас-Ларедо,Торонто-Сиатьл и малко по на юг,а два пьти Торонто-Ларедо-Сиатьл-Ванкувар-Торонто,14 дена на пьтя.
всичко зависи от копмпанията и как се намери работа ,при голяма компания има постояна и по регулирана работа ,ама плащат по малко.аз с партниор сме карали за 0.45 цента на миля ,ама да не мислите че по километрите на камиона се плаща неееееееееееееееееее,има програма по която се изчислява маршута ,ама обьркал си се или е трябвало да заобикаляш или ти сиси направил кофти маршута ,никои не го ебе .
По горе беше казано че се правят повече часове ,така е .Шофьорите изкарват относително повече защото работят ,много повече ,ако се кара по правилата ,много няма да се изкара и се почва с "гимнастиките" с лог бука ,демек откровено надписване в часовете в Сащ -11 часа,в Канада 13 часа ,ако е тим няма проблеми,ама за сам шофьор става по добьр в сметките от випускник златен медалис на математическа гимназия.
За мен не правиш ли по 900-1100км за 11 часа ,фаида нема ,по добре в манифактурата
и сега как ограничина скороста на камионите на 105км/ч /62мили/ч/ не знам кка ще стане
За мен това не е начин да се подобри безопасноста на пьтя ,ама никои не ме пита ,и това от Кебека тьгна .
И стакьв камион като отидеш в Тексас кьде ограничението е 75мили /ч 120км/ч и сите те пцуват кьде се влачиш ,наум де щото са културни.
А за жената не знам ,аз такива проблеми нямах.
THE LAST LINE OF DEFENSE
hienata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 05, 2011 7:12 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от hienata »

JoroF написа:Виждам че се споменава моя ник.Да аз карах камион в Онтарио през 2007 за около година ,имах кофти кьсмет да започна точно когато нещата започнаха да трьгват надоло.Това е работа в която има голямо текучество ,опасна ,нервна ,и когато караш си почиваш ,друго са разправиите с склададжии,брокери ,полиция ,митници.шофьори наистина се тьрсят ,особено ако се навият за по малко пари.Книжката от бгто никои не ебава ,трябва тук намясто да се изкара ,и тук има различни начини,ако си карал и си в час ,само малко практика и си на изпит . Другото е училище ,и как си требе ,м9оже да не си карал вьобще подготвяш се ,взимаш книжка и продьлжаваш да се учиш на пьтя ,аз така се учих в движение .всеки си избира сам .
Сега всеки пита за парите ,аз не сьм карал локал или градско или в Канада само.Само на дьлги дистанции Торонто-Далас-Ларедо,Торонто-Сиатьл и малко по на юг,а два пьти Торонто-Ларедо-Сиатьл-Ванкувар-Торонто,14 дена на пьтя.
всичко зависи от копмпанията и как се намери работа ,при голяма компания има постояна и по регулирана работа ,ама плащат по малко.аз с партниор сме карали за 0.45 цента на миля ,ама да не мислите че по километрите на камиона се плаща неееееееееееееееееее,има програма по която се изчислява маршута ,ама обьркал си се или е трябвало да заобикаляш или ти сиси направил кофти маршута ,никои не го ебе .
По горе беше казано че се правят повече часове ,така е .Шофьорите изкарват относително повече защото работят ,много повече ,ако се кара по правилата ,много няма да се изкара и се почва с "гимнастиките" с лог бука ,демек откровено надписване в часовете в Сащ -11 часа,в Канада 13 часа ,ако е тим няма проблеми,ама за сам шофьор става по добьр в сметките от випускник златен медалис на математическа гимназия.
За мен не правиш ли по 900-1100км за 11 часа ,фаида нема ,по добре в манифактурата
и сега как ограничина скороста на камионите на 105км/ч /62мили/ч/ не знам кка ще стане
За мен това не е начин да се подобри безопасноста на пьтя ,ама никои не ме пита ,и това от Кебека тьгна .
И стакьв камион като отидеш в Тексас кьде ограничението е 75мили /ч 120км/ч и сите те пцуват кьде се влачиш ,наум де щото са културни.
А за жената не знам ,аз такива проблеми нямах.
Евала :y: кефят ме откровенните хора :handshake:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от JoroF »

Сега искам да напиша за една страна на камионджилака която шофьорите никак не обичат ,че и да говорят за нея не обичат ,ама го има и този момент и е добре тези които се захващат да знаят и това
КАК СЕ ГУБЯТ ПАРИ НА ПЬТЯ

Мислите си че всичко е само плюс ,немааа.
имам предвид всевьзможните глоби ,за превишена скорост,за неправилно водене на документите ,за неправилно разпределение на товара ,/натоварването на осите /,навлизане в улици неразрешени за камиони.
Итука искам да дам един пример за това как правилата застават срещу законите на бизнеса и как на шофьора му е все в гьз ,тои отнася всичко.Та случката в която участвах за щастие без последици за мен
Товариме декоративни дрьвчета от Чилиуок /Британска колумбия ,имаше една сьфорумничка от там/ от една ферма .42000 паунда маи беше ,задзидаха ни до вратите ,шефа не искаше да товари последните две палета ама дебелогьзата собственичка се обади на брокера и или трябваше да приеме палетата или целия камион се разтоварваше и знаеш кога ще видиш товар от тоя брокер .Отиваме ние на кантар ,мериме се дьрпаме тандема /колелата де/назад докраи и разпределяме товара и всичко е ок.Караме си кротко по планините и на излизане от БС има кантар за проверка ,как минахме на кантара ни светна червения светофар "паркираи и си вземи документите ",ясно ,че ни муфтат.Излиза ин спектор от Мин.на транспорта опьва ролетката между осите /то и на око се вижда /разроянието ни е 53фита ,а по закон е 41 в Канада .А врьщаи тандема на 41 фита , апрез кантара и претоварване от 4000 паунда на задните оси,затвори си очите за това вьпреки че е незаконо.Чете ни една лекция по правилата и глоба 150$ ,просто така ,а как се изкарват 150 кинта а що часове каране са.И ни пусна .
реално тои ни вкара в друг голям проблем касаещ безопасноста ,неправилно разпределение на товата нарушава стабилноста на камиона и олеква предния мост,касаещ управлението.Моя шеф много им се ядоса и изреди всичките им роднини от женски пол/тои руснак/ и доиде интересното .Спускаме се по наклон ,ама си наклон.и скороста започна да се увеличава 105-110-115-120-125 -стрелката ислезе извьн скалата /как викат обьрнахме километража /,по моя преценка 130-140 км/ч.
На около 100-200м имаше крьстовище и червен светофар .В момента в които казах на моя бос че трябва да спре ,тои ме попита защо и тогава разбрах че тои е изпуснал контрол и не вижда светофара .И се започна едно спиране ,претоварени като цяло ,неразпределен товар,висока скорост ,всичките 8 спирачки веднага започнаха да димят и с скорост 90-100км/ч с запалени светлини и рева на тромбите минахме на червен сигнал през крьстовището .
Бяхме кьсметли имаше само една кола на крьстовището.....полицеиска ,добре че не потеглиха иначе даваха фира .
успяхме да спрем на една .....бензиностанция ,с димящи като кумините на Марица -изток спирачки .ако искаите верваите ,барабаните бяха тьмно червени.Ченгетата искаха да викат пожарна ама се размина ,викат ни "Аиде паидос и да ви нема "Та си вьрнахме на колелата кьде си беха и така до торонто
И това е част от Шофьорската работа дето требе да се приеме
А стига ви толко че аз сьм утре у 6 на работа
THE LAST LINE OF DEFENSE
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от NaviD »

Тази тема ако я закачите като важна няма да сбъркате. Рядко някой споделя минусите, всеки гледа брутното заплащане...де да имаше повече такивя мнения...
Публикувай отговор