Алармена система за жилище

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Алармена система за жилище

Мнение от delisted_2 »

Местя се в ново жилище в Монреал и ми препоръчаха да инсталирам аларма защото доста обири се случвали в района. Моля, споделете какви алармени системи ползвате, кои доставчици на такива услуги, цени и други по-важни подробности. Ако някой е сравнявал оферти в последно време, информцията ще бъде полезна за всички които се интересуват. Благодаря предварително.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Алармена система за жилище

Мнение от Bistra »

Не виждам малко смисъл, ако не си собственик или имаш "кешов" бизнес ;) от какво толкова се страхуваш, че ще ти откраднат. Не ми е известно някой крадец, чак да краде гащи и чорапи, а ако ли -да, значи района ти е твърде лош за живеене.Замисли се по-добре да смениш района, вместо да се харчиш за аларма.
За избора на компания има значение в кой район живееш и дали компанията има изградена мрежа там.
Protectron и ADT са най-големите, но и най-скъпите.
Внимавай много с ADT! Имат навика да сключват договори за повече от една година.
Ако си наемател и решиш да се преместиш преди изтичане на договорния срок, започват ядовете. Един мой колега имаше голяма разправия с тях и беше дори стигнал до (не съм точно сигурна как се казва) службата, която се занимава със защита на потребителите.
Аз ползвам ето тези от доста дълго време и съм доволна.
http://www.alarmedoven.com/faq-2.html"
Алармата има връзка с полицията и денонощно наблюдение, както и поддържат постоянна цена ( без увеличение всяка година)
Само не зная дали работят в твоя квартал.
Преди къщата ми се подсигуряваше от Protectron, но те като усетиха, че се сменя собственика вдигнаха цената близо тройно.
Можеш да си направиш предварителнo проучване по Интернет.Уточни обаче с хазяина, дали ще е съгласен с инсталацията, защото някои собственици забраняват.Успех!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Алармена система за жилище

Мнение от Optimist Creed »

Bistra написа:Не виждам малко смисъл, ако не си собственик или имаш "кешов" бизнес ;) от какво толкова се страхуваш, че ще ти откраднат. Не ми е известно някой крадец, чак да краде гащи и чорапи, а ако ли -да, значи района ти е твърде лош за живеене.Замисли се по-добре да смениш района, вместо да се харчиш за аларма.
За избора на компания има значение в кой район живееш и дали компанията има изградена мрежа там.
Protectron и ADT са най-големите, но и най-скъпите.
Внимавай много с ADT! Имат навика да сключват договори за повече от една година.
Ако си наемател и решиш да се преместиш преди изтичане на договорния срок, започват ядовете. Един мой колега имаше голяма разправия с тях и беше дори стигнал до (не съм точно сигурна как се казва) службата, която се занимава със защита на потребителите.
Аз ползвам ето тези от доста дълго време и съм доволна.
http://www.alarmedoven.com/faq-2.html"
Алармата има връзка с полицията и денонощно наблюдение, както и поддържат постоянна цена ( без увеличение всяка година)
Само не зная дали работят в твоя квартал.
Преди къщата ми се подсигуряваше от Protectron, но те като усетиха, че се сменя собственика вдигнаха цената близо тройно.
Можеш да си направиш предварителнo проучване по Интернет.Уточни обаче с хазяина, дали ще е съгласен с инсталацията, защото някои собственици забраняват.Успех!
Май не идват полицаи при аларма/взлом ,а човек от ADT и то не много експресно ,че да не се окажат лице в лице с крадците. Поправете ме ако греша.
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Алармена система за жилище

Мнение от Bistra »

Не зная за АDT. В нашия случай си идват полицаи и даже се държат за патлаците. (случвало ни се е е) :D
Ако задействаш по погрешка алармата ти се обажда човек от компанията, на който трябва да си кажеш името и паролата. При случай, че той не може да осъществи връзка, подава сигнал на полицията и те идват.Не повече от 5-10 минути, вярвай ми! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Алармена система за жилище

Мнение от DIMELBE »

По закон всяка една фирма предоставяща алармени услуги свързани с полицията при получаване на сигнал първо се обажда в резиденцията за да провери реален ли е той (защото фалшиви колкото искаш и по закон ако имаш аларма и "викнеш" повече от 3 пъти полицията (по фалшива тревога)- започват да те глобяват...- само първите 3 пъти са free) и след това се изпраща полиция).
Ние сме с ADT от 2 години - изпробвано е веднъж как функционира, след като потвърдихме, че не сме в къщи и сигналът, който са получили трябва да е истински, полицаите дойдоха веднага - полицаи (не служители на ADT - не знам от къде сте го чули това, но е поредния слух). Бяхме наблизо и ние веднага отидохме до в къщи да видим какво става и да бяха с "патлаци" и провериха обстойно къщата.
Крадец в къщата нямаше, но е дълга историята да обяснявам, защо се активира алармата - важното е, че процедурата действа бързо и ефикасно.
Проблемът с ADT поне при нас е, че попаднахме на много измислен техен дистрибутор - Alarme Québec - много дървени представители и след третата година, ще ги сменя именно заради AQ и ще се пробваме с Protectron - защото те дават много добри условия, ако имаш система с техен конкурент и искаш да се прехвърлиш при тях....

Това е, което аз мога да споделя от опит.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Публикувай отговор