Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални критерии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Kpetrov »

VIF Cable:
Thomson DMC425: Free Rental (no purchase option)10

Shipping fees: $20 (or free on local pickup in Montreal)

Or, use your own modem (see List of compatible cable modems).

This is the list of compatible modems that can be used with our service:
Motorola SurfBoard (SB5100, SB5101, SB5120)
Scientific Atlanta Webstar (DPC2100, DPC2100R2)
Thomson RCA DCM425
Аз лично питах става ли с друг (непомня модела) и ме отрязаха, та взех от техните.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Chomsky »

Ninushevi написа:http://www.speedtest.net/result/1713684938.png

Така като гледам, няма особена разлика тук и там. Вероятно обаче има разни доставчици. Не че много разбирам, ама тая скорост е достатъчна да върша всичко.
Преглеждам темата, си видях това. Има една много голяма разлика и тя е скороста на качване. Тази в теста по-горе е много хубава. Аз се радвам тук на 0.9 мбс, а вие показвате над 4.0 :emo: :-). С такъв upload роднините ми дори ще ме виждат като си скайпваме :D
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от seeker »

Да, в България интернетът е бърз. А колкото до виждането през скайп, аз имам скорост на качване 0,7 Мбита и няма никакъв проблем.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от roumensp »

seeker написа:Да, в България интернетът е бърз.
Ами то и тука има бърз, ама Монреал май са най-зле от големите градове.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Ascao »

Chomsky написа:Хех, най-накрая след няколко модема мога да публикувам тази инфомрация за AEI, тестът е направен в 18:33 - т.е. натоварен период.
Цена 35$ крайна, няма договор.
Няма ограничение на свалянето на месец. Няма и цензура на Р2Р и ВПН.
Естествено рекетът на Бел винаги тежи като дамоклиев меч на всеки ДСЛ потребител (в частност мен)

Изображение

Ако този ъплоуд се задържи стабилно на 0.9Мбит, кой знае... може дори да пробвам HD Skyping....
Chomsky да те разочаровам за HD Skyping-a виж ми ъплоад-а, а до България често и нолмалното видео не бачка камо ли HD :(

Изображение
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от roumensp »

Гледам че Бел дават доста добър ъплоад. Това кабел ли е или DSL ? На мен даунлоада ми е почти 100, ама ъплоада е по-зле и от твоя (кабел).

Изображение

Не знам защо са такива скръндзи на ъплоад (освен за бизнес акаунти), страх ги е да не сийдваме торенти ли, що ли ... :lol:

А иначе 5 Mbps upload са ОК, например Нетфликс HD стрийм на 1080p изисква около 4.8 Mbps.

Проблемите със Скайп до БГ са "по трасето", така да се каже, а не заради ISP-тата ... понякога е много добре, друг път кофти. А ако става дума за Wi-Fi, много зависи от силата на сигнала, колкото повече стени между теб и рутера, толкова по-зле.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от seeker »

Здравейте,
roumensp написа:Ами то и тука има бърз, ама Монреал май са най-зле от големите градове.
Верно е, че на съответната цена всичко се постига. Все пак в България цените на добър интернет са доста по-ниски. Същото е и с мобилните разговори. При електроенергията пък е точно обратно :) Разбира се, всичко си има обяснението.

Аз смених няколко доставчика в Монреал и в моя случай нещата станаха поносими, дори добре, когато скоростта на сваляне надхвърли 7 Мбита/сек. На 5 беше дразнещо, защото страниците, особено тези от България, се отваряха бавно. Скайпът също имаше проблеми при видеообмен. След това пробвах един на 8 Мбита/сек. на сваляне и същите условия на качване като предишния (около 0,7) и нещата бяха доста по-добре. Сега съм на 10 Мбита и доскоро нямах оплаквания, но от няколко дена се замислям. Понякога бавно опреснява по-големи изображения. Проверих скоростите и само свалянето е намаляло с около 10 кбита/сек. Ако трудностите продължат ще сменям и тези доставчици.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Ascao »

roumensp написа:Гледам че Бел дават доста добър ъплоад. Това кабел ли е или DSL ? На мен даунлоада ми е почти 100, ама ъплоада е по-зле и от твоя (кабел).
Не е кабел или поне не в конвенционалния смисъл. На фиброоптика съм и една от причините е HD TV-то. Пък и съм се убедил, че с някои неща компромиси не бива да се правят... :)
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от roumensp »

seeker написа:Верно е, че на съответната цена всичко се постига. Все пак в България цените на добър интернет са доста по-ниски.
Тия 100 Mbps (500 GB лимит) ми струват $69/месец, защото съм с пакет и ползвам отстъпка, иначе е 85/месец. Не е особено много за Канада, вечеря за 2-ма в ресторант излиза толкова.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от seeker »

Е, сега нали няма да почнем да мерим заплатите в България и в Канада. (Тук е точка, защото въпросът е риторичен. Все пак темата е за интернетът.) Нали ние сме тук не защото много обичаме да ни наричат имигранти :rofl: Да ме прощават хората, които имат по-различни подбуди. Аз, до голяма степен, също съм от тях.

Иначе съм съгласен с теб, че съотношението цена и скорост са число много по-малко от единица в твоя случай:)
На мен, просто, такава скорост не ми е нужна, няма какво да я правя. Търся си нещо до 20 Мбита на сваляне и 2-3 Мбита на качване за цена около 30-40 $ с таксите. Чувам, че вече има по-добри предложения за Монреал. Някой ползва ли такъв интернет?
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Chomsky »

Ascao написа: Chomsky да те разочаровам за HD Skyping-a виж ми ъплоад-а, а до България често и нолмалното видео не бачка камо ли HD :(

Изображение
И аз имам постоянни проблеми с видеото. Искам да наблегна на три неща:

1. Ние малко грешно мерим скоростта, защото правим пинг към най-близкия сървър, а това е нереалистично. Трябва да правим пинг към тест сървър в Бргас например. ТОгава ще добием реална представа за специфичната скоротс на връзката.

2. Постоянно имам проблем с висеото на скайп ако използвам десктопите. На тях съм сложил хубави камери (mistaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaake, ако си гледал Scrubs ;-)), които дори и в обикновен режим имат много добър образ. Скайпването е nеприятна история. Отвреме на време скайп ми превключва автоматично на ХД режим , но това не трае дълго обикновено.

3. Никога нямам роблем със скайпването ако ползвам нетбука си, на който камерата е меко казано пиклива.

Явно upload-a е ок ама за малки пакети
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Chomsky »

Апропо Bloomberg публикуваха класация на 10-те топ държави в света по отношение на скорост на интернет.
Познайте коя е на 8мо място в света ! (да подскажа, Канада и САЩ изобщо ги няма в тази класация )

http://www.bloomberg.com/slideshow/2013 ... tml#slide4"
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от analgin »

Изображение
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Ninushevi »

Хммм, тоя спийдтест почва да ме съмнява нещо....Тея скорости вече ми се струват нереални...Тва кво би трябвало да значи..че докато си помислиш само и страницата вече се е отворила :))) Обзе ме някакъв скептицизъм. :?:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от roumensp »

Да бе, вярно, откъде го изкопа тоя бисер ? :D
Като гледам сайта на Аканак, най-доброто, което предлагат е 30 Mbps (2 Mbps ъплоад).

Вярно е, че наште Shaw предлагат 250 Mbps за $115, но такъв ъплоад никой не дава.

Освен ако теста не е правен от някоя фирма или университет, когато почти всички са си отишли. :D От нашата съм ъплоадвал 50 MB за няколко секунди, но това е бизнес акаунт все пак, и то в сферата на комуникациите.
Заключено