Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални критерии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Kan_Tangra »

A, не се оплаквам и не съм се набутвал.

Мога да остана още месец с тоя нет. Какви са тия промоции по коледа?

За 30те мбита, не ми пречат 11 те$ отгоре, но се чудя дали изобщо ще ги ползвам. На практика скоростта ще е същата. Дали за половин секунда, или за една четвърт ще ми зареждат сайтовете.
Тегленето, трафика е почти същия, и отново скоростта на теглене не вярвам да е съдбоносна.
Но може и да се бъркам, затова питам. А моя трафик до сега не съм си го мерил, и дори не знам къде доставчика я има тая опция. Нямам идея колко ползвам в момента.

Това за корумпираните техници също ще ми е любопитно да кажеш повече.
Нямам хич опит с кабелни телевизии тук. Изобщо не знам какви пакети има и какво се предлага. Телевизия отдавна не гледам. Но не пречи да започна по малко.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Darkblade »

Уловката на 15-те мегабита от Видеотрон е, че цената е за пакет с телевизия, иначе само интернет е 65 кинта плюс такси. Разликата от 1 долар спрямо 30те мегабита едва ли е оправдана. Сравнявайки другите кабеларки на острова с Видеотрон си е най-малко главоболие.

Аз съм с Тексави на Драй-лууп и преди Бел да си поиграят с линиите хващах 7.5 мегабита (стар профил от Бел). След промяната получавам 4.8 Мбита (ама си беше 2 месеца ходене по мъките с ежедневен дроп, щото пичовете от Бел решили да работят по линиите без да предупредят). В Сен Леонард съм (Монреал изток). От месец и нешо линията е стабилна и засега ще карам с тях. Удволствието струва 42 кинта на месец (7.25 са гощавка за Бел) с лимит 300ГБ. Няма договори.

Относно кабелна ТВ - с преминаването към цифрова телевизия се възражда ерата на едновремешните антени. Цифровите HD канали се излъчват по UHF и една добра UHF антена, по възможност на открито, хваща почти всички цифрови канали. Плюс на антената е, че е еднократка инвестиция без последващи такси, качеството на образа е по-добро защото кабелните оператори компресират сигнала, а сигналът в ефир не е компресиран. Минус е, че с антената много зависи къде се намираш и при слаб сигнал може и нищо да не се хване.
I am here because you broke something!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Странджата »

Oт няколко дни,Видеотрон са се разшетали от сутрин до късна доба из наше село с цел,,повишаване качеството на услугите,,!За качеството незнам,но таксите вече ги вдигнаха,ние ползваме пакет 3в1.Та вчера се случи това,което очаквах,но не исках да дочакам!Около 16ч докато бях в банята идва детето и ми казва,че някакъв от конструксиона иска да прави нещо на двора,от конструксиона защото е бил с каска :D Та техник на Видеотрон е бил,казах-ами да влиза.След малко излизам от банята и хващайки дистанционното знаех какво ме очаква-резнали са ми повечето канали,които гледахме без терминал!Научнопопулярни,спорт,че и метеоканала чак!Явно са сложили някакъв филтър в кутията.Знам,че нямам право да разклонявам,но повече пари няма да им дам,още повече отскоро плащаме по-висока такса за кабел за някакви филмови канали!Е утре съм от 5ч на работа,Канадиен започват мача в 21ч30,аз няма да дремя на дивана при условие ,че си гледам винаги 3-я период в леглото!Купувам антена,благодаря за информацията Дарки , или корумпирам някой закъсал техник на Видеотрон и толкоз!!!
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Darkblade »

Важно уточнение - с антената се хващат само НЕКОДИРАНИТЕ канали

Ето тук малък списък на каналите, които се хващат с антена:

http://overtheair.saveandreplay.com/OTA ... ntreal.asp"

Инфо и за CTV:

http://www.digitalhome.ca/2011/01/ctv-i ... air-in-hd/"

И още един списък с канали

http://lauziere.net/node/119"
I am here because you broke something!
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Chomsky »

Хех, най-накрая след няколко модема мога да публикувам тази инфомрация за AEI, тестът е направен в 18:33 - т.е. натоварен период.
Цена 35$ крайна, няма договор.
Няма ограничение на свалянето на месец. Няма и цензура на Р2Р и ВПН.
Естествено рекетът на Бел винаги тежи като дамоклиев меч на всеки ДСЛ потребител (в частност мен)

Изображение

Ако този ъплоуд се задържи стабилно на 0.9Мбит, кой знае... може дори да пробвам HD Skyping....
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от el Tabernaco »

Разгледай тези - http://www.colba.net/" От 3 години съм с тях. Използвам ADSL пакета, лимит 300ГБ. Имат ADSL2 за който изграждат собствена мрежа, независима от Белл.
Това им е покритието за ADSL2 до момента - http://www.colba.net/map2plus.php?lang=fr"
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от IRA »

el Tabernaco написа:Разгледай тези - http://www.colba.net/" От 3 години съм с тях. Използвам ADSL пакета, лимит 300ГБ. Имат ADSL2 за който изграждат собствена мрежа, независима от Белл.
Това им е покритието за ADSL2 до момента - http://www.colba.net/map2plus.php?lang=fr"
И ние сме с тях от 3 години, няма проблеми.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от petiov »

Честита 2012-та на всички!
А ето в един бостънски хотел за какъв интернет чарджат 10 кинта на ден :drunk:
Изображение
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Darkblade »

Към тези, които ползват Colba - на какво разстояние сте от техните централи (посочени на картата с покритието) и каква скорост получавате? Доста потребители се оплакват, че ако не са досами СО-то, получават в най-добрия случай скорости около 5-7 мегабита, въпреки че плащат за ADSL2+ до 24 мегабита. А ако са се лепнали до централата, макса, който стигат е 16 мегабита. Как им е теническата поддръжка?

Мерси (в търсене на по-добър доставчик от Тексави)
I am here because you broke something!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от ablood »

След поредното пови6ение на цената миналия месец се обадих в Бел и изревах поне да ми модернизират услугата, 4е смотаните 2,5мб/сек не си струват $66 на месец (тотал).
Без никакво заяждане ми у4етвориха скоростта. Сега ка4ва над 10 и не пада под 8.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от analgin »

ablood написа:След поредното пови6ение на цената миналия месец се обадих в Бел и изревах поне да ми модернизират услугата, 4е смотаните 2,5мб/сек не си струват $66 на месец (тотал).
Без никакво заяждане ми у4етвориха скоростта. Сега ка4ва над 10 и не пада под 8.
след последният ми разговор с тях (с продължителност 105 м ), те съгласиха и на лимит от 300 гб при запазване на скоростта от 25 мб/сек без увеличаване на цената. И дупе скоро ще започнат да дават само да запазят клиентите си след решението на "Canadian Radio-television and Telecommunications Commission" от Ноември 2010г, че нямат право да лимитират обема на използвания интернет, а ако искат повече пари трябва да си увеличават скоростта.
За справки сайта на "Canadian Radio-television and Telecommunications Commission"
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Ninushevi »

http://www.speedtest.net/result/1713684938.png"

Така като гледам, няма особена разлика тук и там. Вероятно обаче има разни доставчици. Не че много разбирам, ама тая скорост е достатъчна да върша всичко.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от Chomsky »

eljbeta написа:Здравейте!Моля,дайте ми съвет за неограничен интернет ,на сносна цена!Предварително благодаря!
Нядавам се възраждането на тази тема да ти помогне.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от dea »

Изображение
От 2 дена съм с кабелен интернет от VIF по кабела на Видеотрон, 33$ на месец с таксите. Лимит от 100GB (на нас ни стигат). Предимсвото за мен е , че не си зависим от Бел. Преди бях със същата компания ADSL, скоростта беше значително по-ниска.
Не правя реклама, просто ми омръзна да съм зависима от Бел.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Какъв Интернет доставчик ползвате в Монреал-реални крите

Мнение от balbi »

С какви модеми сте за кабелния нет? И каква е разликата, ако някой е наясно между DOCSIS 1.0, 1.1, 2.0 и 3.0 ?

Благодаря предварително!
Заключено