Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от Nick(olov) »

ablood написа:Имал съм зимни гуми с толкова груб грайфер, че бяха направо непоносими на асфалт, но в сняг бяха страхотни.
Имал съм магистрални зимни гуми - тихи и икономични, но посредствени на сняг.
Валял ме е сняг с широки летни гуми - наложи се да пусна аварийките и да карам с 40.
Опитвал съм се да юркам през зимата с всесезонни гуми - детски истории.

Сега за тъпия Kараван слагам каквито са най-на делавера. Той не е от колите, изискващи performance tires. :lol: Вече трети чифт сменям и не усещам разлика.

Правя следната селска хитрина - карам 2 сезона и ги слагам отзад, а за предни купувам нови... до по-следващата година.
Така се разбира. Незнам от кой магазин в Монреал можеш да купиш САМО 2 ЗИМНИ гуми. Става въпрос за магазин, не за малките гаражчета, където гумите са най-на "далавера" :lol:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от Rall »

Ами аз миналата зима си купих една гума от Канедиан Тайър. Спуках едната на борда и неискаха никъде да ми я оправят, и си купих нова. Не мисля че е проблем да си купиш колкото си искаш бройки. Иначе и аз не разбирам защо се пеняви Блъди, нафърли се върху едни евтини гуми, сега върху други по- скъпи.
Dead Eyes See No Future
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от Nick(olov) »

Точно там са ми отказвали, както и на други места. Блъдито се сърди, че го бъзикат а не спира да се излага :rofl:
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от vankata_vd »

Амиии, Ablood...разбирам те и виждам идеята ти :handshake: ...обаче...имаме различни гледни точки...пък и виждане за нещата...нормално е, нали ?!?
По принцип не ги виждам нещата както теб, малко е страннo тълкуването ти на историята с дилъра и младият шофьор...ами ще имат неприятни преживявания...просто защото са имали грешни очаквания от покупката си ?!?

Разбира се, че винаги има две гледни точки...идеята ми е...ако например VW рекламира новият си VW Lupo EcoTDI като най-икономичният дизелов автомобил в света...а след това си го купи " млад български шофьор", кара като състезател и след това се чуди, що не му харчи 4/100, а примерно 10/100...то това не означава, че VW лъже...просто клиента е имал грешно очакване?!?
Ако HUMMER рекламира новият си модел като най-проходимият, а друг " млад канадски шофьор" го купи и го вкара в някоя кална нива, влезе до прозорците в кал и закъса...това не означава, че HUMMER-a не е най-проходим, а означава, че шофьорът е имал идеята, че си купува танк...а това е просто автомобил с повишена проходимост,нали?!?
Но в крайна сметка и VW Lupo си е най-иконимичният дизел (например) и HUMMER най-проходимият автомобил (например)!

Та същото и с гумите ми...имат перфектно представяне на лед...измежду останалите конкуренти в този ценови клас...ясно е че не са танкови вериги...и ако някой си мисли така...то проблемът и неприятните преживявания са си само за него !!!

Нали всички знаем, че "Разочарованията са просто грешни очаквания" :) !!!

Поздрави :beer: *!!!

*BitBurger
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от ablood »

Nick(olov) написа:Незнам от кой магазин в Монреал можеш да купиш САМО 2 ЗИМНИ гуми. Става въпрос за магазин, не за малките гаражчета, където гумите са най-на "далавера" :lol:
Последните в малкото гаражче Canadian Tire. Предишните от мъничката верига от едва 10 магазина в Монреал Unipnew.

В Unipnew се пробваха да ме уговорят за 4, но като им казах, че искам само 2 ми ги дадоха. Дори продавача излезе отвън да ми види задните, ама като видя с какъв дебел грайфер са и млъкна.

В Canadian Tire изобщо не повдигнаха въпрос, когато им поисках 2.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от pamelaa »

Ама вие целогодишно ли търкаляте зимни гуми ??? Като чета оставам с това впечатление.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от Rall »

Аз да, търкалям си ги целогодишно. Не ми се занимава да ги сменям па и не виждам смисъл.Лятото работя на 3 км. от къщи та не ги изтърквам кой знае колко.
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от ablood »

Rall написа:Аз да, търкалям си ги целогодишно. Не ми се занимава да ги сменям па и не виждам смисъл.Лятото работя на 3 км. от къщи та не ги изтърквам кой знае колко.
И аз не бих в твоя случай.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от Дякон Игнатий »

ablood написа:
Rall написа:Аз да, търкалям си ги целогодишно. Не ми се занимава да ги сменям па и не виждам смисъл.Лятото работя на 3 км. от къщи та не ги изтърквам кой знае колко.
И аз не бих в твоя случай.
Ами екстра и на двуйца ви....както е казал народа - " Акъл -море, глава - канче не може го побере."
По този бих казал революционен метод, меките сплави на ламелите се превръщат леко и неусетно за "юнака" зад волана в производни на бакилит, стар дзиф и т.н. твърди и непотребни за водача съединения.И после- " ма , аз карах само с 90 км/ч кротко и тия колата сама влезе в папура, нямам вина.....дрън-дрън ярина"
Сознай са болгаринооооооооооооооооо
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от Rall »

Абселютно не е верно, както вече писах, лятната ми работа е на 3 км но зимната е на 24 км. като последния километър е стръмен баир който се почиства последен. Тъй като отивам първи на работа много често прокарвам " пъртината" сутрин. За изминалата зима съм закъсвал само веднъж и то не с мойта кола и не с мойте гуми! Предполагам обаче че ако караш много през лятото може да се прецака гумата незнам, говоря за моя случай.
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от ablood »

Дякон Игнатий написа:По този бих казал революционен метод, меките сплави на ламелите се превръщат леко и неусетно за "юнака" зад волана в производни на бакилит, стар дзиф и т.н. твърди и непотребни за водача съединения.И после- " ма , аз карах само с 90 км/ч кротко и тия колата сама влезе в папура, нямам вина.....дрън-дрън ярина"
Сознай са болгаринооооооооооооооооо
Няма спор - по нагорещен асфалт със зимни гуми е много нестабилна работа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от NaviD »

Kan_Tangra написа:...
Не знам как така ги продават за 85$. На мен ми излязоха към 650-700. 4те
Т.е. с таксите над 150 на гума. И то бяха на промоция с намаление.
За 2 гуми е 219.21 КАД крайната сума с деливърито да адрес в КДН. + 2х15 за монтаж, баланс и тн. = 250КАД. Без промоция и намаление.

Източник:http://www.tiresandco.ca/car-tires-185-65-15.html

Кан Тангра, не се заяждам, форума нали е затова - да споделяме и ако може да намаляваме разходите. Моята корола е като твоята и зимата си качва с 3/100 разхода минимум особено на къси дистанции. И това с моторче 1.8. Представям си V6 как започва да харчи.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от denzel »

Днес взех това http://gt-radial.tiremedia.com/model/ch ... e-pro.html"

Продавача много ми ги похвали(като всеки дилър де..... ;) ),просто не издържах на предложението....цената беше повече от добра! :)
Dum spiro spero!
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от vankata_vd »

denzel написа:Днес взех това http://gt-radial.tiremedia.com/model/ch ... e-pro.html"

Продавача много ми ги похвали(като всеки дилър де..... ;) ),просто не издържах на предложението....цената беше повече от добра! :)
Браво!Добър избор!
Май са много добри зимни гуми.....и в България много ги хвалят по авто форумите...мисля, че бяха индонезийска марка, нали ?!?
Не знаех, че ги продават и в Канада !!!
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Зимни гуми,качествени и на сносни цени-къде в Монреал?

Мнение от denzel »

Продават ги,според мен са много меки и това ще е недостатък......
Но пак ти казвам цената изигра роля тука.....и качеството де......... :)
Dum spiro spero!
Публикувай отговор