Декодер за телевизия?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от Мими Гювенделата »

yahoo написа:Такова нещо никъде не съм писал.
Не съм имамл теб предвид, а пухинка - грешката е моя, сбъркаш при цитата :).

Антените, които сега предлагат като "антен нумерик" са на пазара отпреди 10-на години и не са се променили от самото си появяване (освен името и опаковката - съдържанието е същото).
Мими Гювенделата написа:Естествено че с тях могат да се гледат и аналогови програми, но за цифровите са си напълно задължителни освен ако не си съсед с предавателите.
Аз имам на покрива антена отпреди двадесетина години и с нея хващам 25 като около половината са от щатите (предавателите са на повече от 100 км). Продъжавам да твърдя, че не е необходимо да се хвърлят пари на вятъра само заради рекламен трик.
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от bibco »

Ами то аз ви писах за това още преди две години, откогато и гледам въпросните 15 щатски HD канала. Сега станаха малко повече, а и чувам че още ще се появят... ;)
Иска се телевизор с цифров тунер, сравнително добра и правилно ориентирана антена и имаш HDTV 1080i + 5.1 Dolby Digital, което равно на DVD или BR качество, понякога даже и по-добре - зависи от материала, който се излъчва.
Общо взето това е инвестиция колкото едногодишен абонамент за кабелна или сателитна телевизия..
След това е free!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от John Smith »

bibco написа:Общо взето това е инвестиция колкото едногодишен абонамент за кабелна или сателитна телевизия...
Това само в случай, че си нямал вече TV с цифров тунер, а повечето хора имат. Дори не си спомням къде съм виждал последно CRT TV наоколо. Flat Screen от последните 5 години всички имат цифров тунер. Т.е., всичко необходимо е само антена и малко време за монтаж и настройка. Антената трябва да е съобразена с местоположението. За апартамент на висок етаж и правилен изглед върши работа малка 30см стайна антена, за къща на ниско в покрайнините на града трябва такава от големите рамки на стойка над къщата.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от пухинка »

извинявам се, но нещо не разбрах???Какво трябва да се купи за телевизор ЛСД? :tmi:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от speedy »

Антена.

И кабел между антената и телевизора.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от todor73 »

пухинка написа:извинявам се, но нещо не разбрах???Какво трябва да се купи за телевизор ЛСД? :tmi:
Една антена channel master 4228, върши работа, 100 $ са. Гугълни я за повече инфо ;)
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от Мими Гювенделата »

Трябва телевизор с цифров тунер, Преди време имаше доста LCD-та, които бяха без такива тунери (вкл. и маркови ТВ-та). От няколко месеца всичко онова що не бе продадено го пуснаха на "ПРОМОЦИЯ" ;) и народа ги поизкупи, без да си даде сметка, че след време няма да му върши работа.

Та затова освен антена и кабел, ТРЕБЕ и цифров тунер (ATSC tuner).
Ако Вашия ТВ няма, това не е края на света - на пазара има само тунери за около стотина кинта, може и да са по-малко. Попитайте гуглето! ;)

P.S.
Като този например:
http://www.thenerds.net/PYLE.Pyle_PLTVA ... ml?affid=2"
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от John Smith »

Такива външни тунери има и за $50 и по-малко, но проблемът е, че не са HD, нито поддържат 5.1 звук. Този за $100 също не виждам да е HD. Като резултат получаваме HD TV и гледаме SD телевизия на него, от което няма много смисъл, освен че се вижда нещо на част от екрана.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от kapitan »

и аз така...купих си такава джаджа за 50 долара и качеството е отвратително. скапан звук,лоша картина,че даже и на част от екрана. не знам явно ще трябва да си купувам нов телевизор,дето им викат с плосък екран :D
абе егати простотията! я кажете,ако нямам кабелна или сателитна тв,така ли е и с новите телевизори?
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от paraf78 »

ми ние сме с нов тв ЛСД, но няма по магазините антени, свършили са и чакаме да докарат.Веднага ще пишем.

Цялата работа е за пари..., няма тв, включвай кабелна и плащай.Ама , че гледаме 1-2 пъти в месеца...кой го интересува
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от yahoo »

kapitan написа:я кажете,ако нямам кабелна или сателитна тв,така ли е и с новите телевизори?
Ако имаш видимост към предавателите проблем няма да имаш с който и да е по-нов телевизор. Частично може да се компенсира с добра антена. Но когато приемания сигнал е по-слаб или ще имаш картина замръзваща на "плочки" или изобщо няма да хващаш канала. При по-слаб сигнал нещата опират и до параметъра чувствителност на тунера в телевизора. Например при мен от една и съща антена два от сравнително по-новите ми телевизори хващат различен брой канали - Панасоник плазма едва 12, а LG 3D LED се справя с 19. Така че много зависи.
arsenal66
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 4:37 am
Местоположение: LaSalle,QC

Продавам TV SAMSUNG 46" LED

Мнение от arsenal66 »

Здравейте на всички,
продавам телевизор SAMSUNG 46" LED (фул дефинишън) с вграден цифров тунер + абсолютно нов BLU-RAY с 3D.Телевизора е закупен преди 1 год. и 3 месеца и е в перфектно състояние и с гаранция.Цена:1300 долара заедно,или 1200 долара само за телевизора.Причина за продажбата- закупуване на нов,по-голям.
На телевизора перфектно се виждат всички нови цифрови програми- 19 на брой.
За контакт: 514-487-1278-дом. телефон (след 18 часа) или мобилен :514-998-1278 след 15 часа.
Поздрави на всички.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Продавам TV SAMSUNG 46" LED

Мнение от yahoo »

Добре е да провериш първо колко струват като нови тези телевизори в момента иначе излиза че се опитваш да преметнеш някого със стара стока за много повече от нова.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от delisted_2 »

За тези които не могат да си намерят антена или не им се дават много пари:

http://www.youtube.com/watch?v=EWQhlmJTMzw"

Според доста хора работи много по-добре от китайските които се продават по магазините.

Успех!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Декодер за телевизия?

Мнение от John Smith »

paraf78 написа:Цялата работа е за пари..., няма тв, включвай кабелна и плащай.
Напротив, не е за пари. Има чисто техническо обяснение защо се минава на цифров пренос на данни. Потърси и ще разбереш причината.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор