Детски зъболекар в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Ema
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 6:57 am

Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Ema »

Здравейте, искам да заведа дъщеря си на зъболекар за профилактичен преглед. Досега не съм я водила. Тя е почти на 2 годинки - знам, че сме закъсняли :( Незнам тук къде да отида за преглед на дете и би било по-добре някой да ми препоръча добър детски зъболекар, ще съм много благодарна. Нямам представа и какви са цените в случая (горе долу), ако някой има представа моля да ме информира. Благодаря предварително.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от JennyAnyDots »

За цените - самият преглед е безплатен, ако не се лъжа навсякъде - даваш здравната карта на детето и те си оправят отношенията с касата. Освен прегледа, тук правят ако искаш (препоръчително е) почистване/полиране с една мека гумичка на машинката, и намазване с флуор, но не знам от каква възраст започват. Почистването и флуора се плащат и горе-долу са около 40 долара обикновено в хубавите кабинети, виждала съм да рекламират промоционални цени и около 20 обаче.

Всеки добър кабинет работи и с деца, аз записах дъщерята при моята зъболекарка и преди час се върнахме от там. Преди да отидем малката я беше страх, сега е във възторг. Тук невероятно умеят да успокояват и предразполагат децата. Това съм чувала от всички родители, с които съм говорила, но става въпрос все за около 4-5 годишни деца.

Пиши в кой квартал си и сигурно доста хора ще откликнат, със сигурност има подходящ зъболекар близо до теб. Аз мога да ти дам, от личен опит и от познати, 3 адреса в Ласал/Вердън. Ако ти върши работа, кажи или пиши на лични.
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от troyaneca »

За какво почистване говорите, това си е направо хвърляне пари на вятъра, нека спецовете да кажат дали децата правят зъбен камък, че да се налага почистване... зарежи тая работа
Fuck the Cola
Fuck the Pizza
All We Need Is Slivovitza
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

troyaneca написа:За какво почистване говорите, това си е направо хвърляне пари на вятъра, нека спецовете да кажат дали децата правят зъбен камък, че да се налага почистване... зарежи тая работа
А кой каза, че зъбния камък е този, които причинява проблемите.
Но всъщност, като се замисля, за какво да си хвърляме парите на вятъра. По-добре детето да има развалени зъби - пломбите са безплатни до 10 годишна възраст :)

Ако искате професионален съвет от мен - едно дете трябва да е посетило зъболекаря си преди навършване на 12 месеца. Аз лично бих завел моето в момента, в който му се появи първия зъб в устата. Има безкрайно много информация, която не знаете/ не се сещате и това може да ви спести много главоболия, на вас и на детето по-късно. Превенцията може и да струва 20/40 кинта, но освен, че спестява хиляди по-късно, нищо не може да се сравни със здраво, естествено и девствено съзъбие....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от ablood »

Pumpy, пак реклама, пак субективизъм.

Мисля, че ти разказвах, как веднъж моя зъболекат седна, погледна ме в устата и каза: "Хм. Сестрата наистина много добре ти е изчистила зъбите." Само че аз тази услуга любезно я бях отказал. Знам как се работи с четка и конец.

Това е като автомеханиците, които професионално препоръчват маслото да се сменяло на всеки 3000 мили. Познавам даже един малоумник, който го набутват всеки 3000 км. Имал им бил доверие, хубаво било за колата според тях...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

ablood написа:Pumpy, пак реклама, пак субективизъм.

Мисля, че ти разказвах, как веднъж моя зъболекат седна, погледна ме в устата и каза: "Хм. Сестрата наистина много добре ти е изчистила зъбите." Само че аз тази услуга любезно я бях отказал. Знам как се работи с четка и конец.

Това е като автомеханиците, които професионално препоръчват маслото да се сменяло на всеки 3000 мили. Познавам даже един малоумник, който го набутват всеки 3000 км. Имал им бил доверие, хубаво било за колата според тях...
Ей Блъди,

Аз няма какво да се рекламирам в Монреал. Ако искате случайте, ако не искате не слушайте - на мен ми е все тая.

А ако ти имаш самочуствието, че знаеш как се работи с четка и конец аз мога да ти гарантирам, че нямаш плак индекс по-малък от 10%, което е норма. Всичко останало са приказки "пенкелер доктор" като какъвто ти често се проявяваш.
Ema
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 6:57 am

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Ema »

Живея в Кот Де Неж, но не го писах, защото ако някой ми препоръча някаде другаде няма проблем - стига да е добър. Важно е и да се занимава с деца, за да може да ги предразполага, че аз сега трудно карам дъщеря ми да си отвори устата за да и измия зъбите, а какво остава чужд човек :) Затова давайте имена и координати, стига да сте доволни ;) Мерси
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Жени »

И аз бих искала да чуя кой си е водил детето на зъболекар, по какви причини, на колко е проведен първият преглед и т.н. На който каквото му се стори полезно да сподели. :)

Аз лично нямам развалени зъби и съм ходила на зъболекар само за да ми извадят мъдреците и за една пломба на счупен с орех зъб от преди 2 години. Веднъж си направих почистване и мисля, че няма да повторя. Беше просто ужасно. :puke:

Мисля си, че една добра хигиена в детска възраст е достатъчна. Според мен по-важни са фактори като начин на хранене и ген отколкото почистването при хигиенист. Майка ми си почина на 47 години с нито един болен зъб, а брат ми до юношество не можехме да го накараме да си измие зъбите и също няма проблеми и до днес! ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Жени написа: Мисля си, че една добра хигиена в детска възраст е достатъчна. Според мен по-важни са фактори като начин на хранене и ген отколкото почистването при хигиенист. Майка ми си почина на 47 години с нито един болен зъб, а брат ми до юношество не можехме да го накараме да си измие зъбите и също няма проблеми и до днес! ;)
Сега се замисли колко сладко е яла майка ти и колко едно днешно дете. За брат ти няма да коментирам.
Кариеса се влияе от 4 фактора:
1. зъбна структура
2. бактерии
3. захари в устната кухина
4. времето, което първите 3 прекарват заедно

Реално погледнато никой хигиенист не може да ви помогне ако сами не си помогнете. Казвал съм го всеки от пациентите си: "независимо колко хубава работа върша аз, а аз я правя прекрасно (не е голяма философия) ако вие отказвате да се грижите за резултата, след 7 сме сме пак в изходна позиция и само сте си хвърлили парите в кошчето"

Всеки има право на мнение и лично решение. Моята работа е да информирам пациентите си - те сами решават. Жалко е обаче, когато заради нещо, което се предпазва с 300-400 кинта годишни визити да се вадят зъби, защото пациент не може да си позволи кореново лечение и коронка за 1500-2000.


Повече по темата не смятам да коментирам....
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Жени »

Пумпи, защо пък да не коментираш!? По тази тема поне можеш да си доста полезен. ;)

Напълно съм съгласна с теб за това, че майка ми особено в детсвото си не е яла захар колкото съвременните деца, то и затова казах, че начина на хранене е важен фактор.

Кажи моля те и особено ако ти се намират данни или някакъв сериозен материал достъпен и за широката публика, защо в Европа до скоро е нямало почистване на зъби, а и все още не е много развито. В БГ и до днес са по-скоро единици, тези, които са чували за почистване. А от кога има почистване в Северана Америка и подобрило ли се е зъбното състояние на североамериканците от както има почистване?
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от hoyden »

Първо ще отговоря по темата. Мисля, че ви трябва pedodontiste, а не ординарен зъболекар, защото детенцето е малко, а и вие споделихте, че изпитва страх от това, някой друг да му бърка в устата. Детските зъболекари си имат специален подход за работа с малчугани, а също така е много важно, след първата визита при зъболекар, детето да не се травмира. Ще изпитва див ужас при следващо посещение, ако не се подходи правилно към него и страховете му. Има доста детски клиники в Монреал, помолете вашия зъболекар да ви насочи към някоя от тях.

А относно зъбното почистване - да, то е основна превенция срещу заболяване на зъбите, венците и устната кухина. Зъбната плака, която се наслагва по зъбите, след 48 часа се превръща в зъбен камък, който причинява големи щети на венците и зъбите. Зъбния камък причинява пародонтоза-оголване на венците и в много напреднал стадий - екстракция на зъба. В България това е нелечимо, така ми обясниха тамошните "величия". Тук, само след една процедура на основно почистване на зъбите, "нелечимото" заболяване изчезна, няма го кървенето и подуването на венците, един зъб доста се беше пооголил, сега венецът си го е покрил и няма индикации за друго оголване.

Пумпи е много прав. Във всичко, което казва. Тук зъболекарите са на светлинни години напред, в сравнение тези в България. Изпитах го на собствен гръб. И превенцията е много важна, най-важната.
Поздрави!

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от anxeli »

Защо да боли почистването, не е чак толкова лошо. Точно защото не са чистени досега, затова боли :!:. С миене на зъби и флосване не може да се махне плаката под венеца, може да е малко място - милиметри, но е недостъпно, особено с нечистени, оформени джобове, вече задържащи повече храна от нормален, стегнат венец. И не е до захар, хляб и картофи например винаги са се ядяли, точно те се пъхат там. Без чистене венеца ще се дърпа и оголва зъба докато падне, малко след средна възраст. Често сме го говорили това, тук рядко се вижда човек, освен скоро дошъл или европейски инат, с изпадали зъби, пародонтоза, подути червени венци.
Вероятно е важно и зъболекаря да е добър, да не наранява венеца, драска емайла и тн. След едно-две почиствания става много по-поносимо.
Статистика и аз искам да видя, ако има такава.
Циганите - на Сатурн !
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Жени »

anxeli, ако питаш мен относно това дали боли, ще кажа, че не ме е боляло. По-скоро беше много неприятно. Направих почистването преди 4 години, когато дойдохме, за да направя услуга на една приятелка - студентка. Трябваха й пациенти за задължителната практика. В устата ми работиха тя и 3ма нейни професори и при всичките усещането беше неприятно. За цялата уста ходих общо 6 пъти в рамките на 3 седмици. Може и аз да не съм случила на процедура! Знам ли!

Само помня отлично, че като ходих на зъболекар заради счупен зъб преди 2 години, той като ми погледна устата ми каза: О, на тази възраст е рядко да се види уста като вашата! Продължавайте с почистването редовно и ще си запазите усмивката!"

Тогава честно казано направо ми стана неудобно да му опонирам и да му обяснявам, че аз на почистване не ходя! Но може зъболекарят от пръв поглед да не ги вижда плаките, за които говорите или този просто да е решил да ми направи комплимент! ;)

Още нещо да споделя. Когато правих почистването, и 3мата професори се изредиха да ми предлагат снимка на всички зъби, защото подозирали кариес на няколко си места. А аз тъкмо бях дошла от БГ след махане на 2 мъдреца и преглед при отличен и доверен зъболекар. Та понеже бяха много настоятелни се наложи да им кажа, че без съпруга ми (по религиозни причини) не мога да взема решение да си правя снимка и те се отказаха и ме оставиха със заканата, че до няколко месеца, ще имам поне няколко болни зъба. :D

После зъболекарят, който ми прави счупения зъб, и той предложи снимка, защото не се виждало кариес с просто око!? Може и така да е, но се чудя как в Бг се вижда без снимка, а тук не! Може би снимката е по-прецизна!

Сега като се замисля прабаба ми си умря на 90 години с нейните си зъби и за зъболекар не беше чувала и болка не е имала, та аз най-силно вярвам в генетичната предразположеност. Имам и примери за хора (единият дори е дентален хигиенист тук в Торонто), които правят всичко за зъбите си и пак са им болни за съжаление!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

.... къде ли съм спал тази сутрин като съм писал :x
Последно промяна от pumpy на Сря Юли 20, 2011 3:14 pm, променено общо 1 път.
tuti
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 12:38 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от tuti »

Tenser Jeffrey H Dr

5885, chemin de la cote-des-Neiges, MONTREAL, QC H3S 2T2
514-737-9367
Публикувай отговор