Детски зъболекар в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от JennyAnyDots »

Темата беше за детски зъболекар... Не ми се коментира много от писаното по-горе, но дори да нямаше здравни и хигиенни съображения, от редовни профилактични прегледи и евентуално почистване в ранна възраст според мен децата поне научават:

1) Че зъболекарите са симпатични, добронамерени хора, а не мъчители, и не е ниакк страшно да ходиш там
2) Че не от всичко, което бръмчи, боли (това от почистването)
3) Че не при всяко посещение ти правят нещо болезнено
И това, както се казваше в една стара реклама, е безценно...

Нас едно време (повечето хора от моето поколение) ни водеха даже не когато зъбите почернеят (щото те били млечни и нямало значение, видиш ли) а когато вече ни боли зъб. Изпитвала съм ужас от зъболекар и още изпитвам, макар че съм редовна. Не искам с детето ми да е така.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Жени »

Пумпи, ти хем нямаше да се изказваш повече по темата, хем писа бриса, пък после се изтри.
Аз обаче те прочетох преди да се събудиш и да се редактираш! ;)

Искам да ти кажа, че и в моята сфера се пропагандира профилактика, ходене на логопед веднага след като детето стане на 1 и половина и т.н. Колкото по-рано, толкова по-добре. Верно е, че с профилактика може да се помогне в една част от случаите, но никак не е това, което се твърди в рекламните брошурки на специалистите. :)

Конституционният фактор е на първо място при почти всички нозологични единици. Отвори си учебника и си припомни. Профилактиката е важна, аз не отричам, но когато става въпрос за пари и бизнес ми се струва, че малко повече заслуги и се приписват на тази профилактика, отколкото в действителност заслужава. |(

А като е толкова важно да се ходи на почистване и е доста по-евтино, защо застрахователните компании не ни задължават да ходим на почистване поне 2 пъти годишно, ако искаме да имаме право да си ползваме застраховката по други дентални процедури! :)

И добре, че си изтри каквото беше написал, че ако човек не те познава от форумното пространство, ще си помисли, че хората умират под път и над път от развалени зъби и то най-вече защото не са си направили почистването при тебе! :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Жени написа: А като е толкова важно да се ходи на почистване и е доста по-евтино, защо застрахователните компании не ни задължават да ходим на почистване поне 2 пъти годишно, ако искаме да имаме право да си ползваме застраховката по други дентални процедури! :)

И добре, че си изтри каквото беше написал, че ако човек не те познава от форумното пространство, ще си помисли, че хората умират под път и над път от развалени зъби и то най-вече защото не са си направили почистването при тебе! :D
Когато нямаме какво да кажем личните нападки са най-дорбия подход....
1. Никой от този форум няма шанс да си направи почистването при мен, просто защото вече не работя като хигиенист и защото не работя в Канада. Това ме освобождава от отговорността, че "се рекламирам"
2. Застрахователите реално те задължават, защото по какъв друг начин ще обясниш, че при много застраховки почистването е безплатно, а всичко останало в покрито на процент. Това е много ясно съобщение : "профилактирай те се редовно, за да не плащате заболяванията"
3. Не знам дали хората умират под път и над път от "болни зъби", но когато това ми се случи на мен са си чисти 100% смъртност, ако и статистически да е само 0.0001%.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Жени »

pumpy написа: Застрахователите реално те задължават, защото по какъв друг начин ще обясниш, че при много застраховки почистването е безплатно, а всичко останало в покрито на процент. Това е много ясно съобщение : "профилактирай те се редовно, за да не плащате заболяванията"....
Не виждам защо се чувстваш нападнат! ;) Просто ти отговарям с тона, който ти използва в изтритото ти мнение! Не е добър навик да си триеш мненията! ;)

Иска ми се да си кажат хората, които четат този форум (може в тази тема и да не влизат всички), на колко от тях са им безплатни почистванията в застрахователния пакет, а всичко друго им е на процент?

Аз съм с много добри бенефити и всичко ми е безплатно! Покриват ми почистване, зъболечение и медикаменти на 100%, но защо обаче не съм задължена да ходя на почистване ми беше мисълта!?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Жени написа:
pumpy написа: Застрахователите реално те задължават, защото по какъв друг начин ще обясниш, че при много застраховки почистването е безплатно, а всичко останало в покрито на процент. Това е много ясно съобщение : "профилактирай те се редовно, за да не плащате заболяванията"....
Не виждам защо се чувстваш нападнат! ;) Просто ти отговарям с тона, който ти използва в изтритото ти мнение! Нне е добър навик да си триеш мненията! ;)

Иска ми се да си кажат хората, които четат този форум (може в тази тема и да не влизат всички), на колко са им безплатни почистванията в застрахователния пакет, а всичко друго им е на процент?

Аз съм с много добри бенефити и всичко ми е безплатно! Покриват ми и почистване, зъболечение и медикаменти на 100%, но защо обаче не съм задължена да ходя на почистване ми беше мисълта!?
Това, че на ТЕБ всичко ти е безплатно все още нищо не значи. И на мен всичко ми е безплатно, но и това нищо не значи. На 80% от пациентите безплатно им е само почистването.
Естествено, че никой няма да те задължи да ходиш някъде, че и да плаща за това, но инициативата е ясно поставена - ходи на беплзтното, за да не се налага да плащаш по-късно.
Ако не го разбираш, не знам по какъв друг начин да ти го обясня, съжалявам. И освен това не си трия мненията по навик, понекога, като се събудя осъзнавам, че си губя времето и предпочитам да се коригирам. Ако искаш да продължаваме да се дърляме тук нямам нищо против, но това не помага на никого.

Ако искаш да оставиш съобщението " НЕ ХОДЕТЕ ПРОФИЛАКТИЧНО НА ЗЪБОЛЕКАР, ЗАЩОТО СА ПАРИ ХВЪРЛЕНИ НА ВЯТЪРА" аз съм ОК с това. Както много пъти съм казвал, всеки си има глава на раменете и си взима сам решенията. Като знам, че в САЩ има 66 зъболекаря на 100 000 жители, в Канада са 54 на 100 000 и колко е пълен кабинета на жена ми, хич не се притеснявам, че нито едните, нито другите ще останат без работа. Статистически през следващите 10 години тези цифри ще паднат на 55 и 46 съответно в двете страни - тоест вероятността и аз да остана без работа и малка.
Най-малката ми грижа е да се "рекламирам" на място, на което не живея - би било супер тъп бизнес подход....
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Жени »

pumpy написа:.....в Канада са 54 на 100 000....
Чакам да се събудиш и да си коригираш и това мнение! :rofl:

И аз бих се радвала да можехме да разговаряме по темата, защото ми е интересно, но не знам как все така става екземпляри като тебе да започнат с грозноватия тон (да си трият мненията - на теб ти е навик :!: ) и после да се сърдят, че другите се заяждали! :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Жени написа:
pumpy написа:.....в Канада са 54 на 100 000....
Чакам да се събудиш и да си коригираш и това мнение! :rofl:
Онтарио днес: население 13 милиона, зъболекари 8000 - тоест 61 на 100 000. Това е една от най-наситените провинции.

Според СЗО през 2004 в Канада е имало 56.18 зъболекаря на 100 000 население. Днес сме 2011. Не са се увеличили най-вече заради бейби бумърите.
Все оше ли имаш намерение да сме смееш и заяждаш с разни безсмислени простотии.....
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Жени »

Не е много приятно, когато събеседникът не е любезен! Нали така!? Научи се на добри обноски, преди да претендираш и теб да те третират със същите! :hai:

Приемам на доверие данните, които споделяш! Мога само да коментирам, че това прави по 1625 човека на зъболекар. Дали ще му станат пациенти е друг въпрос. Ако всеки един потенциален пациент отиде веднъж годишно на зъболекар, това прави по 5 пациента на ден! Никак не ми се вижда много! ;)

П.П. И благодаря, че се коригира след като се събуди все пак! :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Жени написа:Не е много приятно, когато събеседникът не е любезен! Нали така!? Научи се на добри обноски, преди да претендираш и теб да те третират със същите! :hai:

Приемам на доверие данните, които споделяш! Мога само да коментирам, че това прави по 1625 човека на зъболекар. Дали ще му станат пациенти е друг въпрос. Ако всеки един потенциален пациент отиде веднъж годишно на зъболекар, това прави по 5 пациента на ден! Никак не ми се вижда много! ;)

П.П. И благодаря, че се коригира след като се събуди все пак! :D
Ako за теб има разлика между 54 и 56 за 7 години, то дискусията ни е определено безсмислена. Аз съм до тук.
Ema
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 6:57 am

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Ema »

Благодаря на тези, които отговориха по темата. Все още не съм завела дъщеря ми на зъболекар, така че съм отворена за още инфо за добри Детски зъболекари. Моля обаче да ми пишете на лични, че тук темата се превърна в голям дебат, който поне за мен беше излишен :(
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Ema написа:Здравейте, искам да заведа дъщеря си на зъболекар за профилактичен преглед. Досега не съм я водила. Тя е почти на 2 годинки - знам, че сме закъсняли
Ema написа:Благодаря на тези, които отговориха по темата. Все още не съм завела дъщеря ми на зъболекар, така че съм отворена за още инфо за добри Детски зъболекари. Моля обаче да ми пишете на лични, че тук темата се превърна в голям дебат, който поне за мен беше излишен :(
Това(червеното) можеше да си го спестиш като инфо. То е видимо от начина, по който си отворила темата.
Няма детски зъболекар, които да направи чудо, когато ние не искаме то да се случи....
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

Re: Детски зъболекар в Монреал

Мнение от Diavolo »

Children's Hospital Montreal, Dental Clinic :http://www.thechildren.com/fr/departeme ... ep=D&ID=22
Dre Maha Nimeh
Публикувай отговор