Българските оазиси в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Българските оазиси в Монреал

Мнение от aligator »

Май не съм виждал подобна тема,мак4ар да е странно.Темата е за блокове или къщи в Монреал,където живеят повече от 2-3 български семейства и има изграден някакъв български социум. Мисля,че би било добре в българския форум да има такава информация.

Предполагам може да има българи,в чиито критерии за намиране на ново жилище ,влиза и примерно това като фактор. Идва ми на ума - примерно да си каже някоя приказка с някой комшия на български, някои може да желае децата му да имат приятелчета - българчета и други такива.

Предлагам,членовете на такива български малки общества по блокове и къщета,които са отворени към това да приемат в редиците си нови попълнения да споделят за своето присъствие като "български оазис" и да си знаят българите в Монреал къде могат да намерят приятели,добри съседи за съвети или споделяне на компания.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от pumpy »

Супер полезна тема. Така тези, които не искат да са в такива "оазиси на интеграцията" ще могат по-успешно да ги избягват.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от YOUPPI »

pumpy написа:Супер полезна тема. Така тези, които не искат да са в такива "оазиси на интеграцията" ще могат по-успешно да ги избягват.
CDN
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от yahoo »

CDN - предимно в района около магазин Метро

St-Laurent - около плацата Кот Вертю

Доста българи има и в Ласал, южния бряг, Водрьой и Лавал. Всъщност българите са вече навсякъде - само в West Island и източната част на острова на Монреал са тук-там.

Преди 10 години като влизах в Доларамата в CDN до магазин Метро се учудвах да чуя българска реч, а няколко години по-късно ако никой не говореше български трябваше да се огледам да не съм объркал магазина :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от Bistra »

Аз съм самотен бедуин в пустинята Rive sud. :D Упс, обърках емотикона! ;(
Okоло нас няма българи, да не кажа няма почти имигранти, така че съм Пас за тая тема. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от hoyden »

Чувала съм за така наречения Булевард България ( авеню Кент), където живеят предимно българи.
Кот Сен Люк - има блокове само с българи.
Знам, че има много места с предимно българско присъствие, но не съм имала "радостта" да живея сред тях.
И аз съм пас, не ме влече.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от IFF »

Ми като не ви влече, недейте да влизате във форума! То тука само българи сме се събрали.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от Bistra »

Ти пак го прие много лично.А, аз просто казах, че у наше село няма българи. Така се е случило, просто.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от aligator »

Аз съм в подковата Benny Crescent -2480 по-точно в NDG.Но освен мен има още едно семейство българи в блока и познавам още едно комшийче в подковата,само че на 2400.

Иначе на 3270 avenue Ellendale живеят прекрасни хора,знам защото съм живял там и мога да го кажа като бивш сънаемател там.

Живеех преди време на Lajeunesse 7400 и там тогава имаше доста Българи.

В района на Rue Provost и 24-25 Avenue , Lachine по къщята живееха на времето прекрасни хора-Българи.

Навремето Аblood беше направил карта с българите в Монреал и доста хора се бяха включили доброволно там,но темата му някъде изчезна,а заедно с нея и картата.Беше добра идея и ако си седеше досега,може би щеше да се обновява.Но изчезна някъде.Потъна :(
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от ablood »

aligator написа:Навремето Аblood беше направил карта с българите в Монреал и доста хора се бяха включили доброволно там,но темата му някъде изчезна,а заедно с нея и картата.Беше добра идея и ако си седеше досега,може би щеше да се обновява.Но изчезна някъде.Потъна :(
От може би 10'000 българи в града едва десетина се отбелязаха на картата. На моите подканвания получих някои доста груби откази.

Предполагам се опасяват, че до тях ще се нанесат и други български емигранти и това ще свали нивото на района. Или ще се окаже, че имат незнаен дотогава съсед-земляк, който ще започне да ги тормози за услуги...

Както казва Алигатор: "прекрасни хора" сме.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dolaria
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 11:57 am

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от dolaria »

Не са ли общите интереси които привличат хората? Нашите познати са семейства с малки деца като нас с повечето сме се запознали по детските площадки в квартала. С други българи сме на здравей-здрасти. Който иска просто запознанства с българи - Кот де Неж, Кот Сен Люк и НДЖ. Иначе защо някой би искал да избягва българите си е въпрос за отделна тема, не че Паисий не е написал достатъчно по въпроса.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от Bistra »

ablood написа:От може би 10'000 българи в града едва десетина се отбелязаха на картата. На моите подканвания получих някои доста груби откази.

Предполагам се опасяват, че до тях ще се нанесат и други български емигранти и това ще свали нивото на района. Или ще се окаже, че имат незнаен дотогава съсед-земляк, който ще започне да ги тормози за услуги...

Както казва Алигатор: "прекрасни хора" сме.
Аз си мисля, че ако имаш нужда да намериш някого не ти е нужна карта. В днешно време с помощта Интернет това става много лесно. Така например наскоро се запознахме с едни българи, които имаха нужда от съдействие и си бяха намерили начин да се свържем. (Форумът няма нищо общо)
Картата е трудна за обновяване, защото за много хора адресът, на който живеят не е постоянен.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от tonich »

Мда, българите са движеща сила.
Нямаше да се преместя в Канада, ако нямаше българи тука.
Не мога да си представя живота без българите на ята в квартала... :rock:
Последно промяна от tonich на Вто Юли 05, 2011 12:54 am, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от Bistra »

И в Нунавут ли ги има?А, aз си мислех, че там има само меци. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Българските оазиси в Монреал

Мнение от zorbat »

aligator написа: В района на Rue Provost и 24-25 Avenue , Lachine по къщята живееха на времето прекрасни хора-Българи.
Още живеят!!! Ние сме в Lachine na Ivan Franko.Две семейства българи сме, но в близост има и други семейства
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Публикувай отговор