Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от bttm »

Не мога да си обясня защо почти всички камп де жур свършват ДВЕ седмици преди началото на учебната година. Питал съм в поне 7 кампа и винаги отговора е един, приключваме на 12.08, и никой не ми даде никакво логично обяснение или съвет какво да правим през оставащите две седмици, и къде да запишем детето. Единствено място което намерих е в плато Монтроял, където цената е направо невероятна, 170 долара за една седмица (минимална цена). Бихте ли казали как се справяте с този проблем? Някой знае ли места в CDN или NDG, където мога да запиша детето за последните две седмици на август. В момента съм го записал в кампа Моутинг сайт, и там приключват на 12.08.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
canada2003
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 9:09 am
Местоположение: Montreal

Re: Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от canada2003 »

Направено е така за да ти вземат повече пари ...Единственото решение е намери си някой да ти го гледа . Някоя кака или батко от квартала по - евтино е .Или да остане само детето ако е достатъчно голямо .
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от bttm »

canada2003 написа:Направено е така за да ти вземат повече пари ...Единственото решение е намери си някой да ти го гледа . Някоя кака или батко от квартала по - евтино е .Или да остане само детето ако е достатъчно голямо .
Не знам дали е за пари, защото те не ми предлагат вариант, от нито една институция. Аз съм готов да платя, но да вземам жена да го гледа, е малко прекалено. Не вярвам всички вие, които сте във форума да си наемате някой да ви гледа детето за цели две седмици. За няколко часа да, но две седмици :o
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от pumpy »

Е, ако си готов да платиш, погледни първото си мнение и виж, че вече си намерил решение за тези две седмици :)
Тези пари са приспадаеми от данъците в края на годината, не се стягайте.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от hoyden »

Почти навсякъде кампа е до 12.08 . След това или взимаш отпуск или плащаш на някого да ти гледа детето. Не забравяйте, че училището свършва на 22.06., а кампа започва на 28.06 ( да няма неприятни изненади). Просто са такива регламентите тук, явно ви е първо лято в Монреал и ви се струва странно. Не забравяйте, че детето е във ваканция, но ще видите, че на кампа има страшно много активитета и детето реално не релаксира пълноценно. Според мен затова се дават тези две седмици преди училище - прекарване на повече време със семейството, късно заспиване, късно ставане сутрин....Но това са мои разсъждения, къде е реалният мотив - на това може да ви даде отговор Министерството на образованието.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от Nick(olov) »

Наистина почти на всякъде е така.Решението,взимате си отпуската последните 2 седмици на август. :)
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от dea »

Провери в YMCA, 5550 av. du Parc. Миналата година имаха камп през целия август на цена към 180 долара седмично.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Camp de jour свършва на 12.08 ?????????

Мнение от Bubi »

Не знам, у наше село /Лавал/ училището свършва на 23 юни, има 3 почивни дни и на 27-ми започва кампа. Свършва на 19 август, а частните свършват последния ден преди училището. Освен това е от 9 до 4, което ме устройва чудесно, а не от 9,30 до 15,30 както беше в Монреал.
На мен навремето ми обясниха, че кампа свършва по-рано, защото монитьорите са предимно колежани, а колежите също започват в края на август, та да имат време и те да си починат малко и да се подготвят. Доколко е вряно не знам.
Публикувай отговор