Домашен ИНТЕРНЕТ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от ablood »

Много се отплесна. Казах, че Бел са скъпари, така, че няма какво да ме доубеждаваш.

А колкото до сървиса на Аканак... що имат най-ниският рейтинг в canadianisp?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от yahoo »

Защото няма как да поддържаш един от най-евтините бързи интернети, да ти се стоварят незнайно колко хиляди абоната и да поддържаш огромен персонал за техническа поддръжка при положение че пак опираш до инфраструктурата на Бел (там те са безсилни). Така че въпреки че имам приятел работещ в техническия съпорт на Аканак и не би трябвало да имам проблем ако възникне проблем реших никога да не ги ползвам като доставчик точно заради това че ползват мрежата на Бел. Проблема ми с 5м кабел от къщата до стълба никоя ADSL компания не успя да реши защото Бел не пожелаха да сменят, а всеки път с часове търсеха някое здраво жило в него за да закърпят положението. И така остана единственото решение - кабелния нет на Видеотрон, единствения поддържан здрав кабел до нас. Не всичко зависи от вторичните интернет доставчици - има ключови играчи, които добре манипулират монопола.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от ablood »

yahoo написа:Не всичко зависи от вторичните интернет доставчици
Разбира се, че зависи. Не ми казвай, че услугата на bell за линия е еднаква, когато ползваш техен интернет и когато ползваш само тяхна линия!
В единия случай си техен клиент, в другия Аканак им е клиент и биваш отсвирен.

За толкова пари - толкова.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от yahoo »

Фактите говорят кое и как е реално, а не как трябвало да бъде. За 3 години смених 3 ADSL доставчика и никой не успя да накара Бел да подмени явно дефектния 5м тяхен кабел. Говорим за към $50 кабел и още толкова за труд да се смени. Пращаха над 10 пъти техници по няколко часа да го кърпят и продължават да го правят по оплакване и на съседите. Познай колко струва дотук на Бел и ще продължава да струва. Но иначе как ще се оправдае раздутия им щат за поддръжка и парите които прибират. Ако не ги изразходят някакси ще ги дадат данъци. Безотговорност и монополистично самозабравяне към проблемите на клиентите цари в Бел. И досега ме търсят по телефон и с писма по пощата да правят всичко възможно за да ме върнат за клиент. А трябваше да направят толкова малко навремето за да си запазя поне телефона при тях (и той пращеше и пукаше по същата причина в кабела). Когато нямаш проблеми всички доставчици са супер, но добрите се познават по това каква ще им е реакцията когато възникне сериозен проблем.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от John Smith »

ablood написа:За толкова пари - толкова.
Не знам около Монреал какви алтернативи има, но около Торонто има по-евтини и по-добри услуги от тези на Bell.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от klisurov »

ablood написа:
yahoo написа:Не всичко зависи от вторичните интернет доставчици
Разбира се, че зависи. Не ми казвай, че услугата на bell за линия е еднаква, когато ползваш техен интернет и когато ползваш само тяхна линия!
В единия случай си техен клиент, в другия Аканак им е клиент и биваш отсвирен.

За толкова пари - толкова.
Т.к. в една тема (Малки обяви) питаха за Colbanet, реших да се включа.
Colbane имат няколко домашни пакета.
По-достоверна информация може да се получи от тяхната Форма за заявка.
Имам предвид, че освен цената за Интернет, има и други неща, които се заплащат.

Аз реших да плащам на Bell Canada за Home phone Lite, което ми струва (за сега) $17.47 (с вкл. такси) на месец. Нямам идея защо плащам по-малко от "договорената" цена, но за сега това ме устройва.
По този начин Bell Canada ми "гарантират" линията.
Другият вариант бе да плащам на Colbanet за "dry loop", но реших, че "installation fees of 18,91$ + tx" и "9,95$ + tx per month" не си заслужават, още повече, че трябваше да плащам и за алтернативен домашен телефон.

Т.к. тогава цената бе $17.95, а не $19.95 на месец и инсталационната такса бе $50.00, на Colbanet платих еднократно за 12 месеца $305.21 (с вкл. такси). Модемът си го купих втора употреба.

Реално, срещу $42.90 (с вкл. такси) на месец през първата година имам телефон, "гарантирана" от Bell Canada линия и ADSL2+ Интернет от Colbanet

Навярно има и по-качествен Интернет, но аз съм доволен и от този.
За шест месеца е прекъсвал три пъти за по около 10 мин.
Не ми се е налагало да се обаждам на екипа на Colbanet, така че, не мога да коментирам.
Вчера около 18:30 свалях два "торента" с обща скорост 1.2 MBps.
Току-що направен тест:
Изображение
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
dida_p
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Ное 27, 2006 11:27 am
Местоположение: Montreal, Canada
Обратна връзка:

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от dida_p »

И аз да кажа,от година и половина сме със http://teksavvy.com/en/" .Доволни сме.За 30 на месец имаме 200 гига за сваляне /неограничения струва 40/.Теглим от БГ торенти с 500 к,и няма проблеми със сервиза. :party:
Изображение
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от haimana »

dida_p написа:И аз да кажа,от година и половина сме със http://teksavvy.com/en/" .Доволни сме.За 30 на месец имаме 200 гига за сваляне /неограничения струва 40/.Теглим от БГ торенти с 500 к,и няма проблеми със сервиза. :party:
Струва ми се, че го вдигнаха на 300 гига на месец
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от balbi »

teksavvy гледам, че искат едни свирепи стотинки за модемите. Възможно ли е да си намеря модем от иБей и да си ползвам него или имат специални изисквания?
Другото, което ме интересува, а не виждам на сайта им - предлагат ли пакети? Телефон и Нет примерно...?
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от John Smith »

TekSavvy имат много умерена цена на модемите, бих казал. Няма проблем да си ползваш твой модем, стига да е съвместим със системата. Домашни телефони предлагат - същата Bell линия, но за по-малко пари. Провери дали има в твоя район.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от haimana »

Аз съм с мой модем(някаква Моторола от Newegg.ca)
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от edin_potrebitel »

Ние сме с http://en.youmano.com/?gclid=CKSd2IDH5KsCFc_AKgod1DS8MQ

Поне преди нямаше такса за включване.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от balbi »

Тоталишен се обърках вече... :rock:
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от arci »

Аз съм с този доставчик http://www.compuxellence.com/" ,плащам 37.60 с таксите за 5мг скорост,има лимит 200гига на месец.Предлагат модем под наем или да си го купиш,между другото там работи българин и когато ми се е налагало нещо,винаги е доста отзивчив.Балби ,ако имаш въпроси..звънни ми :hai:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от balbi »

Благодарско! ;)
Ще ги прегледам ей сега! :)
Публикувай отговор