Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kuki
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:23 am

Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от kuki »

Ако отидите,ще загубите цял ден,ще платите кеш(това са начините),и колата няма да ви е оправена :y:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от Koko »

kuki написа:Ако отидите,ще загубите цял ден,ще платите кеш(това са начините),и колата няма да ви е оправена :y:
Може ли малко повече подробности - така едно подхвърлено изречение май прави по-лошо впечатление за този който го е написал, отколкото за този по чийто адрес е написано.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
garage bulforce
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Мар 26, 2010 1:36 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от garage bulforce »

СЪЖАЛЯВАМ АКО СМЕ ДОПУСНАЛИ НЯКАКВА ГРЕшКА(СЛУчВА СЕ) НО АКО МОЖЕ ДА СПОДЕЛИш ТОчНО КАКВО СМЕ РЕМОНТИРАЛИ И КОЛКО СИ ПЛАТИЛ ЗА ТОВА. ОТНОСНО НАчИНА НА ПЛАщАНЕ ТАКА СМЕ РЕшИЛИ И В ТОВА НЯМА НИщО ЛОшО.ПЛАщАш В БРОИ И АКО ИСКАш ТИ ИЗДАВАМЕ ФАКТУРА ЗА ТОВА -НА НИКОИ НЕ СМЕ ОТКАЗАЛИ ;) ТАКА СМЕ СВИКНАЛИ ОТ БЪЛГАРИЯ,ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НА ВСИчКИ СЕВЕРНОАМЕРИКАНЦИ СВИКНАЛИ САМО НА КРЕДИТНИ КАРТИ
НО АКО МИСЛИш чЕ СМЕ ТЕ ИЗМАМИЛИ ИЛИ НЕ СМЕ СИ СВЪРшИЛИ РАБОТАТА МОЖЕш ДА ДОИДЕш В ГАРАЖА И ДА ГО ОБСЪДИМ
ВМЕСТО ДА ПИшЕш ГЛУПОСТИ ПО ФОРУМИТЕ :devil:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от John Smith »

Този текст е някакъв вид собствена анти-реклама на гаража. :?:
Ако някой има желание да си остави колата в ръцете на някого, който не може да напише 5 реда на правилен български, това е правилното място.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от IFF »

John Smith написа:Този текст е някакъв вид собствена анти-реклама на гаража. :?:
Ако някой има желание да си остави колата в ръцете на някого, който не може да напише 5 реда на правилен български, това е правилното място.
Защо не? Не виждам защо някой, който си вади хляба с ръцете, а не със задника(отпуснал го в стола пред бюрото), трябва да знае чак толкова граматиката. Пък и в случая става ясно че причината е в небългарската клавиатура и малко висене(писане) във форуми, за разлика от други съфорумци.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от John Smith »

Причини много. Някои се решават в малките класове, други за няколко минути време. Ако някой има желание да направи нещо, той ще го направи. Както се отнася човек към едно, така се отнася и към друго. Нямам представа за какъв гараж става дума, но в случая щеше да е по-добре да не се казва нищо от тяхна страна, отколкото да се каже по такъв неграмотен начин.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
garage bulforce
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Мар 26, 2010 1:36 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от garage bulforce »

Скъпи ми John Smith, аз съм на мнение че понякога е по-важно да се вслушаш във това което ти се казва,а не да се заяждаш за това каква клавиатура използвам
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от haimana »

garage bulforce написа:Скъпи ми John Smith, аз съм на мнение че понякога е по-важно да се вслушаш във това което ти се казва,а не да се заяждаш за това каква клавиатура използвам
Без да се заяждам, John Smith в случая е прав. В счетоводството май имаше някакъв принцип от сорта на " превест на съдържанието пред формата". От друга страна обаче "опаковката продава продукта".
Репутацията е много важно нещо за всеки бизнес. Едно и също нещо като съдържание, написано по различен начин, може да създаде различно мнение е четящите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от ablood »

Егати и заядливците! Човекът е автомеханик. Не се предполага да е рекламен PR, а да може да върти гедорето и отверките.

Аз пък бих подозрителен, ако моят механик е твърде начетен.

Още повече грамотността в този форум не е най-важното нещо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от myhata II »

Евала на човека,извини се предварително и си даде ръката да поправи грешката ако има такава
Браво е това се нарича бизнесмен,държи си на бизнеса :y:
Ей Смит ти да мълчиш :tmi:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от pumpy »

John Smith написа:Този текст е някакъв вид собствена анти-реклама на гаража. :?:
Ако някой има желание да си остави колата в ръцете на някого, който не може да напише 5 реда на правилен български, това е правилното място.
СЪЖАЛЯВАМ АКО СМЕ ДОПУСНАЛИ НЯКАКВА ГРЕшКА(СЛУчВА СЕ) НО АКО МОЖЕ ДА СПОДЕЛИш ТОчНО КАКВО СМЕ РЕМОНТИРАЛИ И КОЛКО СИ ПЛАТИЛ ЗА ТОВА. ОТНОСНО НАчИНА НА ПЛАщАНЕ ТАКА СМЕ РЕшИЛИ И В ТОВА НЯМА НИщО ЛОшО.ПЛАщАш В БРОИ И АКО ИСКАш ТИ ИЗДАВАМЕ ФАКТУРА ЗА ТОВА -НА НИКОИ НЕ СМЕ ОТКАЗАЛИ ТАКА СМЕ СВИКНАЛИ ОТ БЪЛГАРИЯ,ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НА ВСИчКИ СЕВЕРНОАМЕРИКАНЦИ СВИКНАЛИ САМО НА КРЕДИТНИ КАРТИ
НО АКО МИСЛИш чЕ СМЕ ТЕ ИЗМАМИЛИ ИЛИ НЕ СМЕ СИ СВЪРшИЛИ РАБОТАТА МОЖЕш ДА ДОИДЕш В ГАРАЖА И ДА ГО ОБСЪДИМ
ВМЕСТО ДА ПИшЕш ГЛУПОСТИ ПО ФОРУМИТЕ
Според мен е очевадно, че човека е ползвал някакъв преводач, само "ш", "щ" и "ч" са с различен малък шрифт. Като изключим шрифта, кое му е неправилното на българския в тези 5 реда ? Аз лично, без да съм филолог, виждам няколко липсващи запетайки, едно и кратко. Изобщо какво общо има българския език с автомеханиката - аз лично предпочитам в сервиза ми да разбират от коли, а не от Shakespeare - правилно ли го спелвах ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от optics »

И в суматохата всички забравиха че куки пусна мухата (не Мухата) и не се чу повече. :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от 7George »

Това, да ти оправят колата или камиона в същия ден, когато отидеш в сервиза, е много рядък случай в Канада. Даже и в най-професионалните сервизи, въртят-сучат, мънкат и се оправдват, ще видим, туй-онуй, и накрая пак не се знае.
Embrace your climate change!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от John Smith »

garage bulforce написа:Скъпи ми John Smith, аз съм на мнение че понякога е по-важно да се вслушаш във това което ти се казва,а не да се заяждаш за това каква клавиатура използвам
А аз съм на мнение, че грешката ти е да тръгнеш да се оправдаваш както за фактурите, така и за клавиатурите. За първото - тук е Канада и няма такова положение "така сме свикнали от България". Ако хората искаха да бъдат обслужвани като в България, нямаше да имигрират в Канада. Фактура сте длъжни да издавате, а не само на който си я потърси. Сега на всички е ясно защо при вас може да се плаща само кеш, дори на тези, които никога не са чували за гаража. Звучиш точно като някой тарикат на дребно, с бизнес на черно, който слага части от където дойдат най-евтино без документ, с гаранция каквато си измисли в момента на плащането. За второто - проблемът не е в клавиатурата. Успех с гаражния бизнес!
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от calculator »

haimana написа:... от сорта на " превест на съдържанието пред формата".
Ааа,
пък после другите били невежи...
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Заключено