Кола под наем в Монтреал ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Кола под наем в Монтреал ?

Мнение от VanBC »

Другата седмица ще сме със семейството в Монтреал за няколко дена. Мястото където ще спим е близко до кръстовището на "Rue Sainte-Catherine O" и "Rue Guy". Ще трябва всяка сутрин да ходим до "Universite du Quebec a Montreal" и да влачим една голяма чанта. Вечер, като всички туристи, имаме желание да се моткаме из центъра и стария Монтреал 8) . Та въпроса е - трабва ли ни кола, или градския транспорт и такситата ще ни свършат достатъчно добра работа?

:beers:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Кола под наем в Монтреал ?

Мнение от c200 »

Няма смисъл от кола или таксита, местата които си описал са в радиус от километър и половина.
От Guy-Concordia до Berri-UQAM има 3-4 спирки на зеленото метро, до старото пристанище пак толкова с оранжевото.
Седмична карта за STM (метро/автобус) за $22 на човек, вечерното моткане без чантата - пеш :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Кола под наем в Монтреал ?

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Абсолютно точно, а и паркирането по старото пристанище е истинско предизвикателство, безплатно е почти невъзможно, а платено е много скъпо. Помня, че веднъж дадохме 16$ за 2 часа или нещо подобно. Там ни беше и първия тикет за паркиране :(
Когато си в центъра, градският транспорт е най-доброто решение ( според мен )
Изображение
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кола под наем в Монтреал ?

Мнение от Bistra »

И аз смятам, че за този район точно не ти трябва кола.После ще се чудиш само къде да я паркираш.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Кола под наем в Монтреал ?

Мнение от VanBC »

Благодарности на всички отговорили :beer: ! Аз също предполагах, че колата ще е повече неудобство отколкото полезна, но друго си е да го чуеш от някой местен.

:beers:
Obey gravity ... It's the law!
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кола под наем в Монтреал ?

Мнение от dea »

Във всяка станция на метрото можете да поискате безплатна карта с цялата градска мрежа от автобуси и метро. На същата карта има подробна схема на административния център, където ще пребивавате Вие, както и на останалите квартали. Казвате, че искате голямата карта, защото има една малка схема с метростанциите само.
Това е сайта на градския транспорт с маршрут и разписание на автобусите: http://www.stm.info/bus/index.htm"
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола под наем в Монтреал ?

Мнение от Vladislav »

Аз не разбрах от къде човек може да си наеме кола на изгодна цена!
Човек е това, което мисли.
Публикувай отговор