Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари.

Мнение от ablood »

Въпрос

Собственичката на детската градина твърди, че била заставена от синдикатите да затвори през лятото за 2 седмици. Преглътнахме го и намерихме лагер, където ще вземат детето, макар и на тройна цена. Знам, че наистина имаше стачки и промени, така, че не сме се вълнували много.

Вчера бяхме изненадани, че въпреки това ще трябва да продължим да плащаме и на градината по време на ваканцията. "Синдикатът бил решил така" и не можело другояче.

Някой да е чувал за подобно нещо?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от IRA »

При нас е същото положение и на мен ми казаха,че са задължени от синдикатите. Кога ще затварят при вас? При нас затварят в края на август. Вашата градина garderie en milieu familiale ли е? Преди си взимаха отпуските, но винаги имаше някой да замества, сега обаче са задължени да затворят.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от Omega3 »

Е па такова безумие за пьрви пьт чувам. Тия от правителството като са подписвали конвенциата сьс синдиката явно са подписали без да ди дават много зор. Щом като радителите плащат по време на задьлжителната ваканция, значи и правителството плаща през това време.

Да те задьлжава някой да взимаш ваканция и вьв всьщото време да те задьлжава да изискваш пари за това време, даже и комунистите не можаха да достигна подобни небивалици.

Имайки предвид малкото свободни места на 7$ на ден, надали родителите ще се разбунтуват. Повечето от тях са готоови и един месец да плащат за нищо, само и само да се докопат до такова място.

По принцип, парите които се получават от работодателя за ваканция отговарят на 2 или 3 семици заплата. Правителството е трябвало да поеме тази сума и да не кара радителите да плащат. Но заради по горните мотиви които дадох, те са знаели, че поради малката сума от 7$ никой няма да се разбунтува.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от ablood »

IRA написа:Кога ще затварят при вас?
Втората половина на Юли.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от zorbat »

И при нас е така, но първата половина на юли. Ние сме в MF и не плащаме малко - 27$ на ден. Плащаме и ако детето е болно и не ходи, плащаме и на националните празници неработни дни, плащаме и за наша ваканция когато детето отново не ходи...:-) за да си пазм мястото. Тук в Лашин няма много възможности за градина - няма места и нямаме голям избор...
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от ablood »

zorbat написа:Ние сме в MF и не плащаме малко - 27$ на ден.
Определено "не е малко".
$7'000 годишно за детска градина в Монреал си е за доста престижно заведение.
Поздравления за блгоденствието!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от mama mia »

Вижте си какво пише в договора ви! Нашият договор е така направен,че плащаме,независимо дали детето ходи.Миналата година си бяхме за три месеца в Бг и пак плащахме.Дори изисках разрешение да отсъства 3 месеца и ми позволиха.Май докато детето не е на градина,учебното заведение не получава субвенцията от държавата,а само парите от родителите.
Съединението прави силата!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от pumpy »

ablood написа:
zorbat написа:Ние сме в MF и не плащаме малко - 27$ на ден.
Определено "не е малко".
$7'000 годишно за детска градина в Монреал си е за доста престижно заведение.
Поздравления за блгоденствието!
Блъди, блъди...от 27 долара на ден Провинцията връща между 75 и 50 процента, което прави "благоденствието " равно на между 6.75 и 13.50 на ден. Освен всичко друго, половината от тези пари се получават авансово, тоест не ти тежат на семейния бюджет.
Не особено далече от това, което ти плащаш, не ли ?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от IRA »

Това което разбрах, че двете седмици трябва задължително да се вземат до 1 септември, не за всички е едно и също времето. Има още 6 дни който трябва да се вземат до 1 април, за тях могат да ви предупредят 15 дни по рано. Споразумението е за 16 почивни дни на година. Аз нямам нищо против, всеки има нужда от ваканция, но ми се иска работодателите да са задължени да дават отпуска (не платена) за този период.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от AnnaR »

Тази "ваканция" за всякакъв вид детски градини ли се отнася? Включително и за garderies privees или е само за CPE и milieu familial?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от IRA »

Аз знам за milieu familial. CPE са отделно т.е. не са в същия синдикат, за тях не знам какво важи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от Bubi »

Мисля, че е само за milieu familial. Аз работя в частна субсидирана детска градина, но такова нещо няма. То иначе 80 деца, родителите ще ни изтребят направо. И също е вярно, че ако детето не посещава градината не се получават субсидии от държавата, само парите от родителите. Но по принцип всички градини са задължени изрично да напишт дните, в които градината ще е затворена за учебната година в Entente de service, който се подновява всяка година на 1 септември и се подписва от двете страни.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Детска градина във ваканция, но продължава да взима пари

Мнение от JennyAnyDots »

Bubi написа:Мисля, че е само за milieu familial.
И то само за синдикираните такива. Иначе - както се разберете, в нашата градина не е така; т.е. уговорката е че плащаме, но има заместник.
Публикувай отговор