Пристигане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Re: Пристигане в Канада

Мнение от 4udenka »

Трябва да ви кажа, че на нас дебелите пуловери, които си донесохме, ни се оказаха съвсем излишни. Ние изкарахме тук две зими, но живеем до метро и ползваме предимно него като транспорт. А вътре е много горещо (неприятно горещо!) и зима, и лете. Също така през зимата е много топло и навсякъде, що е вътре и ако излезеш навлечен, може да се свариш ако не транспорта, то другаде :D . Мда... Аз съм зиморничава, бяхме помъкнали пуловери от естествена вълна, които ни взеха сума ти място в багажа, а и досега стоят необлечени. Тук свикнах да ходя в най-студеното време с хубава връхна дреха, а под нея - нещо леко. Става въпрос за къси разстояния. За по-дълго време навън трябва обличане, но тук дрехи има и много евтини.
26.05.2008 - интервю
30.10.2008 - докс Букурещ
10.11.2008 - баркодове
27.11.2008 - медицински формуляри
04.12.2008 - мед. направени
20.12.2008 - ОК на мед.
06.01.2009 - покана за визи по мейл
09.01.2009 - изпратени;12.02.2009 - визи
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Nick(olov) »

4udenka написа:Трябва да ви кажа, че на нас дебелите пуловери, които си донесохме, ни се оказаха съвсем излишни. Ние изкарахме тук две зими, но живеем до метро и ползваме предимно него като транспорт. А вътре е много горещо (неприятно горещо!) и зима, и лете. Също така през зимата е много топло и навсякъде, що е вътре и ако излезеш навлечен, може да се свариш ако не транспорта, то другаде :D . Мда... Аз съм зиморничава, бяхме помъкнали пуловери от естествена вълна, които ни взеха сума ти място в багажа, а и досега стоят необлечени. Тук свикнах да ходя в най-студеното време с хубава връхна дреха, а под нея - нещо леко. Става въпрос за къси разстояния. За по-дълго време навън трябва обличане, но тук дрехи има и много евтини.
Напълно съгласен с това.Първата ми зима тук бях с много дебело яке.Направо се сварих с него,в метро в колата в магазини и тн.е мнооого топло.Сега съм с най обикновенно яке и когато трябва да стоя за по дълго на вън обличам нещо по сериозно под него.
ces
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 13, 2011 3:16 pm

Re: Пристигане в Канада

Мнение от ces »

Благодаря на всички за ценните съвети!
Най-важното е да не си забравя парите ;) и костюмите,
всичко останало се намира и в Монреал!
Предполагам, че с някои от Вас ще се срещем и ще имам възможност лично да благодаря!

А и още един въпрос, коя банка бихте ми препоръчали за откриване на сметка и кредитна карта?

Поздрави на всички от запролетявяща се България!
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Nick(olov) »

Тази,която е най близко до жилишето ви.Условията във всички банки са горе-долу еднакви :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Пристигане в Канада

Мнение от miteto »

Клоновете на TD Bank (http://www.td.com" ) имат най-дълго работно време, иначе условията при всичките наистина са малко или много еднакви.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пристигане в Канада

Мнение от emimilanova »

ces написа:Благодаря на всички за ценните съвети!
Най-важното е да не си забравя парите ;) и костюмите,
всичко останало се намира и в Монреал!
Ами то всъщност и пари се намират в Монреал (иначе защо ще идвате? :) ), а като ги спечелиш и с костюмите няма да имате проблем ;)
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада

Мнение от desiR »

ces написа:А и още един въпрос, коя банка бихте ми препоръчали за откриване на сметка и кредитна карта?
Здравейте! Вашата първа банкова сметка (която е нужна за много неща и буквално от първите дни, като напр. пускането на докс за детски) и Вашата първа кредитна карта могат да бъдат от различни банки поради различни причини:
1. TD Canada Trust беше удобна за нас като нови имигранти с работното си време. Те дори работят вече и в неделя. При положение, че през седмицата си зает, а имаш да обменяш чекове - това е добра алтернатива. Имат и много улеснено онлайн банкиране. НО! Когато поискахме кредитни карти, обясниха, че щом това ще ни бъде ПЪРВАТА кредитна карта, трябва да депозираме 650$. Така, на практика, ти замразяваш тази сума и картата малко се измества от определението кредитна. Ето защо, ние си запазихме сметката в ТД за получаване на пари от различните източници, на които вече сме я дали, но отидохме в друга банка за кр.карти.
2. RBS Royal Bank /www.rbcroyalbank.com/ Тази банка се оказа, че има специална програма за нови имигранти и без проблем ни отпусна 2 кредитни карти (семейно) на една сметка с кредит от 2000$, без депозити и пр. После прехвърлихме тук битовите сметки, за да ги има в кредитното досие и така...

Информацията е от пресен личен опит и няма стойност на препоръка, тъй като не съм проверявала условията на ВСИЧКИ банки :)
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Публикувай отговор