Зъболекар в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

dolaria написа:ок, дали плащаме за обогатяване на знанията му или за новия му модел порше не е много сигурно. Задължителна минимална цена - това в търговията ако е договорено между мен и теб се нарича картел и подлежи на разследване.

pumpy си е стоматолог, но очевидно става и за адвокат :D :clap: :clap: :y:
Може да плащаш и за поршето му - това притеснява ли те ?
В крайна сметка всеки е свободен да избира къде и как да се лекува. Видимо има всякакви хора под слънцето. Аз лично предпочитам да се лекувам там където знам, че ще ми свършат работа и цената определено не е определяща.
Не знам как е в търговията, стоматологията не е само търговия, затова има ордер и има и минимални цени и видино никой не го разследва, защото така се гарантира качество на услугата. А дали аз ходя с порше на работа или не, може би и това мое вътрешно спокойствие да карам порше има отношение към качеството на услугата...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от miteto »

pumpy написа:Не знам как е в търговията, стоматологията не е само търговия, затова има ордер и има и минимални цени и видино никой не го разследва, защото така се гарантира качество на услугата. А дали аз ходя с порше на работа или не, може би и това мое вътрешно спокойствие да карам порше има отношение към качеството на услугата...
Качеството на услугата трябва да се гарантира от конкуренцията на свободния пазар. От утвърденото име на бизнеса. Минималните цени гарантират единствено, че и най-некадърните зъболекари няма да получат по-малко от определена сума за некачествения си труд.
Кой обезпечава постоянното обучение и качеството на услугата на механика ти? Дали не е важно да е наясно с все по-новите и сложни компютъризирани електрически системи в автомобилите, че ако ти направи спирачките грешно може да си заминеш много по-бързо, отколкото и от болен зъб?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Важно е, зетова час труд с дилърски сервиз е 80 кинта примерно.....и когато си занесем поршето на сервиз това е повече от нормално. Когато сава дума за зъбите ни обаче, е странно.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от miteto »

Ама никъде няма "закон", че минимума е 80 кинта. Можеш да идеш на механик и за 60. Профсъюзите си падат по гарантиране на това и онова, примерно работниците в заводите амерканските автомобилостроители - и виж колко добре им се отрази. В заводите на японските марки нямат профсъюзи и гарантирани минимални часови ставки и гарантирани повишения без значение колко си тъп и некадърен, само да си член. Странно, качеството при тях дори е по-високо ;)
А за зъбите не е странно, че искат 80 кинта или 200 кинта, странното е как така ако имаш застраховка струвало 150 пък като нямаш изведнъж можело и за 80. Мога да ти кажа, че абсолютно същия феномен го има и при авто-тенекиджиите. Като отидеш да оправяш нещо през застраховката и цените са си бая солени. Като отидеш без застраховка, изведнъж същите неща стават 40-50% по-евтини.
dolaria
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 11:57 am

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от dolaria »

pumpy написа:Аз лично сметам, че в стоматологичния бизнес не важи с пълни сили правилото "търсенето определя предлагането" защото трябва да се защити публиката и да, една обтурация можед а струва и 80 кинта, но зъболекаря трябва да има възможност да осъвременява знанията си постоянно и 80 кинта не могат да осигурят това ниво на грижи, които пациентите очакват и заслужат. Лично мнение, последното.
Това ти лично мнение предизвика моя отговор. Според мен много малко са зъболекарите, които се вълнуват от това. Много повече ги интересува поршето. Да си осъвременявали знанията ЗАРАДИ пациентите-дрън, дрън.Да са в час с новостите в занаята - да. Хайде по-полека. Лично мнение, последното.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от speedy »

Няма законни минимални и максимални цени. Има максимални цени, до които застрахователните компании са съгласни да покриват. В опростен вид нещата изглеждат така:

Застрахователните компании дават около $100 за вадене на зъб (използвам произволни числа). Ако пациентът е застрахован, и зъболекарят обяви $80, застрахователната компания плаща $80. Ако поиска $100 - плащат $100. Ако поиска $150, застраховката ще покрие само $100, а за останалите $50 ще търси от доплащане от пациента.

Ако пациентът няма застраховка всичко е въпрос на договаряне. Ясно защо.

Поради тази ситуация, зъболекарските ассоциации имат препоръчителни цени за всяка процедура, съобразена със застраховките. Ако става беше наистина въпрос за законно определени цени то те трябва да бъдат обявени като общодостъпна информация, но тези ценови листи не са. Те са достъпни само за зъболекарите, като членове на съответната асоциация.

Всичко дргуо са извъртания - постоянно усъвършенстване... като че ли за другите професии не е необходимо.

Не че имам нещо против зъболекарите да взимат много пари. Ако искам и аз пътят е ясен - трябва да се учи за такъв.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

speedy написа:Няма законни минимални и максимални цени. Има максимални цени, до които застрахователните компании са съгласни да покриват. В опростен вид нещата изглеждат така:

Застрахователните компании дават около $100 за вадене на зъб (използвам произволни числа). Ако пациентът е застрахован, и зъболекарят обяви $80, застрахователната компания плаща $80. Ако поиска $100 - плащат $100. Ако поиска $150, застраховката ще покрие само $100, а за останалите $50 ще търси от доплащане от пациента.

Ако пациентът няма застраховка всичко е въпрос на договаряне. Ясно защо.

Поради тази ситуация, зъболекарските ассоциации имат препоръчителни цени за всяка процедура, съобразена със застраховките. Ако става беше наистина въпрос за законно определени цени то те трябва да бъдат обявени като общодостъпна информация, но тези ценови листи не са. Те са достъпни само за зъболекарите, като членове на съответната асоциация.

Всичко дргуо са извъртания - постоянно усъвършенстване... като че ли за другите професии не е необходимо.

Не че имам нещо против зъболекарите да взимат много пари. Ако искам и аз пътят е ясен - трябва да се учи за такъв.
Ако провинциалната асоциация е определила цена от 120 за това вадене, няма как някой зъболекар, който клеймва през застраховка да обяви 80. Просто няма как, защото ще излезе в сиситемата и го чака проверка. Освен това ако застраховката плаща 100 това не е проблем на зъболекаря. Ако трябва да погледнем реално зъболекаря не би трябвалода знае изобщо какво и колко плаща застраховката, но това е друга тема.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от speedy »

В коя общодостъпна публикация има показани минималните законни цени според зъболекарската асоциация в Квебек?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от yahoo »

speedy написа:В коя общодостъпна публикация има показани минималните законни цени според зъболекарската асоциация в Квебек?
Официалния документ се казва "Fee Guide and Description of Dental Treatment Services" но доколкото разбирам не е общодостъпен, а се предоставя само на членовете. Което пък за мен означава че има само препоръчителен характер за ползващите го. Законовите разпоредби се огласяват публично за всички.

В нета има един стар за Нова Скоша и там поне е наименован "SUGGESTED FEE GUIDE FOR DENTAL SERVICES".
This guide will ease the administrative management of your practice and ensure the independence of our profession. It is updated each year by a committee, made up of dentists, to which you must address your requests (additions, suppressions, modifications). Use of this guide is optional and it should therefore be used only as a reference, since it is up to each dentist to set his or her own fees.
Мисля, че е достатъчно добре казано как да се ползва този наръчник. Пумпи изглежда си прави свободни съчинения както всички заинтересовани от ордера.
Последно промяна от yahoo на Чет Апр 14, 2011 12:06 pm, променено общо 3 пъти.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от speedy »

Точно това имах предвид. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

ОК предавам се - в колежа в Кебек са ме лъгали, когато са ме обучавали, че е незаконно да се поставят различни цени за застраховани и незастраховани пациенти. Прави сте и се отказвам от спора с подвита опашка....
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от speedy »

pumpy написа:
И аз не мисля, аз ЗНАМ, че има. Асоциациата публикува цени ежегодно и предлагането на дентална услуга под тази цена е "незаконно". Друг е въпроса, че няма кой да се оплаче и трудно може да се докаже, а и никой няма да се занимава. А и не всеки бизнес го предлага на всеки пациент.
Както се вижда асоциацията само препоръчва цени. Не виждам никакъв проблем има зъболекар да извършва услуги на цени под препоръчаните, че и да получава пари от застраховки за това. И разбирам, че ако има едни цени за хора със застраховка, а други за хора без - това може да е неетично и да си има разправии с асоциацията.
pumpy написа:Ако провинциалната асоциация е определила цена от 120 за това вадене, няма как някой зъболекар, който клеймва през застраховка да обяви 80. Просто няма как, защото ще излезе в сиситемата и го чака проверка.
Ето в това твърдение не съм съгласен. Може и да не си ме разбрал. Ако това е цената, която казва на пациента, не виждам какъв проблем зъболекарят може да има със застрахователната компания. Че някои други членове на асоцияцията, които взимат $120 за същото нещо може да го гледат накриво е друг въпрос.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Бацето69
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 1:13 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от Бацето69 »

Аз с българи в Канада не си контактувам с изключение на подбран кръг от хора. Сега всички селяни ще ме псуват, но това е и причината да не контактувам с тях!
За макето Димитровски не знам как може да кажете, че е професионалист!!! Отидох при него защото ми падна протеза и след като ми направи нова, новата падна също. Отказах да му платя и ме осъди. Не съм му платил още така както той не ми е оправил зъба. Ще се срещнем в съда с него.( ако загубя, ще му счупя неговите зъби, нали е професионалист, ще си ги оправи).
Последно промяна от Бацето69 на Сря Юни 29, 2011 11:02 pm, променено общо 1 път.
Бацето69
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 1:13 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от Бацето69 »

balbi написа:Лично аз като се напатих отидох при д-р Димитровски - с две ръце съм ЗА!
Много готин пич и най-вече професионалист и знае какво прави.
В Лавал е и във Вики има координати!
Поздрави!
Е тия плоски трикове ги знаеме! Защо не си се регистрирал като Д-р Димитровски и да си правиш сам реклама?

От Димитровси нито чеп за зеле става нито зеле за чеп! До като пиша тези 2 поста и вечерям ориз - протезата направена от него ми падна 5 пъти. На жена ми пломбата направена от него падна на втория месец. Ходете при този "специалист"!!!!!!!!!!!


П.П. Не си оправям протезата за да мога да я покажа на съдията в съда.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от NavinBG »

Нашето семейство, също посещава д-р Гекозян(514)866-8293.Хигиената в кабинета е на отлично ниво,много добър
стоматолог!Постави ми мост(преди 5-6год.),никога не съм имал проблеми!С отлични впечеления беше и баща ми,май-
ка ми, не отдавна си прави пак пломби,при него.Съпругата,дъщерята и синът ни,са също пациенти,а от 2-3 год. и
внуците...На високо ниво е екипът, с който работи.Дони е отпреди д-р Гекозян,в този кабинет.
hoyden,направили сте отличен избор :handshake:
balbi e много прав за Радка Стойкова :lol:
Публикувай отговор