Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от Bistra »

В Бг като те спрат и паспорт ли ти искат? :o Днес например ме спряха тук и си показах само книжката и регистрацията на колата.(даже и тикет ми лепнаха за превишена скорост) :$
Извинявам се за тъпия въпрос, ама съм отдавна в чужбина и съм забравила как беше. :tmi:
Преди 2 години си ходихме до БГ-то . На летището показахме канадските паспорти, защото българските бяха изтекли. Служителят само ги поиска да ги погледне, но не знам с кои ни "зачисли", че сме влязли с българските или канадските.Знам само, че ако влезеш с канадския си паспорт и имаш повече от 1 месец престой в България се плаща някаква такса. Аз съм на принципа да си сменям документите в България, защото тук честно да си призная не ми се ходи по посолства, пък и не знам кога ще ми хрумне да се върна.(не е често)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от Жени »

Bistra написа:.....Знам само, че ако влезеш с канадския си паспорт и имаш повече от 1 месец престой в България се плаща някаква такса.....
Нищо не се плаща, но е нужно да се регистрираш на какъв адрес в БГ си. Но това е, ако си само Канадски гражданин. За Бг граждани дори с изтекъл БГ паспорт нищо подобно не е нужно! ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

klisurov написа:
emimilanova написа:... имаш право да караш в БГ 3 мес. с канадска шоф.книжка ...
Какво ще кажеш да поразсъждаваме малко: Значи имам право да шофирам с канадска шофьорска книжка 3 месеца ... навярно от влизането си в БГ ... което се удостоверява с печата в паспорта ми ... канадски ... ама ако все още нямаш ... показваш печата в БГ паспорта ... ама значи не си чужденец ... значи ти трябва БГ шофьорска книжка ...

Сега отговори ли си на въпроса, за какво му е на някой БГ шофьорска книжка?
Toва не е точно така. Аз съм карал в БГ с канадска книжка и български паспорт. Даже и акт имам, не за това, а за преминаване на забранен ляв завой. И имах по това време "активна" българска книжка, но с акт и без талон още от преди заминаването ми за Канада. Както можеш да се сетиш ми беше по-лесно да си карам с канадската, вместо да ходя и да си плащам акта, за да получа онова картонче с точките. Смешници....
А ако никога не си имал книжка в БГ, не можеш ли да си караш с канадската.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от klisurov »

pumpy написа:
klisurov написа:
emimilanova написа:... имаш право да караш в БГ 3 мес. с канадска шоф.книжка ...
Какво ще кажеш да поразсъждаваме малко: Значи имам право да шофирам с канадска шофьорска книжка 3 месеца ... навярно от влизането си в БГ ... което се удостоверява с печата в паспорта ми ... канадски ... ама ако все още нямаш ... показваш печата в БГ паспорта ... ама значи не си чужденец ... значи ти трябва БГ шофьорска книжка ...

Сега отговори ли си на въпроса, за какво му е на някой БГ шофьорска книжка?
Toва не е точно така. Аз съм карал в БГ с канадска книжка и български паспорт. Даже и акт имам, не за това, а за преминаване на забранен ляв завой. И имах по това време "активна" българска книжка, но с акт и без талон още от преди заминаването ми за Канада. Както можеш да се сетиш ми беше по-лесно да си карам с канадската, вместо да ходя и да си плащам акта, за да получа онова картонче с точките. Смешници....
А ако никога не си имал книжка в БГ, не можеш ли да си караш с канадската.
Пумпи, знам те за разумен човек ... цитирал съм закона и съм дал линк към същия, публикуван на сайта на КАТ.
Какво още има да коментираме? Корумпираността на българските куки ли? Или какви тарикати са българите?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

Never mind, казах как съм постъпил аз и след кото ме бяха спряли очаквам, че ако бях нарушил още нещо щяха да ми пишат акт и за това, но все ми е тая честно казано
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от martatabs »

КОЛЕГИ, отклонявате се много от контекста на поставената тема! Коригирайте си поведението и изразните средства! Благодаря. ;)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от hadministratora »

martatabs написа:КОЛЕГИ, отклонявате се много от контекста на поставената тема! Коригирайте си поведението и изразните средства! Благодаря. ;)
Коригирано е!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от myhata II »

hadministratora написа:Че българските книжки не се ли подновяват като личните карти - само със заявление до полицията и там снимки и пр.....
НЕ се пдновяват !
Изисква се Българско медецинско и яки връзки в КАТ !!
нови евродирективи
http://www.standartnews.com/biznes/tira ... 52303.html"

Някой знае ли дали има срок в България слд като ви изтече българската книжка,т.е трябва ли пак да се почва от начало курсове,тестове и т.н ?
За канадската е точно така,не се ли явиш на време ти я съспендват и трябва да почнеш отново с тестове,зависи от категорията
http://www.mto.gov.on.ca/english/dandv/ ... ewal.shtml"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Подмяна на изтекла БГ шофьорска книжка

Мнение от bp_de »

myhata II написа:
hadministratora написа:Че българските книжки не се ли подновяват като личните карти - само със заявление до полицията и там снимки и пр.....
НЕ се пдновяват !
Изисква се Българско медецинско и яки връзки в КАТ !!
нови евродирективи
http://www.standartnews.com/biznes/tira ... 52303.html"

Някой знае ли дали има срок в България слд като ви изтече българската книжка,т.е трябва ли пак да се почва от начало курсове,тестове и т.н ?
За канадската е точно така,не се ли явиш на време ти я съспендват и трябва да почнеш отново с тестове,зависи от категорията
http://www.mto.gov.on.ca/english/dandv/ ... ewal.shtml"
Подновяването на БГ книжка има смисъл само ако някои живее в страна на която БГ не признава книжките – т.е връщаш се в Бг не като турист ,тогава наще няма да ти сменят книжката автоматично,обаче ако си от страна на която признават –тогава ти я сменят с БГ и готово.
За УСА и Канада и други страни не съм проучвал ,но може да се види списък на страните чиито книжки Бг сменя с БГ без изпит и ала-бала.
Но например ако имаш ЕУ книжка –даже може и да не се сменя с Бг такава.
Публикувай отговор